| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (14)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Klub "Quantum"
648
m
Wrocław
Zakłady Przemysłu Drzewnego
917
m
Wrocław
Wiejska 19
936
m
Wrocław
Awicenny 16
980
m
Wrocław
Kino "Kubuś"
1227
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Radiolatarnia NDB

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
baks
 
+1 głosów:1
no ale chyba DRL działa nadal?
2014-02-22 03:42:58 (12 lat temu)
Oliwia
 
To jest dalsza radiolatarnia. Bliższa, czyli ta położona na terenie lotniska (koniec ulicy Rakietowej) raczej też już nie działa. Uważam tak ponieważ radiolatarnie NDB pracują w parach, czyli pokazują czy po dobrej ścieżce podejścia statek powietrzny podchodzi. Ale jak jesteś radioamatorem możesz sobie posłuchać czy działa.
2014-02-22 19:45:13 (12 lat temu)
augiasz
 
Kiedy zaprzestano użytkowania bazy?
2014-02-16 20:53:24 (12 lat temu)
Oliwia
 
+3 głosów:3
Obiekt został opuszczony przez wojsko między 2011 a 2013 rokiem. To nie baza. A miejsce gdzie mieściła się radiolatarnia NDB. Druga znajdowała się na terenie lotniska w osi pasa 29 stopni. Ta na Avicenny była stała, czyli miała stałą zabudowę. Ta na lotnisku była manewrowa, tj. na pojazdach, m in. Star 266. Jeżeli Wam zależy to dowiem się kiedy posterunek radiolatarni został zamknięty.
2014-02-16 22:21:04 (12 lat temu)
rafci
 
+2 głosów:2
Wszystkie widoczne tu budynki zostały zburzone, jest hałda gruzu.
Tylko budynek nr 5 wciąż stoi, ale wybebeszony.
2017-12-26 20:55:24 (8 lat temu)
Oliwia
 
do augiasz: Oficjalnie radiolatarnie przestały działać operacyjnie 22 sierpnia 2013 roku.
Przetarg na rozebranie instalacji NDB ogłoszony przez PaŻP :
Trzeba zmienić nazwę obiektu na : Radiolatarnia NDB
2014-02-17 19:33:01 (12 lat temu)
do Oliwia: Dzięki za informację - zmieniłem nazwę obiektu.
2014-02-17 19:35:54 (12 lat temu)
Oliwia
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Instalację rozebrano pod koniec 2013 roku na przełomie listopada i grudnia.
2014-02-17 19:42:07 (12 lat temu)
Włochu
 
podobny obiekt znajduje się na końcu ulicy Fabrycznej (tu: 51.112615,16.980636). Zawsze mnie zastanawiało jego przeznaczenie... chyba wychodzi na to, że to magazyny jakiegoś specjalnego przeznaczenia były...
2014-02-16 15:18:40 (12 lat temu)
do Włochu: Jeżeli podziemny to może zbudowany z myślą o składowaniu amunicji?
2014-02-16 20:14:44 (12 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: To niewielki schron amunicyjny, raczej nie podziemny - nie widać żadnych czerpni powietrza. Pozostałe obiekty wyglądają raczej na jednostkę radarową - dość często radar potrzebuje innej mocy, stąd trafostacja.
2014-02-16 20:39:19 (12 lat temu)
Włochu
 
do Neo[EZN]: jest tak samo "podziemny" jak ten tutaj
2014-02-17 01:44:19 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet