| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Komunikacja miejska w Rudzie Śląskiej

Autobusy w Rudzie Ślaskiej

Tramwaje w Rudzie Śląskiej

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komunikacja miejska w Rudzie Śląskiej

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
elot360
 
+2 głosów:2
Edytowałem opis i przepisałem zdjęcie do ulicy Dworcowej, którą ono przedstawia
2025-01-22 15:40:57 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Ale fajny "ratlook" :)
2017-08-19 01:16:33 (8 lat temu)
Hmm, a skąd się tam wziął wagon z Elbląga?
2017-08-19 12:38:26 (8 lat temu)
Stenek
 
on jest tak pomalowany, czy tak ............. potwornie zardzewiały ???
2017-08-19 21:15:12 (8 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
Nasz "Pociąg do nieba" też ma takie kolorki:
2017-08-19 23:53:14 (8 lat temu)
Mkoas
 
Ciekawe jak by się wypowiedzieli artyści nowoczesnej sztuki. Kolorystyka jedno. Tylko czy to jest dobry styl?
2017-08-20 07:16:27 (8 lat temu)
elot360
 
+2 głosów:2
Fajnie byłoby stworzyć obiekt tego pomnika i podpiąć do niego to zdjęcie. Zwłaszcza że zapadła już decyzja o jego przemalowaniu w oryginalne, biało-czerwone barwy
2024-08-22 01:55:42 (rok temu)
do Stenek: Podejrzewam, że nie jest potwornie zardzewiały, ale zardzewiały celowo (wizja artysty)...
2017-08-19 21:35:32 (8 lat temu)
Stenek
 
do mirekjot: może tak być, ale wtedy żywot takiego "dzieła" krótszy jest niestety ;-( o czym artysta pewnie nie pamięta
2017-08-19 23:06:54 (8 lat temu)
Stenek
 
do mirekjot: no to widac, że to nie rdza, tylko b.droga farba
2017-08-20 00:15:12 (8 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Stenek: Bo to jest sztuczna rdza ;-)
2017-08-19 23:25:03 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do pawulon: Nie źartuj, taky kolor jest ponać cholernie drogy, mamy coź podobnego w Těšíně
2017-08-19 23:30:36 (8 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do vetinari: We Wrocławiu te same modele do tego kubły na śmieci z tego samego kompletu :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2017-08-19 23:51:44 (8 lat temu)
do vigo: Jego druga część również - ale wyszły niechcący:)
2017-08-19 23:56:46 (8 lat temu)
do vigo: No tak, ale tutaj widze ses tej farby...
2017-08-20 00:11:08 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: :-)....
2017-08-20 00:11:43 (8 lat temu)
vigo
 
Jest jakaś szansa na lokalizację ?
2018-05-30 17:44:02 (8 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Chyba to miejsce:

Hałda po hucie cynku Rozamunda w Nowym Bytomiu, obecnie zrekultywowana.
2018-05-30 17:56:10 (8 lat temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Skoro to Ruda Śląska, pozwoliłem sobie odznaczyć obiekt dotyczący tramwajów w Katowicach
2024-12-31 02:02:10 (rok temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Dopisać do ul. Niedurnego ze znakiem zapytania ?
2018-05-31 12:49:50 (8 lat temu)
do vigo: 100% to miejsce
2018-06-01 23:01:29 (8 lat temu)
elot360
 
+2 głosów:2
Skorygowałem opis zdjęcia, poprzedni zawierał wymieszane ze sobą konfiguracje wagonów (Błędnie wpisany wagon 373 zamiast 406)
2025-04-25 03:48:26 (rok temu)
elot360
 
Skorygowałem opis zdjęcia oraz poprawiłem nazwę obiektu na zgodną z rzeczywistością. To nie jest przystanek autobus / tramwaj, taki znajduje się kilkaset metrów dalej przy Inkubatorze.

Obiekt mijanki zostawię bo przysłuży mi się w przyszłości jak będę wrzucał kolejne zdjęcia z przebudowy torowiska
2026-02-25 13:57:51 (4 miesiące temu)
do elot360: Dzięki
2026-02-25 14:11:05 (4 miesiące temu)
elot360
 
Nie mam pomysłu jak dokładniej przypisać to zdjęcie. Autobus zjeżdża z Drogowej Trasy Średnicowej, która w Rudzie Śląskiej jest Aleją Powstań Śląskich (Której zresztą nie mamy w bazie). Natomiast łącznice DTŚki w Geoportalu nie są uwzględnione jako jej część, także to także byłoby na wyrost. Jedną z odnóg ronda po którym jedzie autobus to ulica Szyb Barbary (Przynajmniej wg Geoportalu), ale to również mi tak średnio pasuje.

Macie jakieś wskazówki?
2024-09-26 22:23:19 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do elot360: Obecnej ulicy Szyb Barbary nie ma co mieszać do tego. Najlogiczniej byłoby spojrzeć na to tak: łącznica jako jedna z wielu powstała w wyniku budowy Trasy Średnicowej, czyli można uznać ją jako element tej trasy (nieważne jaka jest długa i jak daleko odbija od swojej matki). Można łącznicę też nieco usamodzielnić, czyli zrobić podobiektem trasy, jeśli jest tego warta, ale nie jako pełnoprawna ulicę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2024-09-26 23:05:53 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Dodałem jeszcze aleję PŚ, ale nie dodałem na mapie i do dzielnic. Chyba jednak nie dodałem, coś mi nie wyszło. Zostawiam to już tuadminom.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-09-26 23:41:34 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Na szczęście mapę umiem edytować i dodałem ją tamże, plus poprawiłem parę kresek. Dzięki!
2024-09-26 23:54:15 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do elot360: Masz dodane Chebzie i Ruda
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2024-09-27 08:26:11 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Jest jeszcze obiekt DTŚ, który przypisany jest do miast. Nie ma sensu przypisywania zdjęć podwójnie. W przypadku Rudy pasowałoby przypisać trasę do alei zamiast do miasta i w przypisaniach zdjęć stąd poustawiać wajchę.
2024-09-27 20:37:59 (rok temu)
do blaggio.: Po pewnym zastanowieniu uznałem, że jednak powyższa propozycja nie jest dobra, bo trasa jako obiekt nadrzędny byłaby podobiektem ulicy. Pozostaje tylko podwójne przypisywanie zdjęć.
2024-09-27 21:32:16 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do blaggio.: A czy drabinka nie mogłaby wyglądać tak że Aleja Powstań Śląskich jest przypisana i do Drogowej Trasy Średnicowej oraz do Rudy Śląskiej? Wtedy pozostałe nazwy ulic można by przypisać do jednego obiektu DTŚ? A samą DTŚ przypisać do obiektu DW902 i DK79 których jest częścią na różnych odcinkach.

Znowu wracamy do debaty jak przypisywać torowiska tramwajowe? :P
2024-09-27 21:48:56 (rok temu)
do elot360: Teoretycznie tak byłoby najwłaściwiej, ale niestety ulicy nie da się przypisać do innego obiektu, bo ulica może być przypisana tylko do miejscowości.
2024-09-27 23:47:23 (rok temu)
do blaggio.: Ale w Świętochłowicach DTŚ nie ma nazwy.
2024-09-28 10:31:52 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: W Chorzowie tak samo, czy można to interpretować jako nazwę ulicy? Tak samo są podpisane oba jej fragmenty (W Świętochłowicach i Chorzowie) na Geoportalu
2024-09-28 11:24:55 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do elot360: Dlatego chyba musi zostać, tak jak jest. Tam, gdzie trasa ma jako ulica z indywidualną nazwą można dodać tę ulicę i zdjęcia przypisywać do niej i do obiektu całej trasy, jeśli mocno nam zależy na istnieniu takiego obiektu. Bo alternatywą byłoby tylko pocięcie jej na kawałki mające nazwę ulicy w danym mieście lub nazwę po prostu DTŚ w Chorzowie i Świętochłowicach i niełączenie ich w całość..
2024-09-28 16:59:17 (rok temu)
do elot360: Volkswagen Porsche Świętochłowice ma taki adres Drogowa Trasa Średnicowa 2
2024-09-28 19:18:31 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Faktycznie, w spisie ulic w Świętochłowicach DTŚ widniej jako ulica. Tylko że nazwy ulic zatwierdza zwykle rada miejska i jakoś tam nikt nie pomyślał, że zatwierdza tzw. masło maślane: jeśli to nazwa ulicy, to po co jeszcze przymiotnik "drogowa".
W każdym bądź razie sami musicie zdecydować, czy zachować trasę jako jeden obiekt, czy tylko w kawałkach.
2024-09-28 20:23:00 (rok temu)
2024-10-22 00:18:27 (rok temu)
Następny wiadukt nieprzypisany do linii kolejowej....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-03-02 10:45:32 (rok temu)
Tomiko
 
+2 głosów:2
Ciekawe ujęcie tematu, dobrze wyczekany moment :)
2025-03-02 23:17:04 (rok temu)
do vetinari: Przypisany
2025-03-02 11:51:28 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Tomiko: Zastanawiam jakiej marki są samochody mnie wygląda na Skoda.
2025-03-03 17:52:00 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Teź mie się wydaje ☺
2025-03-03 19:45:20 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Zgadza się, są do Škody
2025-03-15 19:43:15 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do elot360: Dzięki za potwierdzenie.
2025-03-15 21:20:19 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Niezła robota, dzięki.
2025-03-30 23:09:12 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
Może już tramwaje przestały się psuć, wypadać z torów i zderzać z innymi pojazdami więc rezerwa jest niepotrzebna ;)
2026-02-25 17:37:15 (4 miesiące temu)
36 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Komunikacja miejska w Rudzie Śląskiej - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet