| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat sanocki
Obiekty w okolicy
Kawiarnia Sylwia
30
m
Sanok
Hotel i Restauracja "Rebel"
44
m
Sanok
Kładka na Białą Górę
70
m
Sanok
Most tymczasowy
71
m
Sanok
Most Białogórski
81
m
Sanok

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pomnik - Czołg T-34-85

Zbudowano: 1982-10-12

Pomnik czołgu T-34/85 usytuowany jest przy ulicy Białogórskiej w dzielnicy Wójtostwo, w pobliżu mostu na Sanie łączącego lewobrzeżny Sanok z Białą Górą, w miejscu gdzie przebiegała niemiecko-radziecka granica ustalona 17 września 1939. Odsłonięty został w ramach kultywowania tradycji 26. Pułku Piechoty, podczas obchodów Święta Wojska Polskiego, w związku z obchodami 39. rocznicy powstania ludowego Wojska Polskiego i 38. rocznicy bitwy pod Lenino. W zamierzeniu twórców miał stanowić upamiętnienie zwycięskiego szlaku bojowego Wojska Polskiego z hitlerowskim najeźdźcą, bandami UPA i reakcyjnym podziemiem. Eksponat pochodził z 26 Pułku Czołgów Średnich, który po 1945 stacjonował w dzielnicy Olchowce.

/W związku z inwazją militarną Rosji na Ukrainę, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat pomnika, w efekcie czego o usunięcie tegoż zawnioskował za pośrednictwem fb,  Ryszard Rygliszyn, Prezes Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku/.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
4elza
 
+1 głosów:1
Podobał się wnukom? :-)
2023-04-13 06:40:57 (3 lata temu)
do 4elza: Bardzo, a najbardziej jak leżeli, bo mieli pełną dupę strachu.
2023-04-13 09:02:45 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dodałam znacznik.
2023-04-13 06:45:56 (3 lata temu)
Jeszcze się ostał?
2023-03-12 13:21:42 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dodałam znacznik.
2023-04-13 06:45:13 (3 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Fakt, że już dawno powinien być przetopiony na amunicję i polecieć do domu.
2023-04-13 08:50:23 (3 lata temu)
do fantom: Rozumiem, ale mam wraźenie źe on jest w domu, tz. wyprodukawy w Polsce...
2023-04-13 08:58:55 (3 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do vetinari: Wyprodukowany to on może nawet być w Czechach, ale z pochodzenia rusek.
2023-04-13 09:01:10 (3 lata temu)
do fantom: No moźe...
2023-04-13 09:04:49 (3 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Zdjęcie - lustrzane odbicie
2023-03-12 11:32:40 (3 lata temu)
4elza
 
Datowanie do korekty, po 1982.
2023-04-13 06:46:56 (3 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Woj11: Odwróciłam.
2023-04-13 06:50:19 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dodałam opis obiektu.
2023-04-13 06:44:37 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet