| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (6)
Obiekty w okolicy
Dworzec autobusowy (nowy)
77
m
Sosnowiec
Mościckiego 20
94
m
Sosnowiec
Urbanowicz 21 i 21A
96
m
Sosnowiec
Płyta upamiętniająca egzekucję Pol...
102
m
Sosnowiec
Fontanna
109
m
Sosnowiec

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Restauracja "Kolorowa"

Dawniej: Kawiarnia "Kolorowa"
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Ul. Mościckiego (wtedy Nowotki), piękna mozaika chyba autorstwa spółki Twardoch- Drążkiewicz.
2013-08-07 16:42:05 (12 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Podmiana
2018-06-11 18:45:00 (8 lat temu)
mar
 
+1 głosów:2
do ZPKSoft: Pięknie dziękuję :)
2013-08-07 18:00:39 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: Komentarz do zdjecia przed podmianą
2019-11-13 10:57:42 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Czy to nie będą lata 80 lub nawet 90? Stroje ludzi i oznaczenia przystanków z sylwetką autobusu nie pasują do lat 70.
2019-11-14 20:51:33 (6 lat temu)
Banita
 
W okolicach 88/89 postawili tego baraka z widocznym oknem w którym można było kupić bilet miesięczny - pomiędzy kolorową a budką z frytkami
2022-02-12 19:17:03 (4 lata temu)
PKM Sosnowiec do którego należy widoczny Ikarus 280 1542 KXS1663 powstał jesienią 1991 więc zdjęcie nie może być wcześniejsze.
2022-02-12 22:03:26 (4 lata temu)
Wg autorem zdjęcia jest Marek Piekara. Dodatkowo wg tej strony numer rejestracyjny zaczynający się od liter KXS autobus otrzymał w 1992r.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2022-02-12 22:15:51 (4 lata temu)
4elza
 
do ritterswalder: niestety: podmieniam.
2019-11-14 06:17:14 (6 lat temu)
do ritterswalder: W sensie że ten dworzec autobusowy jest na rozplantowanej hałdzie? Czy komentarz był do innego zdjęcia - jeśli tak to chyba do usunięcia...
2022-02-13 08:47:26 (4 lata temu)
4elza
 
do ritterswalder: Osiemdziesiąte być może tak, ale w 1990, przeszła remont i ten fragment elewacji wygląda inaczej.
2019-11-15 06:49:57 (6 lat temu)
rdx0
 
do Banita: Nad Kolorową na słupie to satelitka czy jakiś refleks świetlny?
2022-02-12 20:31:31 (4 lata temu)
Banita
 
do rdx0: No dish. Znaczy talerz. Nie spodek. Serwowali pewnie BBC
2022-02-12 21:37:19 (4 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Skorygowane, thx.
2022-02-13 03:38:39 (4 lata temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Zapewne ritterswalder miał słusznie na myśli że ten rejon był usypiskiem po hucie Romania .
2022-02-13 22:05:05 (4 lata temu)
4elza
 
do rdx0: Komentarz dotyczył wcześniejszego zdjęcia, które zostało wymienione.
2022-02-14 05:59:28 (4 lata temu)
do 4elza: Usunąłem komentarz o hałdzie skoro nie odnosi się do tego zdjęcia.
2022-03-22 15:27:39 (4 lata temu)
4elza
 
Zdjęcie (niestety) słabej jakości, ale może warto je zostawić.
2019-11-15 06:48:08 (6 lat temu)
Banita
 
Niechaj zostanie. W lewym górnym rogu wyłania się koniec nieistniejącej ul. Zygmunta z ogrodzeniem i budynkiem nr. 7 po którym pozostał asfaltowy plac i resztki murów. Niegdyś dom wychowawczy chłopców, w czasie wojny szkoła, w której nauczano do połowy lat 60-tych.
Niewiele niestety istnieje zdjęć tego budynku mimo że pełnił ważne funkcje edukacyjne. Wzmianka o nim widnieje w historii powstania wielu sosnowieckich szkół (Zygmunta 7) z których naukę skoncentrowano w czasie wojny w tym jednym budynku.
2022-02-12 17:50:51 (4 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
I na tym zdjęciu w prawym rogu idealnie wyłania się szkoła przy ul. Zygmunta z nr 7 lub z nr 11. Obecnie jest tam asfaltowy plac I kilka fragmentów murów
2022-02-14 09:40:25 (4 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
Dzięki 4elza za tę fotografię.
2022-02-14 09:42:05 (4 lata temu)
Banita
 
+2 głosów:2
do Banita: Mniej więcej można oszacować kształt budynku i poszukać takiego w zbiorach. Ponoć była tam szkoła handlowa a w czasie wojny skoncentrowano w nim i na Zygmunta 7 edukację z wielu szkół. Nauczanie było wówczas w rozsypce. Funkcja nauczania istniała w nim nawet do 1965r. Zatem musi być mnóstwo zdjęć z różnych szkolnych wydarzeń, zdjęcia grupowe, klasowe. No nie wierzę że takich fotografii przez 20 lat nikt nie robił
2022-02-14 09:53:15 (4 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Banita: Ciągle szukam, może uda się jeszcze coś znaleźć, mam kilka z tych rejonów, w zbiorach prywatnych.
2022-02-15 04:32:25 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Banita: W książce telefonicznej z 1946 jest:
6 20 12 Gimn. Kupieckie Żeńskie im. Kr. Jadwigi, Zygmunta 7
2022-02-16 08:17:13 (4 lata temu)
Banita
 
do 4elza: Przewinęło mi się raz jedno zdjęcie, nie pamiętam już na jakiej stronie - pomiędzy blokami cedlera, w prześwicie, wejście do jakiegoś domu, jakby prywatnej willi. Skoro ze szczątków informacji można skumulować, że numeracją przy ul Zygmunta to tylko nieparzyste liczby od 1 do 11, to tych budynków tam tyle musiało być. Czyli przynajmniej 5 zakładając że kamienica w kształcie zakrzywionej Y miała podwójną numerację (5 i 7). Willa byłaby z numerem 9 a szkoła widoczna na zdjęciu z numerem 11 - jak podaje historia jednej ze szkół podstawowych. Mimo wszystko dziękuję za poświęcenie uwagi. Nie łatwo jest odtworzyć całość z tych skąpych informacji - a przecież to miejsce tętniło życiem.
2022-02-16 01:50:01 (4 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: No to jeszcze lepiej . Dzięki Jarku za tę nowinkę. To tylko świadczy o tym że to miejsce nie było "martwe". Tylko skąd taka luka w archiwach ? Raptem 50 lat i już zapomniano o tej lokalizacji ?
2022-02-16 09:37:59 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Banita: Nawiasem mówiąc szkoła jest zaznaczona na mapie 1:5000 z lat 58-61 która jest dostępna w portalu ORSIP. Ulica nosiła wtedy nazwę - Grunwaldzka.
2022-02-16 12:13:02 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Banita: I dalej wertując książki telefoniczne - tym razem z rocznika 68/69:
6 20 12 (*66 20 12) Technikum Ekonomiczno-Kolejowe, Grunwaldzka 11
2022-02-16 12:18:34 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Banita: - tam piszą:
"Początek technikum dało Prywatne Żeńskie Gimnazjum Kupieckie im. Królowej Jadwigi, którego założycielem był ks. Franciszek Raczyński. Szkoła mieściła się w budynku Towarzystwa Dobroczynności przy ul. Zygmunta 11 (późniejsza ulica Grunwaldzka). Przez lata szkoła istniała w różnych formach, ostatecznie od roku 1951 jako Technikum Kolejowe. Ważnym momentem w życiu szkoły była przeprowadzka w 1975 roku do nowego budynku przy ulicy Kilińskiego 31, w którym znajduje się do dziś."
Do końca nie jest jasne czy TK się przeniosło z Grunwaldzkiej od razu na Kilińskiego - na powyższej stronie piszą też "Siedzibą szkoły był początkowo budynek przy ulicy Franciszkańskiej."
2022-02-16 12:27:40 (4 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Z tego wynika że budynek ten istniał do 1975 r. A może i dłużej zanim ostatecznie go zburzono.
Potwierdzałoby to obraz ze zdjęć wykonanych z 18-sto piętrowca, przypuszczalnie w 1976 r. na których budynek ten jeszcze istnieje.
2022-02-16 23:49:58 (4 lata temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: Mamy te informacje w opisie obiektu: "Zespół Szkół Technicznych i Licealnych" (b6323). Czy wobec tego należy założyć podobiekt z adresem na Zygmunta 11? Wydaje mi się jadnak, że powinny funkcjonować niezależnie.
2022-02-17 04:45:40 (4 lata temu)
do Banita: Nie do końca, bo jest jakaś wzmianka o ul. Franciszkańskiej...
2022-02-17 07:36:17 (4 lata temu)
do 4elza: Zygmunta 11? To był ciągle jeden i ten sam budynek więc niezależnych obiektów bym nie zakładał. Ostatnia jego funkcja to było Technikum Kolejowe i moim zdaniem tak powinien mieć w nazwie (obecnie ma Towarzystwo Dobroczynności). Poprzednie nazwy powinny być wpisane: Gimnazjum Kupieckie, Gimnazjum Raczyńskiego, Towarzystwo Dobroczynności
2022-02-17 07:33:01 (4 lata temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: I tak też zrobiłam.
2022-02-17 07:36:11 (4 lata temu)
do 4elza: Jeszcze widzę nazwę "Towarzystwo Dobroczynności" i "Gimnazjum Kupieckie, Gimnazjum Raczyńskiego, Technikum kolejowe", F5 nie pomaga.
2022-02-17 07:39:57 (4 lata temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: W którym miejscu, bo nie widzę...
2022-02-17 07:38:01 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do 4elza: Wzmianka o Franciszkańskiej jest na stronie Technikum Kolejowego: - "Siedzibą szkoły był początkowo budynek przy ulicy Franciszkańskiej" i jakieś zdjęcie w mikrorozdzielczości.
2022-02-17 08:26:45 (4 lata temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: Nie ma potrzeby odświeżać, bo niczego w tej chwili nie zmieniałam. Uważasz, że info zawarte w obiekcie nie są prawidłowe?
2022-02-17 07:42:29 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Przyjęło się obiekt nazywać aktualną nazwą (w przypadku obiektów które nie istnieją - ostatnią z czasów gdy obiekt istniał) więc tu powinna być wpisana nazwa "Technikum kolejowe".
2022-02-17 08:11:35 (4 lata temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: Ok.
2022-02-18 05:34:49 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet