| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (35)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Typ P1D

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1929
Zlikwidowano: 1972
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ale eleganckie zdjęcie. Wypada dodać je także do Tramwajów w Poznaniu. Gratka nie lada - wagon motorowy KSW z doczepą P1D. I to w kolorze!
2014-02-17 20:46:29 (12 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
Wagonów KSW w Poznaniu było 10. Były przeznaczone dla Wiednia, ale nigdy tam nie dotarły. Początkowo miały numerację od 150 do 159, a od roku 1951 151-160 (pierwszy przerzucono na koniec serii). Wycofano je przed rokiem 1972. Jeden istnieje bodaj do tej pory, jako wóz roboczy i być może doczeka kiedyś rekonstrukcji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literowka
2014-02-17 21:26:58 (12 lat temu)
Jest jeszcze jeden w zajezdni w Chorzowie - jest wozem roboczym i ma nr 33R (dawny liniowy wóz nr 751). Niestety ma znacznie skrócone nadwozie, gdyż zabudowano na nim plug odśnieżny. Jego wartość historyczna jest jednak niepodważalna - to właśnie ten wagon stanowił model, na podstawie którego odwzorowano polski tramwaj typu N.
2014-02-17 21:40:55 (12 lat temu)
do mirekjot: Wow, faktycznie niezła perełka. Ile było KSW w Poznaniu? Do kiedy jeździły?
2014-02-17 21:01:57 (12 lat temu)
do mirekjot: To jedyny KSW który zachował się (częściowo) w naszym kraju?
2014-02-17 21:29:12 (12 lat temu)
Doczepa podobno zwana w Poznaniu "dwa pokoje".
2014-04-24 07:58:13 (12 lat temu)
Dokładniej zwana była "dwa pokoje z kuchnią", a oficjalnie - doczepa P1D. Jednak najwcześniej jest to rok 1941. Datowanie trzeba więc nieco przesunąć.
2014-04-24 15:50:09 (12 lat temu)
pozahoryzontem
 
+3 głosów:3
To jest dom przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 266/268.
Ale wtedy był to adres: Dębiecka 52/53 i właścicielami i domu, i działki byli Stanisława i Telesfor Goździkowie.
Zbudowany w latach 1894 - 1896.
Dziś wygląda praktycznie tak samo.
A tramwaj to oczywiście "dwa pokoje z kuchnią" czyli wagon doczepny P1D - produkowany w latach 1929-1930 w zakładach Poznańskiej Kolei Elektrycznej przy zajezdni przy ulicy Gajowej.
2017-02-27 17:24:20 (9 lat temu)
Krzyś_
 
do pozahoryzontem: Super, przypisane.
2017-04-04 09:50:09 (9 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Dwa pokoje z kuchnią.
2021-04-06 12:43:29 (5 lat temu)
Formalnie to doczepa typu P1D. Foto można podpiąć pod Tramwaje w Poznaniu.
2021-04-06 16:24:30 (5 lat temu)
To będzie chyba Głogowska 148
2021-05-14 23:16:19 (5 lat temu)
Wagon niskowejściowy, jak na tamte czasy niesamowita nowoczesność...
2021-05-15 21:25:47 (5 lat temu)
kurrr
 
2023-03-29 17:16:36 (3 lata temu)
do Kamil Karwacki: Głogowska odpada - za duży gmach. Moim zdaniem zdjęcie mogło być zrobione na ul. Grunwaldzkiej w kierunku na plac Kazimierza Nowakowskiego a w tle kompleks budynków na Przybyszewskiego róg Białej. Łuk na pierwszym planie mógł być skrętem w Reymonta czyli wtedy ślepa odnoga do terenów PEWUKI na obecnej Arenie.
2022-09-01 11:40:44 (3 lata temu)
do Jack_18_09: Czy o tym miejscu mówimy No to trochę nie tak. Na zdjęciu z tamtych czasów widać iż budynek stanowi całość, a na tym miejscu z tej perspektywy budynki to osobne twory.
2022-09-01 12:00:35 (3 lata temu)
do kurrr: Trafiony, zatopiony. Jesteś mistrzem. Głowiliśmy się nad tym 2 lata. Szacunek.
2023-04-01 22:49:44 (3 lata temu)
ylooC
 
do Jack_18_09: Podzielam optymizm... ale że co? te kominy to Dom Tramwajarza? Może czegoś nie widzę
2023-04-01 22:57:56 (3 lata temu)
do ylooC: Kominy to Reja 5, po prawej Reja 8, Tramwajarz w środku. Tak myślę.
2023-04-01 23:57:26 (3 lata temu)
Jack_18_09
 
+1 głosów:1
do ylooC: Popatrz na GoogleEarth z włączonymi budynkami 3D. Tam wszystko dokładnie widać - kształt i ilość okien mansardowych, kominy itp.
2023-04-02 11:30:44 (3 lata temu)
Jack_18_09
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Tak dokładnie, z tym że po prawej Kochanowskiego 8 a nie Reja. Te oba domy mają taką samą architekturę i detale jak Dom Tramwajarza więc raczej kiedyś musiały być jednym kompleksem przynależnym do braci tramwajarskiej. W środku maja piękny dziedziniec widoczny z lotu ptaka. Domów od strony zajezdni jeszcze w 1930 r nie było.
2023-04-02 11:29:42 (3 lata temu)
do Jack_18_09: Tak, racja, po prawej Kochanowskiego 8.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2023-04-02 12:14:33 (3 lata temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
Mam prośbę, nie dopisuj ogólnie zdjęć do ulicy w przypadku gdy wiemy dokładnie gdzie ono zostało zrobione. W tle budynek kina "Bałtyk". Dopisałem odpowiednio
2022-04-01 20:03:30 (4 lata temu)
5 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Typ P1D na innych zdjęciach
1930
-
1943
1930
-
1943
1940
-
1948
1940
-
1955
1950
-
1955
1958
-
1971
1958
-
1971
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet