| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (9)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Skwer

Wykonawca: Spes City sp. z o. o. S.K.A. (2 realizacje)
Zbudowano: 2015
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mar
 
Są dwie ul. Wieczyste?
2015-10-07 22:27:24 (10 lat temu)
esski
 
do mar: Można by tak rzec...Jezdnia w ulicy Wieczystej kończy się na Kamiennej w okolicy Łódzkiej/Tomaszowskiej, acz bloki mieszkalne przypisane do Wieczystej dotykają ulicy Widnej, dobre.. 200 może nawet 300 metrów dalej.
2015-10-08 00:12:46 (10 lat temu)
Licho
 
do esski : Gdy projektowano osiedle planowana była zmiana przebiegu Wieczystej – końcowy odcnek od tego miejsca do Kamiennej miał być zlikwidowany, a zamiast niego pociągnięta miała być ulica aż do Widnej:
Koniec końców niczego nie zlikwidowano, odcinek na wprost powstał krótszy i kilkadziesiąt lat później, a bloki przy Wieczystej są daleko od Wieczystej.
2015-10-08 07:28:09 (10 lat temu)
MHL
 
Drzewka, które tu zasadzono są w ramach nasadzeń zastępczych w zamian za wycięte drzewa na działce PKS przy Suchej, na której budowana jest galeria. Dla przypomnienia wycięto tam dorodne akacje i dęby
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2015-06-16 08:29:58 (11 lat temu)
Licho
 
do MHL: Robinie :-P
2015-06-16 09:47:25 (11 lat temu)
do MHL: Topole też - a robinii najbardziej mi szkoda - moje ulubione drzewa wraz z surmiami i kasztanowcami :) Jakie drzewa zasadzili na tym skwerze?
2015-06-16 20:24:26 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: I platanami? Same obce gatunki :-P
W robiniach najlepszy jest miód z ich nektaru :-)
A na skwerze o ile pamiętam jakieś klony poradzili, ale głowy za to nie dam. Ciekawe, że jest już dawno ukończony, trawa już bujna wyrosła taka, że ani chybi zaraz kosić będą -- i ciągle nie jest udostępniony.
2015-06-16 20:46:38 (11 lat temu)
do Licho: Tak, nawet pisałem, że mam w mieszkaniu platana - taki zapach wydziela (liście!), że czuć go już po wejściu do domu. Nic dziwnego, że miód z nektaru robinii taki dobry skoro kwiaty tak słodko pachną :)
2015-06-16 20:50:16 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Biała nawierzchnia ścieżek ? To grys, piasek czy co ?
2015-04-27 14:35:46 (11 lat temu)
Licho
 
do ZPKSoft: Makadam ( ), przynajmniej w założeniu. Biała wierzchnia warstwa to jakiś drobny grys kamienny.
2015-04-27 15:13:55 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Licho: Dzięki za wyjaśnienie. Nie wiem tylko czy dobrze wybrali biały kolor.
2015-04-27 15:45:22 (11 lat temu)
do Licho: Oby tylko po opadach deszczu nie robiło się z tego takie błoto jak przy ulicy Orlej -
2015-04-27 18:45:58 (11 lat temu)
Licho
 
do ZPKSoft: Z czasem zszarzeje. Ale do tego czasu nie polecam się zbliżać bez ciemnych okularów, nieźle daje po oczach na słońcu.
2015-04-27 15:59:13 (11 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: Dokładnie tak samo jest po deszczu na pl. Westerplatte
2015-04-27 18:48:15 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Wszystko zależy od tego jak wygląda przepuszczalność tej nawierzchni. Można się obawiać, że skoro na innych nowych skwerach jest skopane, to i tu będzie.
2015-04-27 18:51:51 (11 lat temu)
SuperAnia
 
+2 głosów:2
Mam pytanie: kto wpadł na genialny pomysł robienia pasa zieleni naprzeciwko miasteczka ruchu drogowego wzdłuż ul. Wieczystej? Rozumiem, że wygląd okolicy jest ważny dla samopoczucia mieszkańców, ale w tym przypadku chyba kogoś poniosło. Wiem, że klepisko to nie parking, ale sadzenie drzewek w miejscu, gdzie mogłyby być stanowiska parkingowe to robienie mieszkańcom niedźwiedziej przysługi. Zwłaszcza, że powstał skwer i jest miasteczko ruchu drogowego. Nie róbmy na siłę z przestrzeni miejskiej parku narodowego. W tym wypadku ktoś postawił walory wizualne ponad wygodę mieszkańców okolicznych bloków.
2015-10-07 21:53:41 (10 lat temu)
bartek-zet
 
+3 głosów:3
Parking, który teraz jest płatny, potrzebny był inwestorowi do uzyskania pozwolenia na budowę. Jak już pozwolenie uzyskał parking postanowił sprzedać i na nim zarobić. Mieszkańcy nie mieli nic do gadania, a zostali wręcz w pewnym stopniu oszukani, ponieważ sąsiedztwo parkingu było przedstawiane jako atut zwiększający atrakcyjność inwestycji.
2015-10-08 13:41:22 (10 lat temu)
MacGyver_74
 
+1 głosów:1
Najwyraźniej mieszkańcy osiedla mają już dość zabudowywania pustych terenów na zbyt zaludnionym osiedlu. Zgłosili ten plac do budżetu obywatelskiego. Sam głosowałem na "tak". I nie jest to wina mieszkańców waszego budynku tylko braku miejsc parkingowych na pokomunistycznych osiedlach.
2015-10-08 23:07:47 (10 lat temu)
Licho
 
do SuperAnia: Mieszkańcy „okolicznych bloków” (a raczej jednego okolicznego bloku) mogli nie przerabiać swojego parkingu na płatny to by nie mieli problemu.
2015-10-07 22:15:06 (10 lat temu)
Mateusz
 
+2 głosów:2
do SuperAnia: Postulujesz zmniejszenie powierzchni zadrzewionej i biologicznie czynnej na terenie działek miejskich, w celu zorganizowania parkingów dla prywatnych inwestycji deweloperskich?
2015-10-09 09:49:47 (10 lat temu)
SuperAnia
 
+1 głosów:1
do Licho: Ten parking nie był nigdy własnością mieszkańców tego bloku, a należał do nieistniejącej już firmy Gant. Tak więc mieszkańcy nie mieli w jego kwestii nic "do gadania".
2015-10-07 22:39:49 (10 lat temu)
do Mateusz: Postuluję bardziej ludzkie gospodarowanie przestrzeni. Skoro miasto godzi się na powstanie inwestycji deweloperskich i za ciężkie pieniądze sprzedaje działki budowlane, to niech uwzględni fakt, że będą mieszkać tam ludzie, którzy chcą być traktowani równie poważnie jak mieszkańcy PRL-owskich bloków. Dlatego jeśli mam wybierać parking a kolejną ubikację dla piesków (bo to oznacza powierzchnia zadrzewiona), to zdecydowanie wolę to pierwsze.
2015-10-09 11:30:52 (10 lat temu)
Licho
 
do SuperAnia: Dyskutowałbym co jest „bardziej ludzkie”.
2015-10-09 12:27:52 (10 lat temu)
No nareszcie jest gdzie psa wyprowadzić.
2015-10-27 12:28:34 (10 lat temu)
esski
 
A bruk w jezdni taki jaki był w latach 60...70 tak dalej jest :) Nawet plama łaty asfaltu sprzed lat trzydziestu
2015-10-27 12:32:42 (10 lat temu)
do esski : Pewnie to ten sam bruk co na zdjęciu sprzed niespełna 100 lat
2015-10-27 17:31:23 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Nie sądzę. Wtedy to była jeszcze bardziej polna droga niż ulica.
2015-10-27 17:36:28 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Budowa skweru postępuje sprawnie. Wytyczone i w większości wykonane są alejki, nasadzono już kilkanaście drzew i kilkadziesiąt krzewinek, a trawniki/kwietnik...
Ulice Kamienna (na dole), Łódzka (po prawej) i Wieczysta (na górze i na ukos), a między nimi plac Zamenhofa z miasteczkiem ruchu drogowego i skwer zbudowany ...
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet