| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Grób lotnika
352
m
Czernica
Pomnik Powstańca
364
m
Rydułtowy
Cmentarz parafialny
491
m
Rydułtowy
Sklep "Biedronka"
515
m
Rydułtowy
Kościół Matki Bożej Uzdrowienia Ch...
600
m
Rydułtowy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szyb "Erbreich"

Zbudowano: 1851-1853
Zabytek: 1318/84 z dnia 16 I 1984 r.
Szyb powstał w latach 1851-1853 i otrzymał nazwę ówczesnego królewskiego starszego radcy górniczego. Początkowa jego głebokość wynosiła 92 metry, ale poźniej został pogłębiony. Obecnie sluży jako szyb wentylacyjny dla Kopalni Węgla Kamiennego Rydułtowy-Anna.

Zespół został założony na przełomie XIX i XX wieku (dawna nazwa ,,Erbreich”) i do roku 1945 był samodzielną kopalnią. Obecnie zespół składa się z następujących budynków: szybu wentylacyjnego, maszyny wyciągowej i rozdzielni elektrycznej. Właścicielem szybu wentylacyjnego I ,,Czernica” jest
KWK ,,Rydułtowy”.

Budynek szybu założony jest na rzucie kwadratu, murowany z cegły. Obiekt jest częściowo przerobiony wskutek przebudowy z szybu zjazdowego na szyb wentylacyjny. Bryła jest zwarta,
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Lin brak czy zniknęły przy "fotoszopizacji" zdjęcia?
2011-06-29 21:38:54 (14 lat temu)
YARO HD
 
Liny nie zniknęły w ten sposób. Aktualnie szyb ten pełni rolę szybu powietrznego...
2011-06-29 21:47:52 (14 lat temu)
Mikrob
 
do Jarosław Dubowski: Z opisu obiektu wnioskuje, że liny zniknęły, gdy szyb przestał służyć przy transporcie górników do podziemnych czeluści.
2011-06-29 21:47:16 (14 lat temu)
Mikrob
 
do YARO HD: Więc po co mu liny?
2011-06-29 21:48:46 (14 lat temu)
do Mikrob: To że szyb ma przeznaczenie wentylacyjne nie zawsze oznacza że nie posiada urządzenia wyciągowego. Przykładowo szyb Zachodni KWK Kleofas maszynę wyciągową posiadał, również wentylacyjny szyb #3 KS Kłodawa posiadał doś nietypowy wyciąg z kubłem na prowadnikach linowych.
2011-06-29 21:56:54 (14 lat temu)
Mikrob
 
do Jarosław Dubowski: W każdym razie ten zapewne nie ma lin. I nie dzięki fotoszopowi jak już wskazał YARO.
2011-06-29 22:06:43 (14 lat temu)
do Mikrob: Szyby wentylacyjne nie muszą posiadać urządzeń wyciągowych,po zdjęciu widać ze jest to szyb wydechowy bo ma dwa dyfuzory.
2011-06-29 22:14:18 (14 lat temu)
Mikrob
 
do Eugeniusz S.: Tak... dyfuzory widać jak na dłoni.
2011-06-29 22:23:39 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 14 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet