| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rataje

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pierwsza wzmianka o wsi Rataje pochodzi z przywileju lokacyjnego Poznania z 1253 roku. Leżała ona w miejscu dzisiejszego osiedla Piastowskiego. Teren Rataj oraz wsi Chartowo i Żegrze, stanowiących część dzielnicy Nowe Miasto, włączono w granice Poznania w 1925 roku. Idea przekształcenia, zachowującej do tego czasu swój wiejski charakter części miasta zrodziła się w latach 1950-1952, gdy rozpisano konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie tych terenów o powierzchni około 2100 ha. Plan zagospodarowania przestrzennego został w 1962 roku zatwierdzony przez Radę Narodową Poznania. Pracami nad kształtem nowego kompleksu osiedli zajmować się miała specjalna pracownia „Rataje” w obrębie poznańskiego „Miastoprojektu” kierowana przez J. Wellengera.
Na os. Piastowskim w grudniu 1967 roku ukończono pierwszy ratajski blok. Początkowo istniały jedynie dwa typy pięciokondygnacyjnych budynków. Zbudowano z nich całe os. Piastowskie oraz część os. Jagiellońskiego. W późniejszym okresie dodano dwa kolejne typy budynków pięciokondygnacyjnych o większej liczbie klatek schodowych oraz mieszkaniach o większej powierzchni. Uzupełnieniem tych podstawowych budynków były tzw. „deski”, czyli jedenastokondygnacyjne bloki o długości 220 m, szerokości 13 m, sześciu klatkach schodowych, 540 mieszkaniami z 1260 izbami na 1800 mieszkańców oraz osiemnastokondygnacyjne „punktowce” ze 128 mieszkaniami.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rataje_(Pozna%C5%84)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
wroclawskiewiezowce
 
+1 głosów:1
Zdjęcie będzie prawdopodobnie z 1968 (ewentualnie 1967) roku, blok 97-103 oddano w 1969 roku, a tutaj widzimy go w budowie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2024-02-21 17:16:40 (2 lata temu)
grgrz
 
do wroclawskiewiezowce: Budynki PP Budowy Maszyn i Instytut Obróbki Plastycznej są , przy szkole torowisko chyba też, zagospodarowanie terenu na Osiedlu przy budynkach jeszcze nie wszędzie. Patrząc na to wszystko wydaje się ,że to połowa roku 68.
2024-02-22 14:55:36 (2 lata temu)
Wodzu prowadź :) Ładny kawałek naszej ziemi :)
2022-12-01 17:16:13 (3 lata temu)
Super fotki
2024-10-23 18:18:26 (rok temu)
Waldemar S
 
+1 głosów:1
do annamilena: ale mu słodzisz, za co ? za tą krzywiznę ? fotka do poprawy albo do usunięcia.
2023-03-30 23:40:34 (3 lata temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do Waldemar S: poważnie?
2023-03-30 23:42:47 (3 lata temu)
Waldemar S
 
+1 głosów:1
do ylooC: jest taki darmowy program Pawła Korfot poświęć czas i popraw albo miej jaja i wywal tak jak moje chciałeś
2023-03-30 23:43:45 (3 lata temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do Waldemar S: Zdjięcie niejest autorskie, ale z wikipedii.....teraz sam widziś kdzie Cie poniosly emocjie.....
2023-03-30 23:44:27 (3 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Waldemar S: Pozdrawiam!
2023-03-30 23:46:40 (3 lata temu)
Waldemar S
 
+1 głosów:1
do vetinari: tym bardziej obciach wrzucać taki badziew chyba, że na ranking i ilość, to moje zdanie nie nerwy, ja bym nie dał, bronisz go zamiast przyznać rację, że krzywe i badziew na FP. to dodatkowy wstyd dla autora.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2023-03-30 23:54:41 (3 lata temu)
ylooC
 
do Waldemar S: Pozdrawiam autora zdjęcia :)
2023-03-30 23:57:26 (3 lata temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do Waldemar S: W przeciwieństwie do Ciebie, moje zdjęcia autorskie nie wywołują u mnie torsji i spazmów.... a tym bardziej zdjęcia mojej towarzyszki podróży....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2023-03-30 23:58:39 (3 lata temu)
ylooC
 
+4 głosów:4
2024-08-08 10:01:11 (rok temu)
Tomiko
 
+1 głosów:1
Osiedle Młodych- na pierwszym planie nieistniejąca makieta osiedla.
2024-08-08 21:26:44 (rok temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do Tomiko: To oczywiście os. Piastowskie ;) Osiedle Młodych to spółdzielnia
2024-08-08 22:04:14 (rok temu)
Tomiko
 
do ylooC: Racja.
2024-08-09 00:27:11 (rok temu)
ylooC
 
+3 głosów:3
2024-08-08 10:54:28 (rok temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do ylooC: dodane
2024-08-08 22:44:43 (rok temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
ylooC
 
do ylooC: Znaczniki dodane
2024-08-08 22:27:49 (rok temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do ylooC: Dziękuję bardzo :)
2024-08-08 22:39:11 (rok temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do da signa: nie ma sprawy, obiecałem to dłubię :)
2024-08-08 22:44:25 (rok temu)
ylooC
 
+3 głosów:3
2024-08-08 09:59:25 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: dodane
2024-08-08 22:44:52 (rok temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Przypisanie do numeru 62-66 jest błędne. Blok 67-73 nie ma bowiem okienek na bocznej ścianie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-08-08 23:29:43 (rok temu)
ylooC
 
do Krzyś_: Masz rację, zbyt szybko przypisałem. To blok Jagiellońskie 23-26 w tle, a ten z okientkami 20-21
2024-08-09 09:25:31 (rok temu)
do ylooC: Nie ma bloku o numerze 20-21.
2024-08-09 23:27:54 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do da signa: Bo powinno być 21-22 :)
2024-08-10 01:05:41 (rok temu)
ylooC
 
+3 głosów:3
grgrz
 
+1 głosów:1
2024-09-24 11:17:06 (rok temu)
Nemezis
 
+2 głosów:2
Nie zmieściło się :)
2024-09-29 16:55:30 (rok temu)
Tomiko
 
do Nemezis: Najwidoczniej nie.
2024-09-29 20:44:55 (rok temu)
Nemezis
 
do Tomiko: Nie byłeś obojętny wobec tego widoku :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówki
2024-09-29 22:13:59 (rok temu)
Tomiko
 
+2 głosów:2
do Nemezis: Jak widać- no nie dało się wobec tego przejść obojętnie. Musiałem.
2024-09-29 23:49:53 (rok temu)
Pokaż na mapie
21 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Rataje - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet