| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Rynek

Wystawa okolicznościowa upamiętniająca ks. kardynała Stefana Wyszyń...

OBIEKTY - Rynek

Schody

m
1
2
5
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
20
21
22

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Plac Rewolucji Październikowej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Podmiana, uściślenie źródla....
2023-01-16 20:16:13 (3 lata temu)
2025-11-23 11:11:02 (7 miesięcy temu)
Podmiana na lepszy skan.
2025-07-28 19:05:06 (10 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-06-23 15:51:34 (6 lat temu)
marek45
 
+2 głosów:2
Fot. K. Kaczyński
2026-06-03 12:52:47 (24 dni temu)
Jest lepsze:
(ale datacja do ustalenia, bo jest grubo rozstrzelona)
2025-11-23 11:16:35 (7 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Żuk 1973+.
2025-08-20 20:10:28 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
1973+ (motoryzacja).
2025-08-20 20:07:28 (10 miesięcy temu)
Marku, co to jest za budynek widoczny na zdjięciu ? Przypisuj swoje zdjięcia do konkretnych obiektów, w ten zposób zabronisz dubluwaniu zdjięć.
2025-08-10 17:23:02 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Marku, podalem Ci link, popraw datowanie i przypisanie!
2025-10-29 16:01:52 (7 miesięcy temu)
do vetinari: Marku, widiś Srary Ratuś ?
teź jest widoczny koścół Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego
dopisz tak jak na zalinkwanym zdjięciu. W ten sposób dopisywania, tz. doRynku stwarzaś duble.........
2025-10-29 17:44:22 (7 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Piotrze, gdzie jest dla czego niedopisaleś do obiektu i jego numer konskrypcyjny ???
2025-12-25 16:31:11 (6 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
I tak ogólnie, ta kawiarnia jest podobiektem tego obiektu
2025-12-25 16:32:17 (6 miesięcy temu)
PiotrW
 
do vetinari: poprawiłem
2025-12-25 16:54:17 (6 miesięcy temu)
4elza
 
do PiotrW: Proponuję drobną korektę nazwy obiektu "Kawiarnia U Mnicha", bo to duże "U" trochę głupio wygląda.
2025-12-26 06:49:32 (6 miesięcy temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
do 4elza: Ale z drugiej strony, gdy powiększysz drzwi po lewej to jest tam ulotka z napisem Kawiarnia U Mnicha. Poprzednio też są takie nazwy. wstawie cudzysłów i jak zrobili poprzednicy.
2025-12-26 09:24:05 (6 miesięcy temu)
4elza
 
do PiotrW: Jeśli napis na ulotce jest dla Ciebie (i innych użytkowników fp) autorytatywny to ja się poddaję...
Spójrz proszę jak wygląda nazwa obiektu w mediach:


2025-12-29 06:38:01 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do 4elza: Tak jest autorytatywna, bo ja wywiesił właściciel, kierownik itp. i on chyba najlepiej wie jak sie nazywa jego lokal. W mediach, to są nawy nadane byle jak i przez byle kogo bo tak komuś sie akurat wydaje ze będzie ładnie wyglądało. Dobrze się poddajesz, bo argument z SM jest słaby.
2026-01-02 19:38:10 (5 miesięcy temu)
do PiotrW: Naprawdę???
2026-01-02 20:50:48 (5 miesięcy temu)
yani
 
do PiotrW:
Na szyldzie jest "Kawiarnia u Mnicha". Małe "u".
2026-01-02 20:55:49 (5 miesięcy temu)
yani
 
do PiotrW:
A tak w ogóle, to od pierwszego stycznia 2026 zmieniło się wiele zasad pisowni. W tym, właśnie pisownia nazw kawiarni i restauracji... Proponuję uważnie przeczytać:
2026-01-02 21:02:02 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do Grzegorz Małyszczuk: Naprawdę. Choć nie wiem o jaka prawdę chodzi. Chyba nie uważasz za autorytatywne wypowiedzi zapisy w SM?.
2026-01-02 21:54:00 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do yani: Ale tablica jest stara, mogli zmienić tak jak uważają. Jednocześnie kukła u wylotu ulicy trzyma szyld KAWIARNIA U MNICHA.
2026-01-02 21:56:25 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do yani: Zgadza się. Wg nowych zasad Prawidłowy zapis to Kawiarnia u mnicha. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Rady Języka Polskiego i zasadami ortografii:

Nazwy lokali, kawiarni, restauracji itp.
– zapisujemy wielką literą tylko pierwszy wyraz,
– pozostałe wyrazy małą literą, chyba że są nazwami własnymi.

Przyimek „u”
– zawsze piszemy małą literą, także w nazwach własnych.

„mnich”
– jest rzeczownikiem pospolitym (nie imieniem ani nazwiskiem),
– dlatego w tym kontekście pozostaje małą literą.
2026-01-02 21:50:12 (5 miesięcy temu)
PiotrW
 
do PiotrW: Chyba że Mnich to nazwisko, tego nie wiemy.
2026-01-02 21:58:20 (5 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Max 1981 (tablice rej. starego wzoru). Bardziej połowa lat 70-ych.
2026-01-11 12:13:25 (5 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Oprawy OUS-400 na kwiatach - produkowane od 1978, do mniejszych miast trafiły na początku lat 80-tych. Skoro sa stare tablice rejestracyjne to sugeruję datowanie 1980-83.
2026-01-11 15:49:00 (5 miesięcy temu)
yani
 
do Jarosław Dubowski:
1983 odpada - stare tablice straciły ważność 31 grudnia 1982 roku.
2026-01-11 16:17:34 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
54 Dyskusji (ostatnia 24 dni temu)
Plac Rewolucji Październikowej - tak do 1989 r. nazywał się Rynek w Sanoku.
Rynek w Sanoku. Fragment pierzei północnej. Widoczne kamienice nr 10, 11, 12.
1900-1910
1900
-
1910
1900
-
1910
1905
-
1910
1910
-
1910
1910
-
1910
1908
-
1913
1908
-
1916
1910
-
1916
1914-1918
1914
-
1918
1914
-
1918
Rynek - obiekty i wydarzenia
12 14
22
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet