| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (6)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Pomnik Ofiar Katastrofy Górniczej
131
m
Ruda Śląska
Rozdzielnia Radoszowy
143
m
Ruda Śląska
Zakład przeróbki mechanicznej węg...
165
m
Ruda Śląska
Stacja kompresorów.
269
m
Ruda Śląska
Stacja Ratownictwa Górniczego
505
m
Ruda Śląska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szyb II

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 16 Lipca 2022
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Do jurekpogodno+ Masz zdjęcie w zimowej scenerii których FP jest mało.
2011-12-18 13:17:28 (14 lat temu)
Stenek
 
Żeby tak zajrzeć w czeluść takiego szybu, to by się chyba w głowie zakręciło .... ale chciałoby się to zobaczyć
2012-11-05 20:48:14 (13 lat temu)
do Stenek: Niewiele widać
2012-11-06 10:45:10 (13 lat temu)
do Stenek: Paredziesiąt lat temu o mało nie prowadziłem robót na kopalni w Lubinie - miałem własnie prowadzić roboty przy stawianiu wieży nad szybem. Zadlądałem w taką czeluść, tyle że nowocześniejszą. "Troszkę" głęboko!;-)
2012-11-06 11:47:32 (13 lat temu)
do † KazimierzP: W samym Lubinie jest relatywnie płytko 640 m na szybie wschodnim i 750 na zachodnim; ale Sieroszowice to już inna bajka - około 1200 m.
2012-11-06 14:41:00 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do † KazimierzP: Ta czeluść to się nazywa rura szybowa na tym szybie wynosi 850 m a obecnie kopalnia prowadzi wydobycie na poziomie 1050m.
2012-11-06 15:48:32 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: To się wydaje nieprawdopodobne, jak taką głęboką dziurę można wykopać? Przecież ma ona niemałą średnicę, a do tego musi być pionowa. Ktoś wie, jak się taki szyb wykonuje? Początek jestem w stanie sobie wyobrazić, ale dalej ..........
2012-11-08 01:38:40 (13 lat temu)
do Stenek: Dalej tak samo. Dobrze jeśli nie ma kurzawki - u nas jest. Wtedy wstawia się specjalne pierścienie (tubingi) co do istoty podobne do tych w głębszych studniach - najpierw jednak trzeba mrozić górotwór.
2012-11-08 10:00:13 (13 lat temu)
do Stenek: Tu jest taki film gdzie jest pokazany jak wsiada brygada głębienia szybu do kubła i jest opuszczana w dół.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2012-11-08 12:14:14 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Jak to godali starzy hajerzy: Gorole do szole, a lina upolić! Tak kiedyś zawiany gość w tramwaju w Katowicach mamrotał coś do siebie, a był na dość dużym "gazie". Tłumaczyć tekstu nie muszę, chyba, że ktoś chce. A ktoś chce?
2012-11-08 23:17:46 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Dzięki!
Obejrzałem dokładnie, do tej szoli wlazło 10-ciu chłopa! Nie zazdroszczę im tej pracy. Macie inne linki do filmów o pracy górników, maszyn górniczych i czego tam jeszcze?
2012-11-08 23:30:58 (13 lat temu)
do Stenek: To nie jest szola tylko kubeł.
2012-11-08 23:32:57 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Zmieniłem statut na nie istnieje.
2022-07-16 15:40:41 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: Zdař Bůh........
2022-07-16 15:46:07 (3 lata temu)
do vetinari: Padła komenda padnij.
2022-07-16 18:34:55 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: I wysokość przeszła w długość...
2022-07-18 08:15:12 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+4 głosów:4
do Jarosław Dubowski: Wieczorem wstawie zdjęcia upadającej wieży.
2022-07-18 09:01:47 (3 lata temu)
reden
 
do Eugeniusz S.: O której legła?
W sobotę przed południem (ostatni raz) ją oglądałem z "bany" przy Czempiela. Pomyślałem, że chyba długo nie postoi. Warto by było nagrać z tego właśnie miejsca wyburzenie...
Vorbei :(
2022-07-18 12:06:36 (3 lata temu)
do reden: Około 14/30
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2022-07-18 14:32:12 (3 lata temu)
Udana seria dokumentacijna, brawo👍
2022-07-19 05:52:53 (3 lata temu)
U nas w planie położenie kolejnej chłodni kominowej h- 90m ;)
2022-07-19 10:53:06 (3 lata temu)
do vetinari: Trochę było czekania.
2022-07-19 10:39:52 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Przygotowanie do przesunięcia wieży basztowej na rurę szybu II.
Wieże wyciągowe szybu I i II.
1970
-
1973
1970
-
1974
1972
-
1975
1973
-
1988
1973
-
1988
1987
-
2008
1987
-
2009
2009
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet