| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Kochłowicka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
+2 głosów:2
Bardzo dobrze Euguenie, że dokumentujesz takie budynki.
2011-09-10 11:19:32 (14 lat temu)
Nie domalowali spoin : (
2011-10-03 15:49:13 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Nie zwracałem nigdy uwagi na malowanie tych budynków, dopiero Festung zwrócił uwagę. większość tych budynków jest po remoncie.
2011-10-03 19:14:04 (14 lat temu)
pawulon
 
do Rafał T : Raczej zamalowali spoiny :)
2011-10-03 18:01:49 (14 lat temu)
Czy może ktoś dopisać tą ulice do dzielnicy Halemba?
2020-11-20 22:44:22 (5 lat temu)
mar
 
do Eugeniusz S.: Teraz dobrze?
2020-11-20 22:55:17 (5 lat temu)
do mar: Ale muszą też Kochłowice i Halemba.
2020-11-20 23:20:40 (5 lat temu)
mar
 
do Eugeniusz S.: Teraz chyba dobrze:))
2020-11-20 23:25:57 (5 lat temu)
do mar: Teraz jest dobrze
2020-11-21 18:30:58 (5 lat temu)
Nad ulicą Kochłowicką w w Rudzie Śląskiej -Kochłowicach.
To tak dla porzadku.Bo fragment A4 w Katowicach między węzłem Mikołowska i Chorzów Batory,nadal określa się czasami jako ul.Kochłowicką.
2017-10-16 14:06:12 (8 lat temu)
pawulon
 
Znowu to samo, A4 podobiektem Warsztatowej ;-)
2017-10-16 15:31:15 (8 lat temu)
do Piotr1941: Bo to jest dalej ulica Kochłowicka ale w Katowicach, a ta jest Rudzie Ślaskiej.
2017-10-16 15:35:11 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2017-10-16 20:05:22 (8 lat temu)
do Piotr1941: Ale masz pod zdjęciem przypisania
2017-10-16 21:29:10 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Przepraszam.Gapa ze mnie.
2017-10-18 14:48:29 (8 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Piękne, zwlaścia ten światlny efekt....
2020-11-20 21:01:40 (5 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
do vetinari: Efekt piękny. Pamiętam jak nam przewodnik na wycieczce w Pradze (2004 to było chyba) próbował tłumaczyć kwestię ateizmu, niewielkiego w % wyznania u Czechów, agnostyzm. Za to Was właśnie lubię, bo wszystko co nie wiąże się z nachalnym wprowadzaniem pewnych zasad w życie jest OK. Najgorzej jest właśnie w Polsce, bo Kościół wymusza na rządzących swoje interesy i to się przekłada na relację, nawet w rodzinach.
2020-11-20 21:55:54 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Miałem szczęście nie zdążyli zgasić po mszy
2020-11-20 22:46:35 (5 lat temu)
mar
 
+2 głosów:2
do reden: Pomyliłeś strony - to nie interia .
2020-11-20 22:32:57 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do reden: Coś w tym jest, jesteśmy narodem ateisticznym, ale obecnie u nas rządzi taka dziwna religia, ma na imie populizmus i demagogia. Tak samo jak u Was, to u nas ludzie się wkurzyly na to, co za ostatnich 30 lat spowodowala liberalna politika. I wystarczylo jak jeden powiedzial: "Co moge dla Was zrobić ?" i za pieniadze podatników to zrobil....
2020-11-21 08:44:11 (5 lat temu)
do reden: Diagnoza może i byłaby aktualna jeszcze w latach 90.XX w. - teraz to najbardziej nachalny jest właśnie ateizm, który zresztą też stał się swego rodzaju religią. Z kolei KK jest teraz w fazie odwrotu, okaleczony dodatkowo licznymi aferami i przesadnie ekumenicznym papieżem.
2020-11-22 03:09:10 (5 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
do mar: Co to jest interia?
2020-11-20 22:36:39 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: A to nie jest lampka wieczna?
2020-11-20 22:50:27 (5 lat temu)
do da signa: Nie, tu jest dobrze widoczne źe chodzi o gre światla i witraźy
2020-11-21 08:45:14 (5 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
do vetinari: Mój dziadek miał w dowodzie wpisane miejsce urodzenia Czechosłowacja, choć urodził się w monarchii austro-węgierskiej (Österreich-Ungarn Monarchie), i może dlatego mentalnie jest mi bliżej do Czechów niż Polaków.
2020-11-21 13:33:54 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do reden: Ja to mam prostszę, jedyne co mnie lączylo z Polską do 1989 r. bylo to, źe mój dziadek walczyl w 1939 r. po stronie ZSSR z Polską. Więc co do mojego pozitownego nastawienia do Polaków i Polski prześedlem przez moją kochaną Izke. Niepochodze z Cieszyna, ale zapuścilem tu korzenie....
2020-11-21 14:36:55 (5 lat temu)
do vetinari: A można wiedzieć z jakich okolic Twój dziadek dokładnie pochodził? Moi dziadkowie mieszkali przed 1939 na Wołyniu i były tam liczne czeskie kolonie.
2020-11-21 15:33:44 (5 lat temu)
do ritterswalder: Wiem tylko, źe wlaśnie z Wolynia przyśedl. Razem z naszą 1 Czechosłowacka Samodzielna Brygada od Dniepru aź po Dukle. Tam zostal cieźko ranny. Po skończeniu II w.św. dostal tak jak inny "Woliniacy" ziemie i gospodarstwo po Niemcach Sudeckich w pograniczu, konkretnie w Karlowych Warach. Malo tego wiem, i niemam juź kogo zapytać....
2020-11-21 17:07:59 (5 lat temu)
do vetinari: Dziadkowie zawsze dobrze wspominali tych wołyńskich Czechów.
2020-11-21 20:14:31 (5 lat temu)
do ritterswalder: Po polskiej stronie obecnej granicy z Ukrainą, w Lubelskim mieszka sporo potomków, mają czeskie nazwiska, wielu panów i pań po 70 -siątce wspomina swoich czeskich dziadków.Miałem okazję rozmowy z nimi i przyznam że byłem mocno zdziwiony tą historią skąd sie Oni tam wzięli.
2020-11-21 20:20:47 (5 lat temu)
do ritterswalder: Moja babcia mi teź opowiadala o tym jak dobrzy ludzie tam mieśkali, we zgodzie i w przyjaźni....ale tylko do wojny. Ale wtedy tego nierozumialem i bylem zbyt zamlody źe bym zadawal pytania.
2020-11-21 20:47:06 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: W czechach miala teoria panslawizmu podczas panowania Habsburgów wiele zwolejników. W XIX wieku odeślo z wizią lepszego źycia i wolnej ziemi na Woliń 16 000 Czechów. Zakrótko wiedziali co to oznacza samodzierżawie, ale źe ziemia byla urodzajna, zwlaścza kiedy Czesi przynieśli z sobą i nowe technologie i to źe byli zręćni do pracy, powoli sie tam zadomowili. Podczas II w.św. tak samo cierpiali przez banderowce i UPA, ale nie na tyle jak Polacy. Kiedy im zaproponowano, źe kiedy wezmą udzial w naszej Czechoslowackiej Armii na wyzwalaniu Czechoslowaciji, to będą mieli zapewniony powrót do Czechoslowaciji. Ale nie kaźdy byl zdolny do wojska wstąpić, i nie kaźdy dostal pozwolenie do wstąpienia. po 1989 r. wielu Wolińskich Czechów wykorzystalo okazjie i powrócili, ale jeścze wielu tam pozostalo.
2020-11-21 20:45:25 (5 lat temu)
do vetinari: Najlepsze było w tych wspomnieniach: czeskie przysłowia jakie ci dziadkowie i babcie mówili, potrawy z regionów Czech, przywoływanie krów itp. z życie, a mieli już ...Polskich wnuków, którzy zapamiętali to! nie bardzo wtedy (jak mi mówił jeden z panów) rozumieli kontekst, jako dzieci.Dziękuje za informacje historyczną.
2020-11-21 20:52:20 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Napewno ich język czeski jest przepięknie archaićny....☺☺☺
2020-11-21 20:55:08 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Ulica Kochłowicka - obiekty i wydarzenia
138 140
185
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet