| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zakłady Azotowe "Puławy" Spółka Akcyjna
2

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Na miniaturkach zdjęcia wyglądają dobrze. Proponuję wklejenie czterech kadrów do jednego, większego zdjęcia. Szczegółów nie zobaczymy, ale wyobrażenie o wielkości zakładu dają. Program Picasa skleja takie rzeczy szybko i łatwo.
2012-01-10 00:34:23 (14 lat temu)
Anneob
 
Aż miło popatrzeć. Jak wiele typów motocykli produkowano kiedyś u nas. SHL, WSK, Junak,Osa, WFM itd. Nie powstał ''polski Harley''. Przypomina się podobny widok gdy zamykano Żerań.
2020-06-27 23:46:59 (6 lat temu)
Jest też Pannonia i MZ (Jaskółka), ale króluje pod względem ilości SHL M11
2020-07-01 15:38:24 (5 lat temu)
Anneob
 
SHL-ka była przedmiotem marzeń wielu młodych w latach 60-70. Podobnie jak wcześniej ciężki Junak. Widać, że jednoślady są bardzo zadbane. Podobne większe ''stadko'' motorów i maluchów można było oglądać przed FSO. Zanim motory i samochody (polskie) odeszły do historii.
2020-07-01 18:57:35 (5 lat temu)
Nemezis
 
Zmień przypisanie i opis, z baszty przy tym zoom nie ma takiego widoku, to ściema.
2026-04-09 20:51:03 (2 miesiące temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Tu jest fotka zrobiona w tym samym momencie z tego samego miejsca bez przybliżenia, wystarczy porównać:
2026-04-09 21:23:40 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
2026-04-09 21:29:12 (2 miesiące temu)
yani
 
+9 głosów:9
Wiele osób już pisało, że pobłażliwość adminów w stosunku do ElizyS/Nemezis jest zbyt duża.
Ale admini ciągle nie mają możliwości zablokowania komentarzy użytkowników, którzy przekraczają granice przyzwoitej dyskusji i mącą na forum...
2026-04-09 21:55:50 (2 miesiące temu)
marjallo
 
+6 głosów:6
Przepraszam nie zauważyłem dyskusji.
Niczego nie będę zmieniał. zdjęcie jest zrobione z baszty, zatem zmiana na cokolwiek innego byłaby bez sensu.
2026-04-10 08:43:55 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Nemezis:
Tryb Waldemara się włączył? A może to crop, albo cyfrowy zoom?
2026-04-09 21:03:08 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do yani: Po co te głupawe docinki, mój teren i to nie niemożliwe nawet przy cyfrowym zoomie.
2026-04-09 21:06:58 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do yani: To nie z tego miejsca, co wskazałam, po co brniesz jak nie wiesz.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-04-09 21:08:08 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do yani: Nie życzę sobie więcej abyś kiedykolwiek tak zaczynał komentarz, to prymitywne.
2026-04-09 21:09:54 (2 miesiące temu)
fantom
 
+5 głosów:5
do Nemezis: Tutaj też było niemożliwe, fotomontaż i mój teren:
A potem był ogon pod siebie.
2026-04-09 21:10:35 (2 miesiące temu)
yani
 
+6 głosów:6
do Nemezis:
Abstrahując od merytoryki, nie podoba mi się Twój agresywny ton.
2026-04-09 21:22:35 (2 miesiące temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do Nemezis: Przepraszam, że się wcinam w tę dyskusję, ale chciałem rzucić garść informacji, które całkowicie obalą wątpliwości naszej bogini zemsty. Odległość pomiędzy wieżą a skrajną lewą chłodnią kominową w prawej ich grupie wynosi niemal równo 15 km.Widoczny na drugim, nazwijmy to, planie budynek z ciemnym, spadzistym dachem ma adres Nasiłów 44A. A stąd do wieży jest już tylko, 2,3 km. Leży on na linii. Niedowiarki: mysz w dłoń i rysujemy kreskę :)
I po co to bicie piany?
2026-04-09 21:19:33 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do fantom: A po co ty się wtrącasz? jak nie wiesz o co chodzi? jakoś nie dał obiecanego oryginału. Taki mądry jesteś to sobie zobacz czy można nawet z cropem zobaczyć Puławy z baszty.
2026-04-09 21:18:31 (2 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Nemezis: Ponoć można - - chyba, że to zdjęcie też jest źle przypisane ale to mi wygląda na widok dokładnie z tego samego miejsca.
2026-04-09 21:20:04 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do polskup: Tam jest wiele budynków wskaż właściwy, bo to improwizacja.
2026-04-09 21:26:39 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do Neo[EZN]: Kominy są od siebie oddalone, to nie to miejsce.
2026-04-09 21:28:30 (2 miesiące temu)
polskup
 
+9 głosów:9
do Nemezis: Umówmy się, co do jednej rzeczy: to nie jest mój problem, ani nikogo, tylko Twój. A więc nie będę Ci niczego pokazywał palcem, bo działasz na FotoPolsce kilka lat i podstawowe narzędzia powinnaś mieć opanowane. Znajdź sobie wskazany dom Nasiłów 44A na Geoportalu, znajdź go na GSV, Otwórz mapę, narysuj, zmierz, a dopiero potem wyskakuj do ludzi ze swoimi tekstami. Dowcip polega na tym, że jesteś jedyną osobą zainteresowaną tymi jałowymi przepychankami słownymi. A ludzka cierpliwość ma swoje granice. Później będzie tylko cisza, bo nikt się nie da wciągnąć w te jazdy. Obiecuję.
2026-04-09 21:37:05 (2 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Nemezis: Nie są oddalone bo przecież na tym zdjęciu z 2009 roku nie ma jeszcze tego grubszego komina -
2026-04-09 23:16:18 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do Woj11: Stronka jak stronka, zdjęcie z 2015 i inny aparat, to nie canon jak na stronce, pomyśl.
2026-04-09 21:37:48 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
do polskup: Od roku proszę o zmiany i nie mogę się doczekać, ale jak jakaś rzeczowa uwaga z mojej strony to od razu atak i zastraszanie.
2026-04-09 21:40:07 (2 miesiące temu)
polskup
 
+8 głosów:8
do Nemezis: Nie wiem, czy słowo "ściema" znajduje się w słowniku uwag rzeczowych. Natomiast nikt Cię nie zastrasza. Choc przepraszam, mnie już w przedszkolu uczyli, że jak będę dla ludzi niemiły to się ode mnie odwrócą i znielubią :)
Zaznaczyłem notką, specjalnie dla Ciebie, wspomniany dom.
2026-04-09 21:44:45 (2 miesiące temu)
polskup
 
+6 głosów:6
do Nemezis: I jak? Pasi? Czy nie pasi? Jak pasi, to poproszę takie słowo na "P" i kończące się na "-am", szczególnie w kierunku Autora zdjęcia, któremu zarzuciłaś "ściemę" w pierwszym poście. Kulturalni ludzie tak się zachowują. I już nigdy nie popełniają podobnego błędu, na którym się nauczyli, że nie dość, że nie mieli racji, to jeszcze się obrzydliwie zachowali. I nikt nie uwierzy, że są ofiarą jakiejś zmowy :))))
2026-04-09 22:12:24 (2 miesiące temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do yani: Zwykłym ludziom trudno uwierzyć, że takie przypadki chodzą po świecie. Ale chodzą. Specjaliści zalecają ignorowanie :) Ale, jak widzisz, sam nie mam dość silnej woli, żeby przemilczeć, zbyć.
2026-04-09 22:06:33 (2 miesiące temu)
do yani: Nie mają możliwości? To chyba już pod jakiś masochizm podpada :-)
2026-04-10 12:04:10 (2 miesiące temu)
mamik
 
+8 głosów:8
do polskup: Szkoda klawiatury, to konto czuje się zawsze prześladowane, nigdy nie przeprasza i zawsze ma pretensje do calego świata.
2026-04-10 07:57:37 (2 miesiące temu)
yani
 
+6 głosów:6
do polskup:
WaldElisa/Nemezis nie jest osobą/osobami, które można by posądzić o kulturę.
Przypomniało mi się takie stwierdzenie - czym się różni człowiek uprzejmy, od kulturalnego?
Człowiek uprzejmy, jak kogoś potrąci, to przeprasza.
Człowiek kulturalny nikogo nie potrąca.
2026-04-09 22:23:41 (2 miesiące temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do yani: Dobre. I prawdziwe.
2026-04-09 22:27:57 (2 miesiące temu)
4elza
 
+5 głosów:5
do mamik: Przyznanie się do błędu wymaga odwagi i nierzadko bywa trudne, dlatego osoby które na to stać zasługują na szacunek. Świadomość własnych uchybień, pomyłek, etc. jest najlepszym motorem do samorozwoju, tyle że trzeba tę świadomość posiadać, czego o naszej koleżance, a tym bardziej o jej partnerze, powiedzieć nie można. Zwykle startują ostro, a na koniec dyskusji nie mają już nic do dodania, bo smak porażki nie pozwala na wyjście z twarzą...
2026-04-10 08:25:26 (2 miesiące temu)
mamik
 
+5 głosów:5
do marjallo: Nie musisz niczego zmieniać, zdjęcie jest ok. i przypisanie również.
2026-04-10 08:57:11 (2 miesiące temu)
polskup
 
+3 głosów:3
do marjallo: Niczego nie straciłeś :))))
Świetne zdjęcie.
2026-04-10 09:08:17 (2 miesiące temu)
Woj11
 
1965 Azoty w Puławach
2025-04-06 07:52:08 (rok temu)
polskup
 
Dlaczego "pozostałości". Ewidentnie powstaje tu jakiś rurociąg. Podpory jeszcze nie były używane. Poza tym: autor — Eustachy Kossakowski. Data — 1965. Źródło:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-04-06 08:10:07 (rok temu)
4elza
 
do Woj11: Dzięki.
2025-04-06 08:05:17 (rok temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do polskup: Już zmienione wcześniej.
2025-04-06 08:10:32 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do 4elza: Jasne. Sorry, myślenie synchroniczne :)
2025-04-06 08:15:55 (rok temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 2 miesiące temu)
Zakłady Azotowe "Puławy". Parking przed wejściem na zakład.
Zakłady Azotowe Puławy.
1967-1970
1960
-
1970
1967-1970
1960
-
1970
1967
-
1972
1968
-
1975
1970
-
1975
1975
-
2001
1975
-
2007
2002
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2007
Zakłady Azotowe "Puławy" Spółka Akcyjna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet