| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Schronisko górskie "Dom Śląski"
Obiekty w okolicy
Schronisko górskie "Dom Śląski"
97
m
Karpacz
Atelier fotograficzne Adolfa Hartm...
116
m
Karpacz
Schronisko górskie "Obří Bouda" (C...
133
m
Karpacz
Tymczasowy hotel robotniczy
186
m
Karpacz
Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór
238
m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Budynek gospodarczy - dawna elektrownia wiatrowa

Zbudowano: 1924
Dawniej: Windkraftwerk, Elektrownia wiatrowa
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Jesień 1924, elektrownia uruchomiona we wrześniu 1924, w styczniu 1925 zwaliła się pod ciężarem szadzi.
2014-06-19 19:24:21 (12 lat temu)
Ha,ha,ha, za utylizację (jak się górnolotnie wyraziłeś) odpowiadała babcia grawitacja. Jakiś tam dół Chembeau (może nawet z filtrem koksowym) na pewno był, ale na końcu zawsze jest rura kamionkowa fi 125, którą dyskretnie ciecz wraca do środowiska a frakcje stałe co jakiś czas trzeba wywozić. Na Śnieżce też jest oczyszczalnia i konieczność wywożenia. Dawno temu słyszałem o szambowozie zaskoczonym przez zimę na szczycie. O sezonowaniu na mrozie nic nie napiszę, przecież to nie słonina. Z tego co wiem, obecnie wszystkie znane mi obiekty mają oczyszczalnie. Zresztą co tu pisać o schroniskach. Zawsze miasta w dole rzeki piją, to co miasta wyżej położone im "zaoferują", ot normalny obieg materii w przyrodzie. Wystarczy przejść wzdłuż wiejskiego potoku lub jak niedawno pokazywali w telewizoriach, wzdłuż rzeki płynącej przez miasto w zachodnich Sudetach.
O szczegółach można opowiadać przy grillu, po uprzednim znieczuleniu zmysłów. Najważniejsze zasada: jak oczy nie widzą, to żołądek nie boli.
2014-06-19 21:28:27 (12 lat temu)
Wrocław ma tę wadę, że jest na płaskim, na pogórzu i wyżej problemy rozwiązuje się łatwiej....
Widziałem takie rozwiązania, że szambo odbierało kamionką fi 150 zawartość pionu z ubikacji, a ze zlewów i umywalek był osobny pion i szło.... powiedzmy do innego dołu, mniej kloacznego lub .... do rowu. Do dzisiaj wiele miast nie ma rozdzielonej deszczówki i sanitarki co elegancko nazywa się kanalizacją ogólnospławną i zapewnia robotę budowlańcom jeszcze na lata.
2014-06-19 22:33:22 (12 lat temu)
esski
 
do pagórski: Elektrownia jak elektrownia, Ciekawi mnie jak oni przez lata utylizowali ścieki? Sprawa dotyczy wszelkiej maści schronisk odległych od skupisk ludzkich czy to w Polsce czy w Europie.
2014-06-19 19:26:43 (12 lat temu)
esski
 
do pagórski: Od jakiegoś czasu mają szambonurka, ale takie 50--10O lat temu nie było czegoś takiego... takie budownictwo istnieje juz dobre 150... byc może 200 lat... może nie było natłoku podróżnych... ale... skoro ktoś to wybudował i prowadził taki biznes musiał jakoś zagospodarować "części stałe" zmieszane z wszelkiej maści "szarą wodą"..Tam nie tylko się chodziło do wychodka, ale gotowało/myło gary a także prało czy brało gorącą kąpiel... We wrocku pierwsze publiczne kibelki miały zaparkowane pod podłoga furmanki, raz na jakiś czas nijaki Johan von Sewer wywoził to i wykopyrtał do Odry lub fosy miejskiej.
2014-06-19 21:47:14 (12 lat temu)
do TW4O - Świetna fotka tyle tylko że do poprawki. To nie jest Góra Śnieżka, tylko Równia pod Śnieżką z Domem Śląskim
2014-03-10 20:26:55 (12 lat temu)
TW40
 
do karol sz.: Poprawione! Swoją drogą trzeba się chyba tam wreszcie wybrać ;-)
2014-03-11 17:42:01 (12 lat temu)
Zastanawia mię ta flaga powiewająca na budynku z prawej strony fotografii, jak Polska to1945r.
2015-04-21 09:02:46 (11 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Mirek Cholewiński: W pierwszej chwili tak się może wydawać, jednak nic bardziej błędnego. Otóż owo zdjęcie pochodzi z cyklu 3 zdjęć zrobionych tego samego dnia przy kilku rożnych schroniskach w okolicy. Na każdym z nich jest ta sama postać, w tym samym ubraniu. Na dwóch pozostałych jest ona przy Samotni i koło Strzechy Akademickiej na których to powiewają flagi ze swastykami. Natomiast co do tej flagi - to przypuszczam że jej kolory są po prostu inne. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić w tamtych czasach Niemca wieszającego polską flagę. ps. No chyba że byłby to niejaki Steffen Möller.
2015-04-21 11:54:42 (11 lat temu)
Windmuhle to wiatrak w znaczeniu obiektu do przemiału zboża, to jest Windkraftwerk czyli elektrownia wiatrowa, bo rola obiektu jest ogólnie znana a nazwa występuje na wielu widokówkach.
2017-01-27 13:13:31 (9 lat temu)
fantom
 
W styczniu 1925 elektrownia wiatrowa zawaliła się od obciążenia śniegiem. Data tego zdjęcia to 1924.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 12345
2016-11-04 22:58:56 (9 lat temu)
TW40
 
do fantom: OK
2016-11-04 23:34:43 (9 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Dubel, ale skan większy. Wcześniej dodano
2022-12-27 10:30:06 (3 lata temu)
do Dana : Myślę, że możemy zostawić obie wersje. Raz, że zdjęć z elektrownią wiatrową nie ma za wiele, ale dodając swój skan pomyślałem, że to ciekawe, że te same widoki ukazały się w wydawnictwach sąsiadujących, ale jednak dwóch różnych państw.
2022-12-28 17:33:26 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Śnieżka we mgle; z lewej elektrownia wiatrowa.
Karkonosze. Schroniska Schlesierhaus i Riesenbaude pod Śnieżką.
1924
-
1924
1924
-
1924
1924
-
1928
1925
-
2014
1930
-
2014
2014
-
2016
2014
-
2022
2026
-
2026
2022
-
2026
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet