| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Molo Węglowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Molo Węglowe

Zbudowano: 1927-1928
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
verbensis
 
+1 głosów:1
Autor: Ernest Raulin
(wynika to z podpisu praktycznie dubla: )
2026-06-08 16:11:29 (19 dni temu)
Manu
 
Polonia... a w glowkach chyba Kosciuszko albo Pulaski, zblizonej budowy, niemal blizniaczy co ten przy nab.Szwedzkim
2018-10-22 23:51:27 (7 lat temu)
mag
 
+2 głosów:2
do Manu: "Bunkrowanie S.S.Polonia. W głębi - wychodzący S.S. Kościuszko"
2021-03-06 19:26:05 (5 lat temu)
Manu
 
+1 głosów:1
Nie zgodze sie z rokiem 1928. W 1927r. byly juz wymurowane keje nabrzezy Szwedzkiego, Dunskiego i Slaskiego, czyli cale molo Weglowe bylo juz ukonczone. Na molo w 1927 oprocz dwoch takich suwnic dzwigowych stanela juz wywrotnica wagonowa. Ta fotka jest zrobiona ok. 1925r. moze ciut wczesniej...
2019-03-02 23:19:09 (7 lat temu)
Ewqa100
 
do Manu: Poprawiłam daty :) gazeta była wydana w 1928, a widać fotka jest znacznie wcześniejsza.
2019-03-02 23:51:49 (7 lat temu)
Manu
 
Wydaje mi sie, ze na Skwerze Kosciuszki widze 2 znane kamienice, miedzy ktorymi jest widoczne gospodarstwo Elzbiety Skwiercz. To by znaczylo, ze jest przynajmniej 3 lata pozniej niz dolna granica
2020-04-14 12:04:42 (6 lat temu)
mag
 
+3 głosów:3
Rzeczywiście ... Nabrzeże Szwedzkie
2021-03-05 20:54:33 (5 lat temu)
Manu
 
Gdyby to mialo byc nabrzeze Szwedzkie, to ciekawe co tam w srodku basenu Weglowego sie dzieje i co to za boje czy dalby? Skad taki smialy wniosek, ze to wlasnie to nabrzeze?
2021-03-06 09:27:13 (5 lat temu)
do mag : Nie było mnie tam od wielu lat. Ktoś mógłby wskazać paluszkiem gdzie to nabrzeże? ;-)
2021-03-06 07:45:22 (5 lat temu)
fantom
 
do Manu: Z Muzeum Miasta Gdyni.
2021-03-06 09:39:20 (5 lat temu)
fantom
 
do Manu: Na tej fotce zrobionej w tym samym czasie, jest widoczny szerszy kadr i fragment końcówki widocznego w głębi Nabrzeża Duńskiego. Proponuję sobie porównać:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-03-06 11:40:18 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do fantom: Od kiedy wierzysz w opisy, jak sobie przypominam to Ty nie za bardzo wierzyłeś. Człowiek się zmienia.
2021-03-06 10:45:16 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Polecam dobrą zasadę: Gdy się nie ma nic do powiedzenia - to się nic nie mówi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2021-03-06 11:05:51 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do fantom: Ja tylko napisałem to coś Ty napisał na mojej fotce i to jest to co miałem do powiedzenia. Odbiłem tylko piłeczkę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2021-03-06 13:51:40 (5 lat temu)
Manu
 
do fantom: Nabrzeze Dunskie nie ma koncow, to nie molo. Z jednej strony konczy je Szwedzkie, a z drugiej Holenderskie. To moze byc ktorys z pirsow na ktorych sa tasmociagi. Ten blizszy Szwedzkiego to tasmociag "gumowy"
2021-03-07 11:39:40 (5 lat temu)
fantom
 
do Manu: Pisząc o Duńskim (a taki był podpis na stronie MMG) miałem, na myśli Holenderskie, bo faktycznie Duńskie jest z lewej.
2021-03-07 12:05:46 (5 lat temu)
Manu
 
do fantom: Miedzy Szwedzkim a Holenderskim jest ponad 300 metrow, ale to moze byc koniec ktoregos z pirsow tasmociagowych wychodzacych z Dunskiego
2021-03-07 16:30:55 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Manu: Hmm... 300 m to tu nie będzie, ale faktycznie tak jak piszesz może to być jeden z pirsów, a Holenderskie jest wtedy widoczne (na fotce z pierwszego linku) w tle.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2021-03-07 16:48:30 (5 lat temu)
Manu
 
Masowiec ma kurs wprost na "Kamienny Róg"
2020-04-18 14:04:37 (6 lat temu)
Manu
 
Molo Weglowe i budowa nabrzeza Slaskiego, co nie znaczy, ze cos z opisem nie tak.
2020-04-18 13:55:12 (6 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
W 1920 nie było jeszcze portu w Gdyni.
2021-01-23 22:36:08 (5 lat temu)
Woj11
 
do fantom: Na Nabrzeżu Szwedzkim montaż pierwszej suwnicy miał miejsce w 1925 roku. Druga, pojawiła się rok później. Tak więc rok 1926 jest najwcześniejszą możliwą datą powstania zdjęcia
2021-01-24 09:10:48 (5 lat temu)
Manu
 
Nabrzeze raczej Szwedzkie i Niemcy sami siebie nie bombardowali przeciez
2024-04-19 06:32:28 (2 lata temu)
do Manu: Podaję oryginalny opis zdjęcia za źródłem . Widocznie w 1973 taka była wersja :)) Czyli Szwedzkie, a bomby to kto zrzucał i kiedy?
2024-04-19 06:35:57 (2 lata temu)
Woj11
 
do da signa: Myślę, że to raczej efekt taktyki spalonej ziemi stosowanej przez Niemców
2024-04-19 07:13:16 (2 lata temu)
Manu
 
do da signa: Anglicy i Amerykanie w 1943 i 1944r., miedzy innymi na dworzec , szpital, budynek ZUS i wiele innych cywilnych celow
2024-04-19 20:07:41 (2 lata temu)
Manu
 
do Woj11: najprawdopodobniej, podobnie wysadzili wszystkie falochrony
2024-04-19 20:05:30 (2 lata temu)
do Manu: Skorygowałam opis. Może tak być?
2024-04-19 21:53:38 (2 lata temu)
Manu
 
do da signa: moze byc, chociaz mysle, ze amerykanie bombardowali cumujace tam niemieckie okrety
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupelnienie
2024-04-20 03:10:13 (2 lata temu)
Manu
 
do da signa: Niemcy wysadzali same keje jak tu na Pomorskim, a nie cale mola
2024-04-20 03:16:15 (2 lata temu)
Manu
 
+1 głosów:1
do da signa: Najlepiej byloby opisac to jako zniszczenia wojenne zamiast dywagowac czy to aliancki nalot czy niemiecka dywersja
2024-04-20 03:31:28 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Zdjęcie publikowane w wydaniu "Tempa" z 11.03.1931
2025-05-13 18:22:50 (rok temu)
Pokaż na mapie
22 Dyskusji (ostatnia 19 dni temu)
Molo Węglowe - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet