| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (0)
Obiekty w okolicy
Skoczowska 76
304
m
Ustroń
Eurospar
310
m
Ustroń
Dwór
311
m
Ustroń
"Młyn na Sypaniu" Zakład Produkcyj...
397
m
Ustroń
Leśny Zakątek
442
m
Ustroń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Skoczowska 81

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Czy przed wojną to nie była czasem Willa ? gdzieś o niej czytałem .Może ktoś coś podpowie.
2017-03-24 18:32:29 (9 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do Bronisław Miech: To nie jest willa, a raczej coś w stylu harmanickiej kamienicy. Nic o niej na razie nie wiadomo, żadnych informacji nie udało się dotychczas ustalić. Zatem zagadka.
2017-03-24 20:00:52 (9 lat temu)
do vstrone: Ja tu raczej willę widzę. Kamienica, to jednak coś innego. To jest dom jednorodzinny, fakt, że sporych rozmiarów. O ile sobie przypominam, to chyba kiedyś należał do rodziny Naglików. Zrobiłem w ubiegłym roku kilka zdjęć tego budynku i jakoś zapomnialem, by je tu umieścić.:)
2017-03-24 21:40:21 (9 lat temu)
vstrone
 
do paulus60: Tam mieszkało kilka rodzin (jak w familoku). Może to i kiedyś była willa z ogrodem, ale na razie nie znalazły się żadne stare zdjęcia.
2017-03-24 21:44:32 (9 lat temu)
mX
 
+2 głosów:2
do paulus60: Tu akurat chyba zaszło jakieś nieporozumienie. Moja babcia pochodzi właśnie z rodziny Naglików o której Pan mówi i pozwoliłem sobie podpytać ją o ten temat. Była bardzo ciekawa tego skąd taka informacja i jak w ogóle chodzą o Naglikach jeszcze słuchy po Ustroniu. Postaram się przekazać jak najwięcej z tego co mi zostało powiedziane co do tego budynku. A więc tutaj w dyskusji każdy ma odrobinę racji, był to rzeczywiście dom w stylu willi, babcia go parę razy odwiedzała, zanim pokazałem jej zdjęcia wspominała kręte, drewniane schody. Rzeczywiście ten dom działał na zasadach „familoka”. Mieszkało tam parę rodzin, wspominała o jakiejś starszej kobiecie zamieszkującą właśnie górę tego domu. Opowiadała o „Heli”, ale nie jestem teraz pewien czy była to następna osoba wynajmująca/zamieszkująca dom, czy była to córka właścicieli, którzy z tego co ja wiem byli Niemcami. Z jednym z synów właścicieli moja babcia chodziła do szkoły podstawowej, lecz nie byli oni z tego samego rocznika. Wszyscy mówili o tym, że ten chłopak miał niemieckie imię jak i nazwisko, ponoć świetnie mówił po niemiecku. Finalnie cała ta rodzina się wyprowadziła prawdopodobnie do Niemiec zostawiając dom opustoszały, który po latach wygląda tak jak wygląda.
2025-06-19 23:52:43 (rok temu)
do vstrone: To się akurat zgadza, co nie zmienia faktu, że była to willa.:)
2017-03-24 21:46:25 (9 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do mX: Minęło 8 lat. Całkiem już zapomniałem o tym wpisie a i należy się też sprostowanie. Błędnie podałem że dom należał do rodziny Naglików - zresztą napisałem "chyba". Z tego, co mi mówił mój ojciec, to mieszkał kiedyś w tym budynku nieżyjący już jego znajomy i współpracownik o nazwisku Naglik. Imię znam, ale go tu nie podaję żeby nie podpaść pod jakieś przepisy RODO. Na przełomie lat 70/80 był kierowcą i instruktorem nauki jazdy w ZDZ przy ul. Stawowej w Ustroniu. O ile mnie pamięć nie myli, z wykształcenia był lotnikiem po szkole w Dęblinie. Później, aż do końca życia mieszkał na ustrońskim osiedlu Manhatan.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-06-20 22:42:17 (rok temu)
mX
 
+1 głosów:1
do paulus60: Dokładnie opisuje Pan brata mojej babci, w związku z tym że RODO nie obowiązuje osób zmarłych pozwolę sobie używać jego imienia. Prawie wszystkie informacje się zgadzają, Eugeniusz mieszkał na Manhattanie, bo tam dostał potem mieszkanie. Zmarł w 2011 roku. Naglikowie mieszkali najpierw w starym folwarku Ustroń-Hermanice, gdzie wynajmowali mieszkanie. Po wojnie zaczęli budować dom, który znajduje się dosłownie 3/4 domy dalej od tej “will”i o której mowa w dyskusji, a sam Eugeniusz nigdy nie mieszkał w tej willi, tylko w tym domu który wybudowali. Na ten moment mieszka tam bratanica mojej babci, córka brata Gienka i mojej babci. Jeśli ma Pan możliwość żeby zdobyć więcej informacji na temat tej willi, dopytać kogoś o nazwiska właścicieli itd. to byłbym bardzo wdzięczny. Babcia w roku 1968 wyprowadziła się wraz z mężem do Wodzisławia Śląskiego, tam wychowywała dzieci i została do tej pory, więc te strony od tego momentu nie są jej aż tak bliskie. Jeśli byłaby możliwość to byłbym również wdzięczny za wiadomość np. prywatną o tym kim jest Pana tata, możliwe, że moja babcia go zna.
2025-07-16 22:04:38 (11 miesięcy temu)
do mX: Wysłałem "PW".
2025-07-18 13:00:40 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 11 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet