| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Pracownicza Przychodnia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziału w Sosnowcu
Obiekty w okolicy
Wiadukt kolejowy
74
m
Sosnowiec
1 Maja 33 - Czarna 14
76
m
Sosnowiec
Głaz upamiętniający lotników Fran...
84
m
Sosnowiec
Garaże
109
m
Sosnowiec
Sklep Lidl
128
m
Sosnowiec

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rondo "Ludwik" przed nieistniejącym obecnie wiaduktem kolejowym, u zbiegu ulic: od północy - Narutowicza, od zachodu - 1 Maja, od wschodu - Gen. Andersa, od południa - Mikołajczyka.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Na podstawie motoryzacji to nie wcześniej niż 1968, ale pierwsza polowa lat 70. tez może być.
2021-04-06 15:51:41 (5 lat temu)
4elza
 
do mirekjot: OK, dzięki.
2021-04-06 16:22:58 (5 lat temu)
Milena Sontowska
 
+1 głosów:1

Raczej nie 2019, skoro wiaduktu już w 2017 r. nie było
2021-09-03 02:36:33 (4 lata temu)
4elza
 
do Milena Sontowska: Fakty mówią same za siebie :-) Poprawiam opis, dzięki.
2021-09-03 05:46:37 (4 lata temu)
Obiekt jak i opis zdjęcia mają literówkę
2022-02-12 23:53:04 (4 lata temu)
4elza
 
do Milena Sontowska: Nie bardzo rozumiem, możesz wyjaśnić?
2022-02-13 03:38:15 (4 lata temu)
do Milena Sontowska: W sensie nadmiarowych "uszu"?
2022-02-13 08:56:46 (4 lata temu)
do 4elza: Jasne
"Po lewej bloki przy 1 Mja" :)
2022-02-20 02:08:54 (4 lata temu)
4elza
 
do Milena Sontowska: Faktycznie, nie zwróciłam uwagi, dzięki.
2022-02-20 05:24:53 (4 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
To także ciekawe. Linia tramwajowa. Wywlekam na patelnię.
2022-12-29 20:39:56 (3 lata temu)
beznik
 
Dlaczego pogrzeb ? Dlaczego górnika ?
2024-05-01 08:22:39 (2 lata temu)
beznik
 
W linkowanej stronie jest podana lokalizacja - 1 Maja, rondo Ludwika.
2024-05-01 13:34:24 (2 lata temu)
4elza
 
Zmieniła nam się forma korekty przypisywania, ale jeszcze nie przetestowałam do końca, czy na lepsze...;-)
2024-05-02 07:00:34 (2 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
do Banita: Tak trochę na logikę. Kondukt pogrzebowy, linia tramwajowa, odcinek, na osi Kościół i Cmentarz. Będzińska ?
2022-12-29 21:12:01 (3 lata temu)
Banita
 
do Banita: Słońce za plecami uczestników, cienie padają długie. Albo jest na wschodzie, albo na zachodzie. Stawiam na zachód z prawej i droga z linią tramwajową na takim kierunku. Nie ma księdza, ministrantów, za słupem kobieta z wieńcem. Późne popołudnie to nic dziwnego dla pogrzebu, z dzieciństwa pamiętam nawet cztery pogrzeby w ciągu dnia. A może to jednak wczesny poranek i jakaś nie partyjna impra ? Jako dzieciak spałbym co najmniej do 10:00
2024-05-02 13:19:07 (2 lata temu)
4elza
 
do beznik: A dlaczego nie?
2024-05-01 08:38:01 (2 lata temu)
beznik
 
do 4elza: Stroje mało żałobne. Orkiestra chyba nie górnicza.
2024-05-01 08:43:01 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do beznik: Jednakże na sztandarach jest kir. Takie stroje na pogrzebie w środku lata, czemu nie? Orkiestra może być kolejarska lub strażacka
2024-05-01 12:58:14 (2 lata temu)
beznik
 
do Woj11: Może i kolejarska, a to już nam daje do zastanowienia nad opisem. Myślę, że idą złożyć wieniec pod pomnikiem czynu robotniczego.
2024-05-01 13:32:50 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do beznik: Jeszcze raz napiszę wszystkie sztandary mają żałobne kiry
2024-05-01 14:03:32 (2 lata temu)
Banita
 
do beznik: "Myślę, że idą złożyć wieniec pod pomnikiem czynu robotniczego" - linią tramwajową, Narutowicza w kierunku Staszica i cofka 3 Maja lub jeszcze bliżej, przez Dańdówkę. Legionów za daleko ?
2024-05-03 13:22:15 (2 lata temu)
beznik
 
do Woj11: Czytam i widzę co tam może być. Ale...pan w pierwszym poczcie w krótkich rękawkach, przedstawiciele ( szkoły ? ) z wieńcem w sumie na biało. Nie upieram się, ale nie jestem przekonany.
2024-05-01 17:48:50 (2 lata temu)
Woj11
 
do beznik: Kiedyś to raczej szarfy przy wieńcach były tylko białe. A żsden z panow z pocztu nie jest "regulaminowy"
2024-05-01 18:25:11 (2 lata temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do beznik: Jak dobrze widzę ci pierwsi to przedstawiciele Fabryki Maszyn Górniczych-Niwka (Warsztaty Mechaniczne od 51r przekształcono na Wytwórnię MG) . Na sztandarze ...coś tam Ro(botniczej?)
2024-05-02 07:20:48 (2 lata temu)
beznik
 
do grgrz: Dzięki. Kombinowałem z tymi sztandarami i nic mi nie wychodziło.
2024-05-02 07:47:02 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: jak przybliżysz fotkę to centralnie stoją na przystanku dwie osoby. pomiędzy nimi słup. Zlewa się z drzewem ale to słup. Na lewo od latarni przechylony słupek przystanku. Lampa uliczna na linku starszym około dziesięć lat, w latach 50 tych wynika jeszcze nie istniała w tym miejscu. Fotkę ktoś cyknął z 1 piętra kamienicy tej bez kiosku. nie wiem czy to ten sam pogrzeb ale kamienica po drugiej to ta bez kiosku
2024-05-02 14:38:12 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: autorem fotek na stronie Sosnowca jest Tadeusz Jastrzębski i pochodzą z jego albumu a mieszkał właśnie w tej kamienicy. Jak zatytułował tak swoją fotkę to czemu z tym dyskutować
2024-05-02 14:47:20 (2 lata temu)
beznik
 
do rdx0: Nie ten sam.
2024-05-02 14:45:52 (2 lata temu)
Banita
 
do rdx0: Cztery kamienice po prawej stoją a raczej stały między Narutowicza a dawną Barbary. Obecnie to odcinek terenu Lidla. Kolejne przecznice to: Pogotowia, Dolna i Legionów. Od Dolnej do Narutowicza (ronda Ludwik) obecna 1 Maja zwała się Mierosławskiego. Naprzeciw tych czterech kamienic z prawej na fotce którą przytoczyłeś stały 3 budynki: kamienica po lewej z widoczną witryną sklepową - trzypiętrowa, tuż za nią niższy budynek o dobre dwa piętra a po niewielkiej przestrzeni z ogrodzeniem trzeci budynek, także niższy o dwa piętra, co można ocenić po wielkości cienia tych budynków na lotniczym. Jeszcze dalej tylko ogrodzenie działek już bez pasa zieleni, czyli do samego chodnika. Przestrzeń między drugim a trzecim budynkiem jest oddzielona płotem i to może być widok na omawianym zdjęciu w górnej jego części. Słońce na zachodzie, świeci w plecy, późne popołudnie. Przy założeniu że to kondukt pogrzebowy, uczestnicy mogliby iść z Bazyliki WNMP przy Kościelnej w kierunku cmentarza przy Gen. Andersa. Piąty dwupiętrowy budynek po prawej na podlinkowanym, na rogu z Barbary, zbudowano po wojnie, nie istnieje na lotniczym a stał sklejony z szóstym jednopiętrowym, Tych także obecnie nie ma gdyż 1 Maja poszerzono i "wyprostowano" - przesunięto na północ na wysokości Partyzantów i Struga kosztem zabudowań od Legionów do Barbary
2024-05-03 11:51:38 (2 lata temu)
rdx0
 
do beznik: też mi się tak wydawało. Ale bardziej chodziło mi o miejsce
2024-05-02 14:48:32 (2 lata temu)
beznik
 
+1 głosów:1
do Banita: Nie wiem czy z takimi sztandarami byli w kościele...
2024-05-03 11:58:39 (2 lata temu)
Banita
 
do beznik: Nie wiem, jakie spędy organizowano późnymi popołudniami, więc nie piszę o nich. Czy był to protest, strajk, pogrzeb pracownika, nie wnikam w to. Celem jest określenie miejsca w widoku, potwierdzenie że widok miejsca odpowiada opisowi. Wydarzenie uwiecznione na zdjęciu może pomóc w określeniu lokalizacji choć wcale nie musi. Uczestnicy mogą iść choćby z sądu do budki z piwem po skazaniu ich dyrektora. Czy to realne na tamte czasy ? Zmarł górnik to wszyscy byli wystrojeni po górniczemu i nosili sztandary górnicze. Nikt nie wnikał czy i ksiądz był górnikiem. Każda branża miała swoje sztandary, każdy zmarły robotnik był reprezentowany przez branżę. Potwierdzam konkluzje rdx0 że to 1 Maja tuż przy rondzie Ludwik i jedyne zdjęcie z fragmentami wyburzonych budynków jakie tam stały. A jaka okoliczność na tym zdjęciu została ujęta pozostawiam pozostałym do własnego podsumowania. Jeśli posiadasz fakty o których warto wspomnieć na okoliczność zdarzenia jakie miało miejsce na tym zdjęciu to napisz - "nie wiem", to nie są fakty. Pogrzeb wydaje się najbardziej prawdopodobny a trafiona lokalizacja na to może wskazywać. Zagorzali przedstawiciele ówczesnej władzy także chodzili do kościoła, tyle że nie afiszowali się z tym.
2024-05-03 12:59:13 (2 lata temu)
rdx0
 
do Banita: ten sam autor . Coś powodowało że pstrykał te pogrzeby. Może kolega, ktoś z rodziny. Ale to już chyba tyle w temacie
2024-05-05 10:41:12 (2 lata temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
Prawdopodobnie tutaj lat wcześciej. Na linku nowy kiosk na zdjęciu stary . No i linia na Dańdówkę.
2022-03-13 08:02:09 (4 lata temu)
rdx0
 
2022-03-13 08:03:00 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
W miejscu obecnego Ronda Ludwik, kondukt pogrzebowy górnika (?)...zmierza ulicą 1 Maja. Ze strony https://archiwum.41-200.pl
Rondo "Ludwik" w przebudowie. Po lewej widoczne bloki przy ulicy 1 Maja 50-62, fragment sklepu Lidl, na drugim planie osiedle przy Narutowicza.
1955
-
1965
1955
-
1983
1968
-
1989
1982
-
2025
2025
-
2025
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet