| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Opera Leśna
Obiekty w okolicy
Amfiteatr
44
m
Sopot
Kawiarnia "Pod Sceną"
107
m
Sopot
Budynek Koncertowy PFK
163
m
Sopot
Hotel "Opera"
306
m
Sopot
Łysa Góra
344
m
Sopot

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Opera Leśna

Zbudowano: 1909
Dawniej: Die Waldoper
1 subskrypcja
Opera Leśna (niem. Die Waldoper) – leśny amfiteatr o powierzchni 4 ha otwarty w 1909 w Sopocie. Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Obiekt charakteryzuje się przede wszystkim dobrą akustyką i atrakcyjną lokalizacją. Widownia opery mieści 4400 widzów, a scena (o długości 50 m i powierzchni 536 m²) jest w stanie pomieścić ponad 100 osobową orkiestrę. Sceneria Opery Leśnej jest kojarzona przede wszystkim z odbywającym się tu corocznie festiwalem. Scena opery to również miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, koncertów bluesowych, rockowych, pokazów mody i innych.
Na podstawie: zoppot.fm.interia.pl
dodano: 2009-10-13, autor: pawulon
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
To chyba rok 1929.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2016-12-11 12:16:36 (9 lat temu)
Tak, to na pewno jest Opera Leśna i przedstawienie w ramach jednego z ówczesnych Festiwali Wagnerowskich.
2010-03-29 23:53:29 (16 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do Yanek to jest zdjecie z Sopotu , jest tam napisane o fakcie nieodbycia się koncertu Erica Burdona
2012-07-31 22:38:32 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: A czemu przypisałeś do Amfiteatru skoro go tu nie widać. Trzeba było do samej Opery Leśnej.
2012-08-01 10:57:38 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: nie wiem , poza tym to był mój szósty dzień bytności tutaj i nie wiedziałem że w jednym miejscu jest miejsc kilka , bardziej absorbowało mnie wklejanie nowych zdjęć i aplauz jaki temu towarzyszył, poprawię , kiedyś.
2012-08-01 11:30:01 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: No myślę.
2012-08-01 11:36:38 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: myślenie ma przyszlość :)
2012-08-01 11:38:51 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: Wiem, dlatego to robię ;)
2012-08-01 11:39:37 (13 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do x xx: Swego czasu a było to w latach 80-tych, malowaliśmy dźwig w Stoczni Północnej w Gdańsku. Tam był taki inspektor, wyjątkowo czepialski do wszystkiego i raczej z nim nie zadzieraliśmy, był też z nami jeden gościu, nazywany przez nas "Funia" bo tak było tez i jego psu, z którym zawsze przychodził do pracy. I otóż razu pewnego "Funia" który malował ramię tegoż dźwigu, które było w położeniu niemal poziomym, chciał ułatwić sobie sprawę, wylał na to ramię takiego farbianego kleksa i rozprowadzając go później pędzlem. Wtedy właśnie wpadł inspektor, zobaczył co koleś robi, zdębiał i do niego zaczął krzyczeć, m.in., żeby myślał kiedy coś robi. Funia niczym się nie zdeprymował i inspektorowi odparł iz on akurat nie jest od myślenia, bo jest wyłącznie dodatkiem do ... pędzla :)))
2012-08-01 12:05:36 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: myślenie to nie robota "Myślenie – ciągły proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu, operujący elementami pamięci jak symbole, pojęcia, frazy, obrazy" Wikipedia
2012-08-01 11:45:10 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: No popatrz, takie to skomplikowane a mnie wychodzi ot tak po prostu, i nawet nie boli.
2012-08-01 11:48:26 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: a co ma boleć ? , jak czegoś nie ma to nie boli.
2012-08-01 11:58:36 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: Wiesz z autopsji? Zapamiętam na przyszłość, może kiedyś się ta wiedza przyda.
2012-08-01 12:01:35 (13 lat temu)
x xx
 
do † Yanek: dzięki , już nie wiedzialem jak pawulonowi to wytłumaczyć , świetny przykład.
2012-08-01 12:09:03 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: No patrz, to Yanek musiał Ci pomóc bo Tobie słów zabrakło ;) Myśl, myśl i jeszcze raz myśl, to naprawdę fajna zabawa. Spróbuj, naprawdę warto ;))))
2012-08-01 12:15:32 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: Bo Yanek to fajny gość , widział jak się z Tobą męczę i pomógł , zna Cię dłużej, a ty baw się w tą fajną zabawę jaką wg. Ciebie jest myślenie , zresztą nauka poprzez zabawę jest powszechnie stosowana np. w przedszkolach co do dorosłych to raczej już tak wesoło nie jest.
2012-08-01 12:28:18 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do x xx: Zabawa to nic zdrożnego, a człowiek na starość dziecinnieje ;))))
2012-08-01 12:35:04 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: Jak ktoś przeczyta co my tu do siebie wypisujemy to pomyśli że strasznie się musimy nienawidzić, lub że nam odbiło ;))))
2012-08-01 12:37:51 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: no tak , wiesz to z autopsji , to wszystko wyjaśnia , życzę powrotu do zdrowia :(
2012-08-01 12:40:41 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: to rodzaj sportu, na innych forach admin by to uciął , ale nie ja a ty masz w rękach nożyczki , poza tym , na drugim kompie archiwizuję materiał filmowy , Ty zapewne jesteś w pracy i oboje jak Chuck Norris -zabijamy czas.
2012-08-01 12:43:26 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: A, dziękuję bardzo, zdrówko zawsze się przyda, choć...... nijakiej choroby u mnie nie stwierdzono ;)
2012-08-01 12:44:20 (13 lat temu)
pawulon
 
do x xx: Coś w tym rodzaju ;)
2012-08-01 12:47:13 (13 lat temu)
x xx
 
do pawulon: pawulonie , nie ma ludzi zdrowych są tylko źle zdiagnozowani (podobno)
2012-08-01 12:47:41 (13 lat temu)
PEŻ
 
Podmiana na skan + autor. Przy okazji znalazłem informację o dacie wystawienia "Halki" w Operze Leśnej - 4 lipca 1964 roku.
2014-11-05 22:15:41 (11 lat temu)
PEŻ
 
2012-08-29 22:59:39 (13 lat temu)
Askofer
 
Wodecki w moro?
2022-02-25 04:13:27 (4 lata temu)
Rafał T
 
+2 głosów:2
Jest "fotopolskie" jak wiele innych które kiedyś by takimi nie były : )
2021-08-12 23:53:23 (4 lata temu)
Woj11
 
Muzeum w Sopocie zdjęcie datuje na 1960 rok.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lierówka
2021-10-23 13:06:55 (4 lata temu)
Kolowrotek....?
2023-09-21 14:13:39 (2 lata temu)
do vetinari: Wyciągarka ręczna do montażu i demontażu dachu Opery Leśnej :)
2023-09-21 14:35:15 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Ja ten kolowrotek znam pod ksywą "kofola" niewiem dla czego.... ale uźywali sme jej przy wymianie lin stalowych klatek w szybu kopalni. Kiedy bylo trzeba bardzo ostroźnie i zwlaścza powoli sciągać line z zamocowaniem do kladky samej. Bardzo trudna i cięźka robota.
2023-09-21 14:46:20 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
"Halka" - 1964
2024-04-28 16:26:59 (2 lata temu)
Dana
 
Zdjęcie tej estrady znalazło się też na okładce Polskich Nagrań, jedno z tych zdjęć jest chyba "flipnięte"; nie bardzo wiem które
2025-03-25 18:35:21 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dana :
Może zamienili stronami dekoracje w tle, festiwal trwał kilka dni. Podium dla solistów na obu zdjęciach jest z prawej strony No i napisy na ławkach prawidłowo na obu.
2025-03-25 20:17:02 (rok temu)
Dana
 
do yani: Nie zwróciłam uwagi na napisy. Czyli powyższe jest w porządku - dzięki :)
2025-03-25 20:30:08 (rok temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet