| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pucki
Hel

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Statek pasażerski "Wanda"

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1928
Zlikwidowano: 1965
Dawniej: Barbara

Statek pasażerski Wanda, zbudowany w Wielkiej Brytanii, otrzymał imię na cześć córki marszałka Piłsudskiego. 1 lipca 1928 roku odbył się chrzest statków Wanda i Jadwiga dokonany przez "patronki-imienniczki" (obecny był również marszałek Piłsudski). Używany przez Żeglugę Polską pływały między portami Zatoki Gdańskiej - m. in. do Helu.
We wrześniu 1939 r. zatopiony przez załogę dla zablokowania wejścia do ówczesnego Basenu Prezydenta w porcie gdyńskim. Po wojnie wrak podniesiono i wyremontowano. Od 1949 roku pływał jako statek pasażerski Barbara. W 1965 skasowany i oddany na złom.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Woj11
 
+1 głosów:1
Zwdowany w 1928, podobnie jak "Jadwiga". Obie jednostki nazwy dostały na cześć córek Piłsudskiego. "Wandę" na początku września 1939 zatopił własną załoga na Helu. Po wojnie podniesiona. Z przyczyn politycznych zmieniono nazwę na "Barbara"
2023-09-26 07:22:59 (2 lata temu)
fantom
 
Ja bym obstawiał raczej Hel, a nie Gdynię:
2023-09-26 07:26:38 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Skorygowałam, thx.
2023-09-26 07:31:32 (2 lata temu)
Woj11
 
do fantom: Budynki po prawej też wskazują na Hel
2023-09-26 07:30:59 (2 lata temu)
1 Dyskusja (ostatnia 2 lata temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet