| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Sarnowa

Dawniej: Sarne
Religia
Zieleń
Edukacja
Kolej
Budowle
Przemysł
 
Pierwsza wzmianka z 1387 r. W 1407 r. przeniesienie miasta z prawa polskiego na niemieckie przywilejem Władysława Jagiełły wydanym dla właściciela Małgorzaty Donin i jej syna Jerzego. Układ urbanistyczny miasta jest dobrze zachowany (w 1987 r. wpisany do rejestru zabytków). Do najważniejszych obiektów zabytkowych należą: barokowy kościół p.w. św. Andrzeja, z pierwszej połowy XVIII w. z bramą kościelną i plebanią, klasycystyczny ratusz z XIX wieku, dwór i park dworski z XIX wieku oraz średniowieczne grodzisko.
www. br />
Sarnowa – dawne miasto, obecnie dzielnica Rawicza (województwo wielkopolskie). Najstarsza wzmianka mówiąca o Sarnowie jako mieście pochodzi z 1262 roku. Inni badacze
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Czy mógł by ktoś odpisać tą ulicę z Bytomia Dąbrowy Miejskiej bo w Bytomiu nawet nie ma takiej nazwy ulicy z tego co wiem ?
2010-12-09 11:15:15 (15 lat temu)
Dzięki zuf*
2010-12-09 11:55:10 (15 lat temu)
zuf
 
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ciekawy błąd się zrobił. Ulica była przypisana do dwóch dzielnic ale z innych miast. Oczywiście nie było jak usunąć jej z Dąbrowy Miejskiej bo się nigdzie nie wyświetlała. Naprawiłem ale musiałem trochę pokombinować. Usunąłem ulicę i stworzyłem na nowo już dobrze przypisaną.
2010-12-09 11:51:59 (15 lat temu)
Andrzeju, był czas kiedy z umiarem stosowałeś wyostrzanie. Oczy bolą od patrzenia na to zdjęcie. Albo ja mam jakiś krzywy monitor, co możliwe:).
2010-10-27 09:16:32 (15 lat temu)
BAL†
 
Masz rację, już podmieniam.
Podszedłem rutynowo jak do RAW, a to były fotki w JPG robione dawniej. Tymczasem kościół sprawia wrażenie jakby leciał, jednak na oryginale jest ten sam efekt. Jedynie minimalnie skorygowałem.
2010-10-27 10:56:22 (15 lat temu)
do BAL†: Nadal brzytwa:).
2010-10-27 11:02:34 (15 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: Teraz to już oryginalne bez ingerowania ... a może nie odświeżyłaś obrazu? :))
2010-10-27 11:25:39 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
Wrócił BAL ! Witaj Andrzeju - fajnie, że jesteś z nami.
2012-07-19 09:12:16 (13 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Ano, nie da się ukryć ;)
2012-07-19 10:26:03 (13 lat temu)
Jak Ty to robiś.....piekny obiekt, puste ulice, chmurky, chemtrails....☺☺☺
2019-03-23 08:31:13 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Niedziela, wczesny poranek to brak ludzi a niebo przecież wozi ze sobą ;-)
2019-03-23 08:33:25 (7 lat temu)
do ZPKSoft: To niejest poranek, to jest wcześny podwieczorek....☺☺☺ I te ślady po chemtrails ? jak te wytlumaczyś ? Juź raz napisalem źe sie boje o slawka, bo chyba komuś upisal swoja dusze.....☺☺☺
2019-03-23 08:36:25 (7 lat temu)
s_mile
 
+1 głosów:1
do vetinari: Cała ostatnia niedziela była z taką pogodą. Wybraliśmy się z Edytą na spacer/zdjęcia/wycieczkę/zwiedzanie/wiosny-poszukiwanie/poza-domem-obiad do Krotoszyna, z uprzednim postojem w Zdunach. A w drodze powrotnej zahaczyliśmy o Rynek Sarnowski w Rawiczu. Faktycznie jedno z ostatnich zdjęć tego dnia.
2019-03-23 08:46:53 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do s_mile: Racjia, niedziela byla idealna na robienie zdjieć..teź sobie coś pstryknolem w Gliwicach...poprostu aź sie chcielo fotografować ☺☺☺
2019-03-23 08:49:23 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Pare lat temu, chyba bylem Bardzo grzeczny, dostalem pod pod hojinke prezent. Moje dziewczyny sie bardzo postaraly o naprawde niespodzianke. Kupily mi obiektiw, Canon Canon EF 75-300mm. Pamietam jak pierwszy raz z nim poszedlem na "spacer" na Góre Zamkowa w Cieszynie....Naiwnie biorac z soba statiw.....prubuwalem coś tam sie nauczyć...Naiwniak...Przyśedl jakyś pan z aparatem, teź Canonem, poczekal jak tam "dopajacikuje" z tym statiwem i wyciagnal swój sprzet....Mial na aparatu objektiw, coś jak Canon EF 500mm f/4 L IS
Ja wtedy bardzo pocichutku i z utwarta buźa patrzylem jak z reky zrobil serie panoram Těšína i Cieszyna....i odśedl....
Zawsze jak widze niektóre zdjiecia od Slawka...przeźywam ta chwile zderzenia sie z zawodowcem ponownie. Nie źe bym mial jakyś uraz...ale poprostu ponownie z owtarta buźa sie patrze na prace zawodowca, chociaź wiem źe Slawek niejest zawodowiec w tej branźy....Ciagle nam Slawku pokazujeś co wszystko moźna "wyciagnacz" z dobrze zrobionej fotografii...Dziekuje...
2019-03-31 15:09:46 (7 lat temu)
s_mile
 
do vetinari: Dzięki, choć szczerze przyznam, że nie bardzo rozumiem Twojego zafascynowania tym bladym, robionym pod światło i na siłę wyciąganym zdjęciem. Dla mnie jest mdłe, tyle, że pokazuje ciekawe nieobecne dotąd u nas obiekty. Chyba że fascynacja dotyczy samej możliwości "wyciągnięcia".
A statyw to akurat bardzo dobry pomysł, sam się o tym ostatnio przekonuję. Zmusza do lepszego przemyślenia kadru, a zdjęcia ostrzone manualnie na podglądzie w dużym powiększeniu są lepszej ostrości niż łapie ją automat.
2019-03-31 16:54:10 (7 lat temu)
do s_mile: Wlaśnie źe robione pod światlo, potrafie sobie wyobraźyć jakie ciemno i szaro juź tam bylo podczas robienie zdjiecia. I prawie niewydacz źednych śladów dokladnej obróbky....
Statiw uźywam kiedy robie zdjiecia w środku albo nocne....Tz. z mojim starym aparatem...z nowym jeścze nie zupelnie sie zaznajomilem....
Poprostu mnie sie podoba to zdjiecie, i napewno nie jest aź tak zle i z Twojego pogladu, bo go daleś na strony ☺☺☺
Poprostu jesteś....skromny cichy fotopolan ☺☺☺
2019-03-31 17:09:14 (7 lat temu)
mag
 
Ul. Kolejowa
2020-06-21 14:44:47 (6 lat temu)
To zdjęcie proszę dodać powtórnie :
2019-07-22 14:33:21 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Rodzina wiatraków sobie wyszla na spacerek, widze mame, maly wiatrak jak to watrak ucieka naprzód...i tata lata zwiatrem gzieś na polu ☺☺☺
2020-01-06 13:59:18 (6 lat temu)
Joanna Syrenka
 
+2 głosów:2
Niesamowite jest to miejsce. Bardzo klimatyczne. Zawsze mam takie wrażenie, że czas się tam zatrzymał.
2020-11-27 22:35:34 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Fotopiesek ;-)
2020-12-03 13:46:23 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Dzielnica Sarnowa - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Sarnowa
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet