| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Folwark
Obiekty w okolicy
Pomnik poległych w I wojnie świato...
46
m
Siedlęcin
Lipa Sądowa
55
m
Siedlęcin
Dawna remiza
60
m
Siedlęcin
Przystań kajakowa "Ibiza"
72
m
Siedlęcin
Oficyna mieszkalna (Dwór)
76
m
Siedlęcin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Folwark

Obiekt istnieje częściowo
Dawniej: Niederhof , PGR Siedlęcin
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
arkuba
 
+1 głosów:1
Za czasów Schaffgotschów w folwarku był również browar. Spłonął około poł. XIX w. i nie został już odbudowany (Szczerba, W. "Zarys dziejów piwowarstwa w Kotlinie Jeleniogórskiej")
2023-03-07 11:55:37 (3 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Obora na 100 krów, jak to dobrze że Graff von Schaffgotsch tego nie widzi...
2014-05-20 20:15:46 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Do istniejącej nazwy dawnej Niederhof - prawda Dolny Dwór, był jeszcze Oberhof - Górny Dwór, po którym została tylko ta stodoła obora: po 1945 r. do 1990 - istniało tu "Państwowe Gospodarstwo Rolne - Siedlęcin" , nazwę tą dopisałem do nazwy dawnej, nie ja tworzyłem obiekt "Folwark".Oczywiście PGR obejmował oba dawne "Hofy".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełniłem
2015-02-04 19:47:32 (11 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
To jest stodoła wybudowana w 1957 roku, po pożarze oryginalnej, po prawej stronie jest zachowana oryginalna z czasów folwarku Gr. von Schaffgotsch.
2017-05-31 19:11:51 (9 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Dzięki Ci wielkie za informację. Dorzucę ją do opisu zdjęcia
2017-05-31 19:16:42 (9 lat temu)
Pytanie dostalo odpowiedź ☺☺☺
2019-12-05 18:46:33 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki ;-)
2019-12-05 18:47:59 (6 lat temu)
antypuszka©
 
+4 głosów:4
Byłem tam w środku, mam fotki.
2019-11-30 10:51:18 (6 lat temu)
do antypuszka©: Ja przechodzilem tylko naokolo ☺ No to dawaj ☺☺☺.
2019-11-30 15:57:15 (6 lat temu)
4elza
 
do vetinari: A gdzie ta Wieża Rycerska?
2019-12-02 07:16:51 (6 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do 4elza: Z prawej, poza kadrem.
2019-12-02 07:29:57 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do fantom: No, to wszystko wyjaśnia :-D
2019-12-02 07:42:24 (6 lat temu)
do fantom: ☺☺☺ dziekuje
2019-12-02 07:56:55 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do 4elza: To sa zdjiecia tylko budynków folwarku które sa podobiektem Wieźy rycerskiej, jednego z miejsc odwiedzanego przez pozitiwnie walnieta grupe fotopolańska w ramach spotkania fotopolańskiego, pierwsziego w którym mialem zaśczyt uciestniczyć ☺☺☺
2019-12-02 07:59:34 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Prawa część do podziału dachu już nie istnieje.
2019-11-30 16:01:35 (6 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Szkoda...ale byl cud źe to sie tam jeścze wogóle trzyma....
2019-11-30 16:03:29 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: W tej oborze (ma dobre 200 l.) były stanowiska na chyba ponad 100 krów...utrzymane to było jeszcze jak istniało "Państwowe Gospodarstwo Rolne", czyli do 1992 , do sprzedania ostatniej krowy.
2019-11-30 16:05:44 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Podobnie jest i u nas, sporo podobnych obiektów czy nawed palaców zostalo w latach 90tych sprzedano. Nowy wlaściciele mialy plany na byznes turisticzny albo prowadzenie gospodarstwa nadal. Pobrali sobie kredyty w bankach i....byznes sie nieudal i zplajtowali. Majatky przepadli banku i teraz na nich leźy takie dlugy ( dzieky odsetkam ) źe sa do niesprzedania i niśczeja sie i powoli znikaja.
2019-11-30 16:14:12 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Mały budynek z przodu- folwarczna, potem pegerowska OSP, w środku był nawet wóz strażacki z pompą "moja - twoja"...:)
2019-12-05 16:41:05 (6 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Dziekuje za ciekawe info, wlaśnie sobie mluwilem co to za budynek, liczylem na jakyź garaź, ale te okienka mi niepasowaly do garaźu. Wiec zmnieniam opis, i czy mam dodać podobiekt OSP ?
2019-12-05 17:40:09 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Twój wybór, ja sam go raz sfotografowałem, ale nie pomyślałem o tym.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-12-05 18:08:28 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Pierwszy sfotografowaleś, to masz prawo pierwszej nocy....☺☺☺
2019-12-05 18:18:47 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dobrze...:) Robi się.
2019-12-05 18:19:55 (6 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tak to wygląda w obiekcie:
2019-12-05 18:23:23 (6 lat temu)
do Dariusz Łukasik: ☺☺☺
2019-12-05 18:45:35 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Ogólny widok na niszczejący sie budynek gospodarczy dawnego folfarku.
Ogólny widok na wejście do folfarku, na drugym planie grupę fotopolańska "atakująca" swojim sprzętem Wieźe rycerską.
2011
-
2013
2011
-
2014
2013
-
2014
2014
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2017
2015
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
2017
-
2017
Folwark - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet