| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Przystanek osobowy Ustroń Zdrój
Obiekty w okolicy
Kawiarnia & Pub "Oaza"
46
m
Ustroń
Posterunek przejazdowy
56
m
Ustroń
Pasaż Corso
58
m
Ustroń
Dworzec kolejowy
59
m
Ustroń
Przejazd Kolejowy
69
m
Ustroń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Pomysł budowy przystanku kolejowego w centrum miasta Ustronia pojawił się już przed II wojną światową, ale ostatecznie społeczny komitet budowy przystanku pod przewodnictwem Józefa Szymaniaka (i jego zastępców Mieczysława Zwardonia - ówczesnego zawiadowcy stacji Ustroń oraz Arkadiusza Jędroska) i patronatem komitetu miejskiego PZPR i Naczelnika Miasta powołano 8 lutego 1985 roku.

Projekt obiektu opracowała Wojewódzka Dyrekcja Inwestycji, jednakże został on zmodyfikowany m.in. poprzez rezygnację z budowy przejścia podziemnego pod przystankiem i zarzucenie pomysłu planowanej zatoki autobusowej przed budynkiem dworcowym. Planowany koszt budowy po zmianach w projekcie oscylował na poziomie 40,5 mln ówczesnych złotych.

Przystanek został wybudowany w czynie społecznym,
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
vetinari
 
+1 głosów:1
Tylko jednotorowy dworzec?
2015-04-07 17:08:52 (11 lat temu)
do vetinari: Tak:-) Widok w kierunku Wisły.
2015-04-07 19:11:02 (11 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Tak, pociągi mijają się głównie na stacjach
2015-04-07 21:25:01 (11 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: lubie jednotorowe koleje..poprostu sa mimo gluwna trase...i jakoś tam mniej leczi czas....jak by sie zatrzimal...
2015-04-08 06:35:48 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: tutaj raczej nie daja rady....:-)
2015-04-08 06:36:16 (11 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do vetinari: Gorzej jak się pociąg na jednotorówce popsuje wtedy wszystko stoi :-)
2015-04-08 15:22:10 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do skrzypa: ..no..czasami to ma swoja urode...ale tylko czasami...pamietam ze swojego dzieczińswa na podobna jednotorówke..jechala tak wolno źe mogleś zbieracz grzyby po drodze...ale zawsie sie do cioci przijechalo....
2015-04-08 16:53:43 (11 lat temu)
skrzypa
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ooo tak też pamiętam taką trasę 54 km w półtorej godziny :-)
2015-04-08 17:26:18 (11 lat temu)
do skrzypa: A teraz nowoczesny pociąg trasę z Katowic do Ustronia-Zdroju pokonuje 80 km w czasie 2 godzin..
2019-08-10 09:03:59 (6 lat temu)
do Piotr1941: To wynika ze specyfiki tej linii kolejowej. Dużo zakrętów, małe promienie łuków, zatrzymywanie się pociągów na każdym przystanku i stacji itd. Pociąg przynajmniej nie stoi w korku a jazda dobrze wyciszonymi i klimatyzowanymi wagonami jest całkiem przyjemna, trasa w górskiej części jest widokowa, więc....... po co szybciej? 😀
2019-08-10 09:36:25 (6 lat temu)
do paulus60: Na odcinku od Goczałkowic do Skoczowa ,zakrętów tyle co kot napłakał.Teren też jeszcze płaski.A pociąg jedzie wolniej niż tramwaje w centrum Katowic.
2019-08-17 11:30:57 (6 lat temu)
Super. To są perełki. Historia, która działa się na moich oczach, a leniwy byłem i aparatu na spacery nie zabierałem. :( P.S. Rafał, nie chcę edytować Twojego opisu, ale czy nie byłoby lepiej napisać po prostu "Budowa dworca PKP Ustroń Zdrój"? Przecież wszystkie te "składniki" mieściły się w jednym budynku. Jakiś czas temu pokusiłem się o edycję opisu tego zdjęcia i mam nadzieję, że jest OK. Wszak istnienie samego peronu, to jeszcze nie dworzec, a tylko, np. przystanek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-04-15 14:35:54 (11 lat temu)
mag
 
Raczej każdy dworzec jest budynkiem - słowo "budynek" jest zbędne w nazwie obiektu.
Schemat przypisywania obiektów kolejowych (i nie tylko) zasadniczo mamy jednakowy w całym kraju.
2015-04-15 19:53:23 (11 lat temu)
Bardzo ładnie Ktoś przypisał wszystkie zdjęcia do jednego folderu! Teraz układ jest czytelny i łatwiej znaleźć wszystkie zdjęcia PKP Ustroń Zdrój! Dziękuję!
2015-04-15 20:39:04 (11 lat temu)
Artur Steczkiewicz
 
+1 głosów:1
Dokładnie to Przystanku Osobowego (p.o.) Ustroń Zdrój.
2018-01-24 20:57:26 (8 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+1 głosów:1
do paulus60: Witam po dłuższej nieobecności! Masz rację z tym opisem:-) Wedle życzenia:-) Jeśli chodzi o perełki, to będzie ich w przyszłości jeszcze więcej:-) Jestem za tym aby nie dzielić zdjęć na i na . Przez ten podział nie widać dobrze wszystkich zdjęć. Lepiej byłoby przypisać do jednego Ustroń - Centrum - ul. Grażyńskiego Michała - Przystanek kolejowy Ustroń Zdrój - Budynek Dworca! Taki układ jest o wiele bardziej czytelny! Zwłaszcza dla użytkowników spoza Ustronia. Pozdrawiam!
2015-04-15 19:22:23 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mag : O, dobrze wiedzieć bo dziś sam napisałem kilka razy "budynek dworca" zastanawiając się czy nie popełniam błędu.
2015-04-15 19:54:01 (11 lat temu)
vstrone
 
+3 głosów:3
do Rafał Chmielowiec: Bardzo proszę :-)
Tutaj mam prośbę do osób tworzących portal Koleje Śląska Cieszyńskiego, czyli głównie do Augiasza. Chodzi o opis, który pochodzi z tej strony. Na FP już poprawiłam, więc i Wy poprawcie. Ten pan z komitetu społecznego budowy nazywa się Arkadiusz Jędrosek a nie Artur Jędroszek.
2015-04-15 20:53:11 (11 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do vstrone: Zrozumiałem, wykonuję i dziękuję za czujność!
2015-04-16 12:43:03 (11 lat temu)
augiasz
 
+3 głosów:3
O 12:06, a był to pociąg nr nr 70019 relacji Katowice -– Wisła Uzdrowisko
2015-12-08 08:09:38 (10 lat temu)
do augiasz: Aha! Pozdrawiam:-)
2015-12-08 08:20:04 (10 lat temu)
augiasz
 
do Rafał Chmielowiec: Wzajemnie :)
2015-12-08 09:59:33 (10 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
"Kanciok" troszkę w tyłek dostał. Wspomnienia odżywają z każdym zdjęciem, które dodajesz Rafał. :)
2015-12-11 19:58:59 (10 lat temu)
czesil
 
Fiat jakby w poślizgu.
2015-12-12 21:44:20 (10 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+2 głosów:2
do paulus60: Pan Władysław Fabian wykonał kawał dobrej roboty! Dobrze, że chciał się podzielić!
2015-12-12 21:12:58 (10 lat temu)
do czesil: Musiał nieźle pędzić:-)
2015-12-12 21:47:10 (10 lat temu)
Po drzewach pozostały tylko pnie...
2016-06-23 23:01:11 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Przesyt kolorów.
2016-08-29 13:19:57 (9 lat temu)
Z dworcem kolejowym ten budynek ma niewiele wspólnego.Tylko pomieszczenie dróżnika i od niedawna (4 lata temu go nie było) automat biletowy "tylko na kartę".Pewnie kiedyś,kiedy uruchomiono w roku 1985 przystanek "Ustroń-Zdrój",był budynkiem dworcowym ze wszystkim tym co budynek dworca powinien mieć.Jako ciekawostkę dodam to,że znajduje się w ścisłym centrum miasta,około 350 metrów od ustrońskiego Rynku.
2019-08-03 11:19:35 (6 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
W tle,były budynek dworcowy.
Kasy i poczekalni brak.
2017-10-06 10:53:48 (8 lat temu)
Czyzby go odnowili?
2017-10-06 11:19:24 (8 lat temu)
vstrone
 
To miejsce ma jakąś dziwną aurę. Na przestrzeni lat 1943-2015 w okolicy tej zginęły aż 4 osoby. W 3 przypadkach były to samobójstwa.
2017-10-06 13:51:11 (8 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do vstrone: Ja ostatnio z niego odjeżdżałem i... żyję. Nie zamierzam też popełniać samobójstwa ;-)
2017-10-06 17:28:12 (8 lat temu)
pawulon
 
do vstrone: A może to tak jak z Paryżem - "zobaczyć Paryż i umrzeć" - w tym wypadku chodzi o Ustroń ;-)
2017-10-06 17:35:02 (8 lat temu)
do vstrone: Nie wiem, czy nie więcej. Sam znałem osobiście 2 osoby, a te zginęły na tym odcinku w latach 70-80. Jedna z nich była na spacerze z psem, który wyrwał się ze smyczą i pobiegł na wprost przez tory (podobno).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcde
2017-10-07 16:53:00 (8 lat temu)
vstrone
 
do pawulon: Oni nie odjeżdżali. Oni gdzieś tam w tej okolicy się znaleźli. To byli miejscowi.
2017-10-06 18:16:55 (8 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
do pawulon: I powiedział to wrocławianin, który był w Ustroniu :-)
2017-10-06 18:18:43 (8 lat temu)
pawulon
 
do vstrone: ;-)
2017-10-06 23:30:46 (8 lat temu)
vstrone
 
do paulus60: Całkiem możliwe, że tych osób było więcej. Ostatnie przypadki miały miejsce 2015 i 2011 r. O tym z lat 80. wiem z opowiadań rodziców, bo sprawa była głośna. Ten z czasów II wojny jest opisany w literaturze regionalnej.
2017-10-07 17:43:38 (8 lat temu)
do vstrone: No to jednak jest więcej. W latach 70. pod kołami pociągu, na tym odcinku, zginął mój kolega.
2017-10-07 18:50:21 (8 lat temu)
vstrone
 
do paulus60: Wynika teraz stąd, że znanych jest 5 przypadków.
2017-10-07 20:34:28 (8 lat temu)
Parking jeszcze przed remontem.
2018-08-12 19:13:29 (7 lat temu)
Bronisław Miech
 
+1 głosów:1
do Rafał Chmielowiec: Chciałem też pokazać fragment parkingu przed remontem.
2018-08-12 19:37:27 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Ustroń. Budowa nowej poczekalni, kasy biletowej PKP Ustroń Zdrój. Widok w kierunku Wisły.
Budowa Przystanku osobowego Ustroń Zdrój.
1985
-
1985
1985
-
1985
1985
-
1985
1985
-
1985
1985
-
1985
1985
-
2008
1985
-
2011
2010
-
2013
2012
-
2016
2013
-
2016
Przystanek osobowy Ustroń Zdrój - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet