| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Skwer Kuracyjny

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Skwer Kuracyjny

Dawniej: Kurplatz
Powstanie uzdrowiska w Sopocie związane jest z lekarzem wojsk napoleońskich – Jerzym Haffnerem, który w 1826 r. wydzierżawił dwie morgi piaszczystego gruntu na północ od ujścia Potoku Wiejskiego i postawił tam I Zakład Kąpielowy z gabinetem wodoleczniczym, kabinami z wannami do wodolecznictwa, pomieszczeniami do obsługi kuracjuszy i kotłownią. Kolejnym etapem było postawienie Sali Zdrojowej na zachód od Zakładu Kąpielowego. Urządzono po obydwu stronach tego zespołu kuracyjnego dwie plaże - osobne dla kobiet i mężczyzn. W latach 1827 –1832 kąpielisko rozwijało się i rozpoczęto wówczas stopniowe zadrzewianie terenu. W 1843 r. przesunięto przy pomocy specjalnych rolek Zakład Kąpielowy w kierunku południowym na miejsce dzisiejszego zakładu Balneologicznego.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2324następna
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Przed 1960 - moda, umundurowanie.
2025-12-19 16:52:02 (6 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Wózek dla Tereski powie nam dokładnie. Takie lub bardzo podobne mamy z l. 1950-1960. A sukienki też z tych lat, że nie wspomnę o koszyku z plastiku pani z lewej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2025-12-19 17:27:57 (6 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Sukienka w grochy przed 60 ? No nie wiem :)
2025-12-19 16:55:32 (6 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Desperado: Sztuczny inteligent mi mówi "1950s: The Golden Age The 1950s is widely considered the heyday of the polka dot in fashion" :) A zaczęło sie jeszcze w XIX wieku!
2025-12-19 17:09:56 (6 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Tak, mam gdzieś w rodzinnym albumie.
2025-12-19 17:42:08 (6 miesięcy temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do Jazzek: Nie będą nam tu w obcych językach mówili, co było u nas modne ! :))
2025-12-19 17:12:41 (6 miesięcy temu)
atom
 
+1 głosów:1
Może zmienić nazwę obiektu? Bo jest trochę dziwna...
2024-07-09 20:08:43 (rok temu)
yani
 
do atom:
Faktycznie. Zmieniłem.
A tak w ogóle, to nie widzę znacznika tej bramy na mapie...
2024-07-09 20:34:42 (rok temu)
yani
 
do atom:
OK, już znalazłem.
2024-07-09 20:42:25 (rok temu)
atom
 
+2 głosów:2
do yani: Jeszcze zmodyfikowałem nazwę :-)
2024-07-09 21:05:03 (rok temu)
atom
 
+3 głosów:3
do atom: Takie wejście na molo pamiętam z dawnych lat (70-tych), kiedy jeździłem na wakacje do Sopotu.
2024-07-09 21:06:11 (rok temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
labeo7
 
do Woj11: Dzięki.
2024-10-19 15:57:10 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Jeżeli datacja prawidłowa to tylko prezydent Krajowej Rady Narodowej
2025-01-26 20:06:49 (rok temu)
do Woj11: Zastępujący Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (1944–47)
2025-01-26 20:10:11 (rok temu)
Woj11
 
do Desperado: Zastępujący jako przewodniczący KRN bez funkcji prezydenta RP
2025-01-26 20:14:37 (rok temu)
do Woj11: Wiesz, faceta z pralką na plecach Republika już nazywa prezydentem. Sądzisz, że propaganda komunistyczna byłaby gorsza ? Dla niej był prezydentem. No chyba, że wierzysz, że szanowali tego w Londynie i Bieruta nazywali "pełniącym obowiązki" ? Czasami warto kierować się realiami czasów a nie Wikipedią :)
2025-01-26 20:19:28 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Nie. To Sopot
2025-01-30 15:44:44 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Teresko, jeszcze dwa wózki ;-)
2025-02-21 13:17:28 (rok temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ogromne podziękowania!
2025-02-21 22:29:24 (rok temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski ;-)
2025-02-21 13:16:57 (rok temu)
TW40
 
do ZPKSoft: Cieszy oko ;-)
2025-02-21 22:29:53 (rok temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Obywatel Piszczyk w sanatorium ? :)
2025-08-06 14:02:57 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
2025-11-19 19:28:52 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Czy "Poszum" nie był wtedy uziemiony? Cholernie był paliwożerny
2026-03-07 21:07:14 (3 miesiące temu)
propozycja wymiany na zdjęcie w lepszej jakości
2026-03-08 17:51:44 (3 miesiące temu)
do Woj11: Zdjęcie jest u konkurencji i na www.gdanskstrefa.com datowane na 1976.
2026-03-07 23:29:41 (3 miesiące temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Zrobione.
2026-03-08 00:47:27 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
236 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet