| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Radom - zdjęcia niezidentyfikowane

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
rob3rttc
 
+1 głosów:1
budynek trochę podobny do tego na 25-Czerwca 48, ten większy odstęp miedzy 2 i 3 oknem
2019-03-14 19:34:39 (7 lat temu)
Jacy
 
do rob3rttc: Tak wyglądała wspomniana przez ciebie kamienica w 1979 roku
2024-06-04 21:14:36 (2 lata temu)
do Jacy: To jednak chyba nie ten budynek. Różna jest odległość okien od dachu.
2024-06-08 13:06:45 (2 lata temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
Znalazłem ciekawe sprawozdanie Zarządu Okręgu Rodziny Kolejowej z 1936r. Na stronie 11 znajduje się info o dwóch stołówkach rodziny. Jedna znajdowała się przy warsztatach kolejowych ( położenie chwilowo bliżej nie znane), druga zaś pod adresem Kelles Krauze 7. To chyba było za obecną kamienicą pod tym numerem.
2019-05-26 07:31:46 (7 lat temu)
do Jacy: Generalnie Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego były przy ul. Dolnej, obecnie Mazowieckiego, zresztą tuż obok przy Słowackiego stoi jeszcze budynek dyrekcji. Problem w tym, że określenie: przy warsztatach kolejowych nie koniecznie musi oznaczać ZNTK. Może chodzi o jakieś inne warsztaty, a może tak jak piszesz jest to zaplecze Kelles-Krauza 7. Trzeba chyba poczekać, może trafią się inne zdjęcia.
2019-05-26 21:08:52 (7 lat temu)
Jacy
 
do rob3rttc: Na samo Kelles Krauze bym nie stawiał, ale rzeczywiście poczekajmy na jakieś nowe informacje.
2019-05-27 17:24:51 (7 lat temu)
Askofer
 
do Jacy: Zakłady ZNTK były przy wiadukcie ul.Słowackiego .Kolega rob3 napisał że była to ul. Dolna chyba tak się nazywała. Obok jest bocznica
tych zakładów na której robiono naprawy wagonów i lokomotyw.
Pozdrawiam
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2024-11-18 19:12:32 (rok temu)
Expat
 
Czy tam nad samochodem ciężarowym a pod tabliczką Radom to nie radiostacja czasem?
2023-10-08 19:35:02 (2 lata temu)
do Expat: Całkiem możliwe, ale i tak to niewiele wyjaśnia. Może to być ul. Przytycka, Wolanowska albo Kielecka. Ze względu na kierunek, z którego świeci słońce postawiłbym na Kielecką. Pewności jednak nie ma.
2023-10-11 20:14:26 (2 lata temu)
Jacy
 
Ten sam budynek
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Nowy link
2021-03-01 22:01:11 (5 lat temu)
Jazzek
 
Na tabliczce (czy to nazwa ulicy?) pierwsza litera wygląda na J, a dwie ostatnie na ek.
2021-03-02 09:27:39 (5 lat temu)
Podmiana fotki.
2021-03-14 14:29:12 (5 lat temu)
fantom
 
do Jacy: Zdjęcie z linku wyleciało kilka dni temu - jako niemożliwe do zidentyfikowania, w ocenie wyrzucającego.
2021-03-02 09:30:28 (5 lat temu)
Jacy
 
do fantom: Da się to cofnąć?
2021-03-02 10:01:06 (5 lat temu)
Jazzek
 
do fantom: Można sie pocieszać, że do sprawy identyfikacji faktycznie niewiele by wniosło.
2021-03-02 10:22:04 (5 lat temu)
fantom
 
do Jacy: Chyba już nie, bo wyleciało z kosza.
2021-03-02 10:04:02 (5 lat temu)
labeo7
 
2021-03-02 10:36:12 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Można, ale jest to klasyczny przykład sytuacji, że gdy na jednej fotce niewiele widać, to nagle odnajduje się fotka druga na której kadr jest szerszy.
2021-03-02 10:24:25 (5 lat temu)
do fantom: Fotkę mogę wstawić jeszcze raz, tylko po co, jak usuwający wie lepiej? Moim zdaniem jest taka możliwość, że na fotkach widać nieistniejący już budynek przy ul. Bernardyńskiej w Radomiu. Dodatkowo możliwe, że na tej usuniętej widać nieistniejącą wieżyczkę placówki straży pożarnej przy obecnej ul. Traugutta. Widać ją tu , . Natomiast możliwe, że na tym zdjęciu widać skrawek budynku obecnej WSH. Pewności nie ma, dlatego wrzuciłem fotki do niezidentyfikowanych, może trafiłaby się kiedyś inna, która potwierdzi przypuszczenia lub im zaprzeczy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-03-02 14:32:27 (5 lat temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
do rob3rttc: To może wstaw jeszcze raz to zdjęcie, zawsze to jakiś dodatkowy punkt odniesienia.
2021-03-02 21:17:17 (5 lat temu)
do rob3rttc: To zdjęcie jest ok, ale grupa Niemców na tle kawałka dachu i słupa nie ma sensu, że co , że stara fotka.
2021-03-10 21:03:25 (5 lat temu)
rob3rttc
 
+1 głosów:1
do Rafał T : Dla jednych nie ma sensu, dla innych ma. Jak napisałem wyżej na fotce widoczna jest wieżyczka z charakterystycznym dachem. Takie szczegóły pozwalają czasem ustalić lokalizację miejsca. Nic do rzeczy nie ma czy to zdjęcie stare, czy nie.
2021-03-11 09:30:57 (5 lat temu)
do rob3rttc: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-03-11 21:25:44 (5 lat temu)
fantom
 
do rob3rttc: Zdaje się że zdjęcie wróciło z kosza, to w jakim celu ta podmiana?
2021-03-14 14:31:48 (5 lat temu)
Jacy
 
Jakość zdjęcia słaba, ale podejmę się analizy 😉 Sugerowałbym obecną ul. Żeromskiego. Cień pod markizą wskazywałby na północną stronę. Woźnica ze skrzyniami na wozie może czekać na wjazd na podwórko Żeromskiego 15, obok dawnego hotelu Rzymskiego, do rozlewni wody gazowanej Łagodzińskiego? Zatem kamienice w tle to mogą być obecne Żeromskiego 11 i 13. Tu widok poglądowy: Może pomogłem a może nie. Ale pewnie miałeś swój typ ... 😜
2024-06-19 20:49:49 (2 lata temu)
do Jacy: Też myślę, że najprawdopodobniej to ul. Żeromskiego, ale żeby przypisać przydałby się chociaż jeden pewny szczegół.
2024-06-23 09:32:44 (2 lata temu)
Może być to "małe getto" na Glinicach.
2023-01-27 21:51:54 (3 lata temu)
labeo7
 
do Rafał T : Całkiem możliwe, zabudowa przypomina baraki dla bezdomnych
2023-01-28 02:12:06 (3 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Tzw. "średni osobowy samochód terenowy" Wehrmachtu (Mittlere geleandegaengige Personenkraftwagen) produkowany przez 3 firmy - Horch, Wanderer i Opel. Na zdjęciu pierwsza wersja z rezerwowymi bocznymi kołami podporowymi - produkowana zasadniczo do 1940.
2023-01-27 15:13:27 (3 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Kłaniający się ludzie wyglądają na Żydów, tylko gdzie opaski (datowanie!)? Normalny Niemiec normalnie odpowiada na obowiązkowe ukłony "podludzi" - zdjęcie zmuszające do refleksji nad tym, co obłędna ideologia może zrobić z człowiekiem.
2024-08-29 20:52:38 (rok temu)
El_Jot
 
+2 głosów:2
Skoro Żydzi nie mają opasek a Niemiec nie zatracił jeszcze odruchów przyzwoitości to można ograniczyć datowanie do 1939 r.
2024-09-24 23:27:26 (rok temu)
ylooC
 
do nyskadolniak: A może poprawia hełm ? a wygląda jakby odpowiadał na ukłon ?
2024-08-29 21:27:13 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Opcja 1. Propagandowo opaski wyglądały źle więc ich nie ma. Opcja 2. Zdjęcie propagandowe, ale zrobione wrzesień-październik (wczesny) 1939. 0paski grudzień 1939
2024-08-29 21:31:37 (rok temu)
Woj11
 
do ylooC: Jest jeszcze jedno zdjęcie, gdzie "kulturalny" Niemiec pomaga wejść Żydowi, więc myślę, ze tu odpowiada na uk) ony
2024-08-29 21:36:03 (rok temu)
do ylooC: Tak, zdecydowanie tak właśnie wygląda.
2024-08-29 22:10:29 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Woj11: Daj spokój, bo uznają tu nas obu za ukrytą opcję niemiecką ;)
2024-08-29 22:12:02 (rok temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: I tak jestem :) - mam niemiecko brzmiące nazwisko
2024-08-30 09:08:45 (rok temu)
Askofer
 
Z tyłu są drzewa i alejka może to Sienkiewicza a może gdzieś koło Starego Ogrodu.
2025-11-15 23:36:02 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
Do zweryfikowania Fabryka Broni i obiekty przy Słowackiego. Tam Niemcy zorganizowali mniejsze składowiska sprzętu (główny był na lotnisku w Sadkowie) A na zdjęciu lekki gąsienicowy ciągnik artyleryjski C2P
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-06-26 16:31:46 (dzień temu)
29 Dyskusji (ostatnia dzień temu)
Budowa kablowych linii telefonicznych w Radomiu
Szklarnia - ponoć w Radomiu.
1
1914-1915
2
1914-1915
1914
-
1915
1914
-
1915
1915
-
1916
1915
-
1926
1915
-
1926
1919
-
1939
1919
-
1939
1927
-
1935
1924-1939
1924
-
1940
1924
-
1940
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet