| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Żymły Roberta
17
18
20
23
24
27
28
30
31
34
36
38
39

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Żymły Roberta

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Do jurekpogodno+ Masz zdjęcie w zimowej scenerii których FP jest mało.
2011-12-18 13:17:28 (14 lat temu)
a co sie stalo ze schronami widocznymi na tym zdj? czy to nie schrony w tle?
2012-07-04 22:38:23 (13 lat temu)
Te schrony stoją tylko teren jest teraz podwyższony i wyrównany.
2012-07-04 22:44:17 (13 lat temu)
P 1910
 
+2 głosów:2
To jest zwykłe chamstwo i ludzka pazerność. Ktoś kto odcinał kopułę miał sprzęt za kilka tysięcy.
2015-11-29 15:33:11 (10 lat temu)
do P 1910: Ciekawe ile zarobił ? Cięcie gazem, załadunek, transport i siła robocza, wszystko kosztuje. 1kg/1,20 zł. jako złom wsadowy.
2015-11-29 15:48:56 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do P 1910: Pamitam jak sme w wojsku mialy prubnie przerabiacz nasze BWP 1 na..tz Hawlowe tygrysy. g]/0/ Na zachodzie liczyly nasze BWP 1 jako lekie czolgy.I tak,w ramach uspokojenia sytuacii po zmianach w 1989r doślo do czegoś naprawde straśnego.Zdemontowano wieź z BWP i namontowano tam wieź ze SKOTa..Wogule nic nie pasowalo-zamiast kanonu tam byl uźyty ckm...dzieky utraty wagy originalnej wieźy starczilo BWP stabilite i tym moźliwoścz plywania po wodzie...itd itp.Ale w ramach tej demontaźy sme zprubowaly rozpalicz jedna ta wieźe..no zwyklym autogenem to byla prace naprawde za kare...Poślo naprawde duźo gazu i tlenu-wiec o ile wiem to puźniej byl uźyty do rozpalania termit...wiec tutaj sie musiely naprawde napracowacz-ale stal z kopuly jest napewno wiecej oplacona...niestety
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia :-)
2015-11-29 18:11:58 (10 lat temu)
P 1910
 
do vetinari: Jeśli ma Pan ochotę popisać to daję linka na fb:
Teraz nasze Stowarzyszenie zajmuje się schronami w Nieborowicach i Prochownią koło Pszowa. W nasze ręce wpadnie kochbunkier. Mamy zamiar również rozszerzyć nasze działaniena inne schrony. Pozdrawiam!
2016-01-01 22:29:09 (10 lat temu)
P 1910
 
do piotr brzezina : Trzeba ratować co jeszcze zostało! Widziałem jak ludzie potrafią rozkraść budynek do gołych fundamentów!!! Jeśli ma Pan ochotę popisać to daję linka na fb:
Teraz nasze Stowarzyszenie zajmuje się schronami w Nieborowicach i Prochownią koło Pszowa. W nasze ręce wpadnie kochbunkier. Mamy zamiar również rozszerzyć nasze działaniena inne schrony. Pozdrawiam!
2016-01-01 22:33:58 (10 lat temu)
do P 1910: Wyslalem do pana wiadomoścz przez FP :-) pozdrawiam
2016-01-01 22:40:15 (10 lat temu)
P 1910
 
do vetinari: ...ale chyba nie doszła :(
2016-01-02 13:10:38 (10 lat temu)
Marek Stańczyk
 
+1 głosów:1
do P 1910: Ludzie w PL przykłąd biorą z góry - poszanowanie historii w naszym kraju tylko w zakresie RP. Śląsk po macoszemu - jak zwykle..
2016-01-02 13:40:17 (10 lat temu)
do P 1910: ...no to wiec navaszka@email.cz :-)
2016-01-02 14:25:10 (10 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Marek Stańczyk: Nie tylko Śląsk - każdy inny regionalizm niestety ginie w centralistycznym sosie i czarno-białej narracji.
2016-01-02 16:42:08 (10 lat temu)
Stenek
 
do P 1910: Polecam koledze P1910 zajrzeć na stronę
Żeby wszystko ujrzeć, trzeba się zalogować, ale pamiątek z II wojny jest tam sporo (głównie z Wwy i okolic, ale nie tylko)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-01-02 18:06:38 (10 lat temu)
P 1910
 
do Marek Stańczyk: Co Pan ma na myśli? Mógłby Pan rozwinąć...
2016-01-03 17:53:09 (10 lat temu)
P 1910
 
do Stenek: Dziękuję za linka. Pozdrawiam!
2016-01-03 17:54:38 (10 lat temu)
To raczej nie złomiarze, wygląda na zlecenie jakiegoś nawiedzonego "kolekcjonera" (i to nie koniecznie z Polski).
2016-01-03 18:27:22 (10 lat temu)
2016-01-03 19:01:12 (10 lat temu)
P 1910
 
do piotr brzezina : Te zdjęcia to chyba ty zrobiłeś...dlaczego mnie pytasz?
2016-01-03 19:17:29 (10 lat temu)
do P 1910: Nie chodziło mi o autora zdj lecz o Stowarzyszenie (odkopanie tego schronu )
2016-01-03 19:21:48 (10 lat temu)
P 1910
 
do P 1910: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-01-03 19:22:53 (10 lat temu)
P 1910
 
do piotr brzezina : Ok, przepraszam. To nie nasza robota, Mamy bliżej Gliwic obiekty do zadoptowania. Tam pewnie "Pro Fortalicium" działa albo inne stowarzyszenie.
2016-01-03 19:31:00 (10 lat temu)
do P 1910: Ok dzięki. Jak napisałeś "Fortalicium" to mi się przypomniała ta nazwa.
2016-01-03 19:38:51 (10 lat temu)
P 1910
 
do legion: Raczej wątpię. Po co mu tak chamsko odcięta kopuła?! Już prędzej kazał by ją odkuć z żelbetu...ciekawe zresztą jak to było połączone?
2016-01-03 23:53:55 (10 lat temu)
P 1910
 
do P 1910: Najgorsze jest już nie tylko odcięta kopuła ale to, że od 3 lat wlewa się do środka woda wnika w mury i niszczy je. Można by to przykryć jakąś płyt osb pokrytą np. kawałkiem papy.
2016-01-09 15:23:44 (10 lat temu)
do P 1910: Ta kopuła jest odcięta ponad 20 lat
2016-01-10 20:17:07 (10 lat temu)
P 1910
 
do Eugeniusz S.: No to spoko od 20 lat zalewa woda ten schron i go niszczy :/ Może uda mi się lub innym organizacjom/ludziom pomóc kiedyś temu biedakowi...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2016-01-13 00:03:03 (10 lat temu)
Stenek
 
Żeby tak zajrzeć w czeluść takiego szybu, to by się chyba w głowie zakręciło .... ale chciałoby się to zobaczyć
2012-11-05 20:48:14 (13 lat temu)
do Stenek: Niewiele widać
2012-11-06 10:45:10 (13 lat temu)
do Stenek: Paredziesiąt lat temu o mało nie prowadziłem robót na kopalni w Lubinie - miałem własnie prowadzić roboty przy stawianiu wieży nad szybem. Zadlądałem w taką czeluść, tyle że nowocześniejszą. "Troszkę" głęboko!;-)
2012-11-06 11:47:32 (13 lat temu)
do † KazimierzP: W samym Lubinie jest relatywnie płytko 640 m na szybie wschodnim i 750 na zachodnim; ale Sieroszowice to już inna bajka - około 1200 m.
2012-11-06 14:41:00 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do † KazimierzP: Ta czeluść to się nazywa rura szybowa na tym szybie wynosi 850 m a obecnie kopalnia prowadzi wydobycie na poziomie 1050m.
2012-11-06 15:48:32 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: To się wydaje nieprawdopodobne, jak taką głęboką dziurę można wykopać? Przecież ma ona niemałą średnicę, a do tego musi być pionowa. Ktoś wie, jak się taki szyb wykonuje? Początek jestem w stanie sobie wyobrazić, ale dalej ..........
2012-11-08 01:38:40 (13 lat temu)
do Stenek: Dalej tak samo. Dobrze jeśli nie ma kurzawki - u nas jest. Wtedy wstawia się specjalne pierścienie (tubingi) co do istoty podobne do tych w głębszych studniach - najpierw jednak trzeba mrozić górotwór.
2012-11-08 10:00:13 (13 lat temu)
do Stenek: Tu jest taki film gdzie jest pokazany jak wsiada brygada głębienia szybu do kubła i jest opuszczana w dół.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2012-11-08 12:14:14 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Jak to godali starzy hajerzy: Gorole do szole, a lina upolić! Tak kiedyś zawiany gość w tramwaju w Katowicach mamrotał coś do siebie, a był na dość dużym "gazie". Tłumaczyć tekstu nie muszę, chyba, że ktoś chce. A ktoś chce?
2012-11-08 23:17:46 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Dzięki!
Obejrzałem dokładnie, do tej szoli wlazło 10-ciu chłopa! Nie zazdroszczę im tej pracy. Macie inne linki do filmów o pracy górników, maszyn górniczych i czego tam jeszcze?
2012-11-08 23:30:58 (13 lat temu)
do Stenek: To nie jest szola tylko kubeł.
2012-11-08 23:32:57 (13 lat temu)
Ta hałda ziemi na dole po lewej pochodzi z wykopu pod katowicki dworzec i galerię handlową.
2013-01-11 22:44:22 (13 lat temu)
Stenek
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-01-11 22:49:27 (13 lat temu)
Stenek
 
No ale to już kawał czasu minął, a tu ta hałda to jak świeżynka wygląda ;-) Jak to wytłumaczyć. Isto tymu, że to musi być sama celina, a nie ziymia. To fest kawał drogi wywiyźli te ziymie, nie dało sie i szasnyć kaj bliżyj Katowic?
2013-01-11 22:50:58 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Stenek: Zobacz na mapie to wcale nie jest daleko myślę ze jakieś 8 km.
2013-01-11 22:59:05 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Wg Zumiego, to ok. 11 km. To bliżej jest Chorzów itd. No ale ciepli ta ziymia, kaj ciepli, i szlus :-) i żodyn teroski nie bydzie jóm przenoszoł, bo sie tak Stenkowi wymyśliło
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-01-11 23:21:20 (13 lat temu)
Wiesz że już nie istnieją te osadniki Eugeniuszu ? Ta rozdzielnia również...
2014-01-04 12:12:44 (12 lat temu)
do Marek Stańczyk: Tak tyko rozdzielnia 110 KV istnieje.
2014-02-04 21:16:09 (12 lat temu)
Najcieplejsze nadszybie jakie pamiętam zimą! A byłem w wielu.. Huk zasypywanego szybu NW do tej pory słyszę w głowie.
2014-01-04 12:11:44 (12 lat temu)
Zrobione z tego miejsca

Nie wiem jaki to szyb (nad trzecią latarnią z prawej strony)
2013-06-13 00:01:29 (13 lat temu)
Na tym zdjęciu widać już że wieża Wirek jest demontowana - nie ma kół...
2014-01-11 11:22:30 (12 lat temu)
TATO
 
+1 głosów:1
27 lat pracowałem w kopalni i na kopalni
2013-11-20 18:38:25 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Ulica Żymły Roberta - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet