| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Kokota Edmunda
1
3
5
8
10
18
19
20
20a
24
26
28
35
58
80
82 i 84
92
94
96
98
100
106
109
113
110
112
115
119
116
118
120
121
125
126
127
131
128
132
Więcej (49)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
do piotr brzezina: Oko się cieszy na widok takich obrazków :-)))
2020-08-23 20:33:46 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
W dniu 20 listopada 1981 roku w bunkrze została zamordowana i zgwałcona 19 letnia Jadwiga B. To jedno z 4 morderstw jakich na tym terenie dokonał "Fantomas" czyli Mieczysław Zub. Ujęty 2 lata później otrzymał finalnie karę śmierci i przed jej wykonaniem popełnił samobójstwo w celi w Krakowie. To jeden z kilku "słynnych" gwałcicieli i morderców okresu PRL.
2023-12-19 06:02:33 (2 lata temu)
do legion: Wygląda to superancko
2020-08-23 20:51:45 (5 lat temu)
Nemezis
 
Krzyż Męki Pańskiej objęty jest ochroną konserwatorską, widnieje w Gminnej Ewidencji Zabytków (GEZ 921) i znajduje się przy ul. Kokota 176. Powstał w 1890 roku i stoi na dwuelementowej, schodkowej podstawie z sygnaturą budowniczego, na wydzielonej części posesji, ściśle otoczony metalowym płotkiem, obok rośnie pochylony jesion. Cokół jest bogato zdobiony i zwieńczony gzymsem w formie wysokiego łamanego daszka. Wysmukła figura w zwieńczeniu krzyża przedstawia ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. We wnęce cokołu znajduje się polichromowana figura Matki Boskiej Bolesnej, osadzona na płaskim, wielobocznym stopniu. Przedstawiona jest w wyraźnym kontrapoście z głową zwróconą w bok i splecionymi dłońmi na prawym biodrze.
2024-03-20 18:08:21 (2 lata temu)
do Nemezis: Dzięki, pouzupełniane
2024-03-20 18:18:35 (2 lata temu)
Budynek był w miejscu tego obiektu:
2021-06-03 15:42:17 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2023-06-16 20:45:29 (3 lata temu)
do Krzyś_: Dzięki. Czyli budynku już nie a na jego miejscu stoi przecudnej urody nowy Dom Kultury.
2023-06-17 10:21:53 (3 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Desperado: Należałoby założyć oddzielny obiekt
2023-06-17 10:24:31 (3 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
To będzie kościół w Bielszowicach, jeszcze przed zeszpeceniem wnętrza.
2023-01-08 22:22:28 (3 lata temu)
do Krzyś_: Podobny ale ma inne filary.
2023-01-09 00:09:23 (3 lata temu)
Krzyś_
 
do Eugeniusz S.: To jest ten kościół, można poznać po witrażach:
2023-01-09 07:10:59 (3 lata temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Jest opis na


Renowacja, której rozmiary były bardzo szerokie, została przeprowadzona w latach 1956 – 1957. Kościół został zamknięty dla wiernych, zaś nabożeństwa odbywały się w zaadoptowanej do celów religijnych sali restauracyjnej „Weszka”. Z prac zewnętrznych najważniejsze było obniżenie dachu kościoła, wewnątrz świątyni otynkowano filary, odnowiono ołtarze, jak również z konieczności usunięto wyblakłe malowidła ścienne.
Kościół stopniowo tracił swój neogotycki charakter, do czego przyczyniła się dodatkowo modernizacja przeprowadzona w latach 70 – tych przez proboszcza ks. Kazimierza Jadamusa. Z wieży w celach praktycznych usunięto hełm, zamurowano środkowy witraż i usunięto dotychczasowe ołtarze, wykonano też nowy, modrzewiowy strop.
2023-01-09 07:14:44 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Przypisane tylko opis i data trzeba zmienić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litera
2023-01-09 08:59:32 (3 lata temu)
Ja_Q_b
 
do Eugeniusz S.: Zmienię później. Dziękuję za pomoc w rozszyfrowywaniu! Postaram się wyszukać inne zdjęcia z tego ślubu
2023-01-09 10:19:45 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Św. Józef, co można też przeczytać na dole witraża.
2023-03-02 16:23:00 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Św. Barbara
2023-03-02 16:24:18 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Piotrze, to nie jest witraż a obraz ;-)
2023-03-02 16:45:35 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
W niebieskich szatach i depcząca węża to tylko Najświętsza Maryja Panna.
2023-03-02 16:21:41 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Bardzo dziękuje, ale z tym św. Józefem nie umiałem rozszyfrować.
2023-03-02 16:28:21 (3 lata temu)
My to jakoś niepasuje na Marie....
2023-03-02 17:32:28 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Mi też nie pasowało, podejrzewam , że to św. Anna z Maryją.
2023-03-02 18:01:59 (3 lata temu)
do ZPKSoft: No teź tak sądze....
2023-03-02 18:07:09 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tak to jest sw. Anna z małą Marią.
2023-03-02 21:27:47 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Ale tu postać kobieca wygląda znacznie młodziej i sam Eugeniusz napisał, że to Maryja z Jezusem.
2023-03-02 18:09:41 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Teź widzialem, ale trzeba brać pod uwage źe pomiędzy obyma zdjięciami uplynelo 5 lat......☺☺☺
2023-03-02 18:13:17 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Wszystkie figury ze zdjęć z 2022 i 2014 należą do sceny Jezusa w Ogrójcu.
2023-03-02 17:07:30 (3 lata temu)
Knefel
 
Warto dodać że figura anioła znajduje się na dawnym cokole pomnika Eduarda Meiera, który stał dawniej na Nowym Bytomiu niedaleko Huty Pokój (ostał się napis).
2023-03-02 21:12:01 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Mi to też nie pasowało, ale czekałem, wiadomo na kogo :-). Poprawie
2023-03-02 17:36:28 (3 lata temu)
do Knefel: Dzięki, dopisane
2023-03-04 07:25:32 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
18 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Ulica Kokota Edmunda - obiekty i wydarzenia
96 98
176
185
252
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet