| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (0)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Uniwersytecka 6b
54
m
Radom
Wnętrze budynku nadajnika
737
m
Radom
Kielecka 28
1124
m
Radom
Kielecka 8
1186
m
Radom
Główna43
1605
m
Radom

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Uniwersytecka 6a

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekt: Alfons Pinno (2 realizacje)
Zbudowano: 1923
Zlikwidowano: 2014
Dawniej: Ludowa Szkoła Rolnicza Męska
Szkoła Rolnicza w Wacynie powołana została w 1921 r. na terenie państwowego folwarku. W 1923 oddany został do użytku nowy budynek wzniesiony przez Sejmik Powiatowy Radomski. Funkcjonowała pod nazwą Ludowa Szkoła Rolnicza Męska w Wacynie, od 1937- Publiczna Szkoła Przysposobienia Rolniczego im. J. Piłsudskiego. W 1941 r. budynek przejął Wehrmacht i zorganizował w nim wojskowy ośrodek weterynaryjny. Od 1945 r. szkoła działała jako Powiatowe Męskie Gimnazjum Rolnicze, następnie Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa. W 2001 szkoła przeniosła się do dzielnicy Wośniki, budynek stał nieużytkowany aż do czasu rozpoczęcia budowy centrum onkologii (2013), miał się w nim mieścił oddział chemioterapii.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Wygląda na tyły budynku dworcowego.
2015-08-21 18:56:52 (10 lat temu)
Konrad Borowski
 
+2 głosów:2
Szkoła rolnicza na Wacynie w Radomiu
2018-05-31 12:14:58 (8 lat temu)
Rafał T
 
+3 głosów:3
Ręce opadają, budynek przeszedł do historii.
2014-10-28 11:46:56 (11 lat temu)
Jerzy51
 
Do Rafał T :Zal mi tego budynku . Przychodziłem tu na imprezy karnawałowe . Mówiliśmy "idziemy na zabawę do byków ":) Tak potocznie mówiono na Szkole Rolnicza .Długo była mowa o remoncie i adaptacji i szybka rozbiórka . Dobrze ,ze zrobiłeś kilka zdjęć Musze sobie przypomnieć gdzie widziałem przedwojenne zdjęcia szkoły z uczniami . Możliwe ,ze w szkole na Wosnikach coś się przechowało .
2014-10-28 19:05:29 (11 lat temu)
Jerzy51
 
Do Rafał T : Ma być odbudowany ? .
2014-10-30 16:16:50 (11 lat temu)
Kupić nie można, ja mam, nagroda pokonkursowa : ) "Radom - spacer sentymentalny" nakład 3 tys.urząd miasta rozdał wedle uznania. Zdjęcia ciekawe lecz jakość taka sobie - do skanowania się nie nadają.Tekst przeważnie fragmenty z książek o Radomiu.Dużo lepsza jest encyklopedia Sykulskiego.
2014-11-03 20:37:43 (11 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Rafał T : Widać doktorki potrzebowały działkę na coś większego. Jako że większy budynek to więcej pacjentów, a więcej pacjentów to więcej kasiory. A dworki to oni mają własne.
2014-10-28 12:10:20 (11 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do Rafał T : Nie od dzis wiadomo ze remont "staroci" kosztuje wiecej jak wybudowanie nowego.
2014-10-28 12:26:30 (11 lat temu)
do Jerzy51: Podobno, inwestor twierdzi że projekt przewidywał odbudowę wiec aby odbudować trzeba najpierw wyburzyć.
2014-11-01 22:36:45 (11 lat temu)
Askofer
 
do Rafał T : A obiekt nie był w rejestrze zabytków ?
Kolego Rafale podobno w Radomiu był jakiś koncert i promocja Albumu fotograficznego - ksiązki o Radomiu i jego mieszkańcach z dużą ilościa starych fotografii . Czy jestes w posiadaniu takiego albumu ? Gdzie go mozna kupić ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-11-02 02:43:03 (11 lat temu)
do Rafał T : Nie o tej pozycji napisałem
2014-11-03 20:40:04 (11 lat temu)
Askofer
 
do Rafał T : Rafał ja właśnie pisałem o tym albumie on ma tytuł " Na pamiątkę - Radomianie na starych fotografiach " Ale juz widziałem ten album - dla mnie bomba , muszę załatwić chociaż jeden egzemplarz . Wspaniale wydany i bardzo dobra jakość zdjęć . Od dagerotypów z poczatku 19 wieku po pierwsze zdjęcia kolorowe na firmowych negatywach i slajdach firm Agfa i KODAK robione krótko przed rozpoczęciem 2 Wojny Światowej . I na zdjęciach wykonanych bezpośrednio przed wojną kończy się ten album . Praca zbiorowa prowadzona przez Jerzego Kutkowskiego . Znakomita rzecz .
Pozdrawiam
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2014-11-03 22:31:19 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Że męska to widać, ale ci mundurowi nie wyglądają na rolników ;-)
2016-06-25 19:50:25 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-05-27 12:04:27 (9 lat temu)
Rafał T
 
+1 głosów:1
Zdjęcie wygląda jak sklejka z warstw.
2019-04-06 21:40:12 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Rafał T : To chyba sprawka retuszu, że tak się odbiera to zdjęcie. A co mućka Ci się nie podoba ? ;-)
2019-04-06 21:58:22 (7 lat temu)
do Rafał T : Niestety w tamtych czasach najlepszy program graficzny to był flamaster. Niektóre fotki aż strach powiększać... Przynajmniej mućka bez makijażu:)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2019-04-06 22:56:13 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Mućka spoko : )
2019-04-06 22:06:04 (7 lat temu)
Jacy
 
Trochę poprawiłem zdjęcie
2025-01-31 22:54:50 (rok temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet