| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Śliska 10
Obiekty w okolicy
Śliska 44
15
m
Warszawa
Pawilony handlowo-usługowe
22
m
Warszawa
Śliska 42
28
m
Warszawa
Śliska 46
43
m
Warszawa
Śliska 40
53
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Datowanie za szerokie - po prawej funkcjonuje już, o ile dobrze widzę, rondo (później ONZ), czyli 65+, a nawet jeśli źle widzę, to Prosta już przebita - 64+.
2024-11-22 17:19:47 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Chyba rzeczywiście rondo już jest, choć go tu nie widać.
2024-11-22 17:25:49 (rok temu)
4elza
 
Inflacja w 1970 w Polsce wynosiła 1,1%...
2022-11-25 05:58:55 (3 lata temu)
Jazzek
 
Ceny zbliżone do obecnych, ale w porównaniu z ówczesną średnią płacą to drogo.
2022-11-25 09:32:56 (3 lata temu)
Anneob
 
Polacy spożywają za dużo mięsa ‘’na głowę’’ głosił GUS i przywódcy… ‘’Jedz ryby, Spożywajcie nabiał, Margaryna…’’ itd, itp. Takie reklamy były powszechne. W państwowych zakładach piekarniczych czy mięsnych (Brzeg, Oława, czy np. Mława) zatrudniano jednak rzeczywistych, jeszcze przedwojennych fachowców. Wyroby mimo masowej produkcji były smaczne. Inna sprawa, że były relatywnie drogie. Jak zawsze, w każdych czasach i wszędzie. Sam zdajałbym chętnie ówczesną zwyczajną. Dziś mamy tysiące gatunków wyrobów. Każdy może produkować np. wędliny, bo uważa się za fachmana. W latach 70 wędliny popsuły się. Dodawano kryla, dopóki nie zabrano nam łowisk przy Argentynie, Morzu Beringa i Północnym. Potem padła flota. Od po wojnie, ‘’dzieliliśmy się’’ naszą żywnością z wyzwolicielami. W latach 78- 83 nasza żywności w ogromnej części ‘’leżakowała’’ w magazynach strategicznych (wojskowych) i w bratnich krajach. Cukier Kryształ. Z naszych, ob. przejętych Cukrowni. Bodaj siedem jest naszych. Można przypomnieć sobie, co niedawno nam sprokurowano w kwestii cukru.
2022-11-28 02:47:44 (3 lata temu)
do 4elza: Załóżmy...
2022-11-25 08:45:58 (3 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Wg ZUSu w 1970 2235 zł średnio na głowę.
2022-11-25 10:07:35 (3 lata temu)
yani
 
do Jazzek:
Ceny zbliżone do obecnych - ???




Co prawda, do tej zwyczajnej za 11,99 mam wątpliwości czy to jest w ogóle jadalne...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2022-11-25 12:43:23 (3 lata temu)
† ML
 
+1 głosów:1
do fantom: Pragnę przypomnieć, że w tamtym czasie 1 kg cukru kosztował 12 (słownie dwanaście) złotych, a czekolada Wedla twarda - 19 zł. Relacja cen między pół litra a 1 kg zwyczajnej była taka sama i wynosiła ok. 36 zł. Baleron i szynka - ok. 100 zł. Wino marki Wino - 21 zł. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. A ta feeria wędlin to pewnie na otwarcie.
2022-11-25 13:18:37 (3 lata temu)
4elza
 
do yani: Dzisiaj tez bym jej nie kupiła...;-)
2022-11-26 04:24:47 (3 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do † ML:
Dodam, że jajko kosztowało 2,80 zł za sztukę, masło zwykłe 15 zł, masło ekstra wyborowe 17,50 zł, ser żółty gouda 50 zł za kg. A teraz ludzie narzekają, że drogo...
2022-11-25 13:34:09 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do † ML: Ale cukier potem zrobili tańszy na 10,50 zł.
2022-11-25 13:42:00 (3 lata temu)
4elza
 
do † ML: Raczej nie na otwarcie. W 1969 już funkcjonowali i nawet na wyróżnienie zasłużyli ;-)
2022-11-26 04:23:46 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do yani: Aż się boję zapytać po ile były lokomotywy .....?
2022-11-25 13:38:58 (3 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup:
Lokomotywy, to nie wiem, ale Syrena 104 kosztowała 73 tys. zł, Wartburg 120 tys. zł, Fiat 125p 160-175 tys. zł. A i tak zwykły człowiek nie mógł kupić, bo były na talony i przydziały. Od ręki można było kupić Fiata 125p w Peweksie za waluty, ale przeliczeniu na złotówki kosztował 2 razy tyle...
2022-11-25 13:50:23 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Lokomotywy i szyny kolejowe potaniały. Pamiętajcie, że to są ceny przed grudniowej (1970) podwyżki.
2022-11-25 14:03:11 (3 lata temu)
4elza
 
do bonczek_hydroforgroup: Jeśli myślimy o tym samym..., to Nowak ani Kowalski lokomotyw nie kupowali, więc potaniały i było ok;-)
2022-11-26 04:21:31 (3 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do yani: Czyli duży Fiat kosztował 71,5 średniej pensji z roku 1970.
To tak jakby dziś kosztował 71,5 x 6235 zł czyli 445 802 zł .
Tak było wtedy fajnie i tanio.
2022-11-25 13:57:22 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Śliska 10 na innych zdjęciach
1960
-
1969
1960
-
1971
1969
-
1977
1971
-
2000
1975
-
2000
1998
-
2020
1998
-
2020
Śliska 10 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet