| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rynek 1-23
1b
21
Obiekty w okolicy
Kiosk
46
m
Strzelin
Figurka księcia Bolka I Surowego (...
52
m
Strzelin
Kościelna 3
59
m
Strzelin
Kolubryna
59
m
Strzelin
Mała NN
67
m
Strzelin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek 1-23

Zbudowano: 1973/75
Budowę budynku rozpoczęto w połowie lat 1960. Budowano go segmentami (po kawałku. pierwsze lokale zaczęto oddawać do użytku w pierwszej połowie lat 1970. W kwietniu 1973 roku, z ul. Kamiennej przeniesiono tu sklep radiowo-telewizyjny i zakład napraw tegoż sprzętu, które podlegały pod ZURiT Wrocław i działały z powodzeniem w rynku przez wiele następnych lat Ostatnia część budynku do użytku oddana została dopiero w bliskości lat 1980.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
Kuriozalna architektura - powierzchnia okien zminimalizowana jakby budynek zaprojektowany był do strefy zwrotnikowej. Monolityczna ściana identycznych segmentów - sprawdzony sposób na zabicie estetyczno-funkcjonalne centrum miasta.
2010-05-19 13:56:40 (16 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Księgarnia zajmowała spory lokal, potem się redukowała, redukowała i w końcu w ub. roku zniknęła.
2012-12-16 18:49:29 (13 lat temu)
Stenek
 
Widok tych bloków robi na mnie przygnębiające wrażenie
2012-12-16 22:38:35 (13 lat temu)
mietok
 
do ZPKSoft: Ale od września, powstała nowa i znajduje się na tej samej ścianie trochę dalej po byłym zakładzie naprawy RTV.
2012-12-16 19:00:10 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do mietok: Wiem, kupiliśmy tam nawet prezenty świąteczne, ale dużego wybory nie ma. To filia księgarni z Bolka Świdnickiego.
2012-12-16 19:02:02 (13 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Po byłym zakładzie :( mojego kolegi, czy tym w którym ja urzędowałem?
2012-12-18 14:05:13 (13 lat temu)
BAL†
 
do mietok: Po byłym zakładzie :( mojego kolegi, czy tym w którym ja urzędowałem?
2012-12-18 15:07:40 (13 lat temu)
WW
 
do Stenek: Bo też to i jedna z najbardziej przygnębiających rzeczy, jakie kiedykolwiek zbudowano na dolnośląskich starówkach, mam nadzieję, że się Strzelinianie nie obrażą.
2012-12-16 22:51:41 (13 lat temu)
Stenek
 
do WW: Władza ludowa wiedziała lepiej, co i jak budować, a widokiem bloków się najmniej przejmowała
2012-12-16 23:09:22 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Andrzeju, o ile wiem to ta pierzeja rynku była budowana w latach 1973-75, można zawęzić datowanie fotki.
2012-12-26 11:00:41 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Ten budynek jest naprawdę kuriozalny, pomyślany chyba dla osób nadwrażliwych na światło.
2012-12-26 11:29:10 (13 lat temu)
BAL†
 
Zosiu, w tych latach które podajesz, był sekwencjami kończony i oddawany do użytku - wiem to z autopsji. W październiku 1973 szedłem do woja, a w Kwietniu przenosiliśmy zakład naprawy RTV i sklep(podlegaliśmy wtedy pod ZURiT Wrocław) z ul. Kamiennej na nowy lokal w okolice przejścia przy schodkach z rynku w kierunku rotundy (istniejące do dzisiaj obok sklepu mięsnego. Jak wróciłem z woja w 1975 roku, plac przed budynkiem jeszcze wyglądał podobnie jak tutaj widać.
2012-12-27 17:36:32 (13 lat temu)
BAL†
 
do ZPKSoft: Ale kończony był dopiero.pod lata 1980.
2013-02-14 14:58:41 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do BAL†: Andrzeju, ja tylko próbując zgłębić temat opieram się na tym co już ktoś napisał zakładając obiekt tego budynku . Absolutnie nie neguję Twoich informacji :)
2012-12-27 18:25:40 (13 lat temu)
BAL†
 
do ZPKSoft: Ja z kolei próbuję dołożyć od siebie to co wiem i widziałem na własne oczy :).
2013-02-14 14:56:21 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do BAL†: Ja pierwszy raz byłam w Strzelinie w 1992 r.a i tak niewiele pamiętam. Tubylcami się staliśmy w listopadzie 2006.
2013-02-14 15:02:10 (13 lat temu)
BAL†
 
. Obecnie widok ten przysłoniłyby dwa w późniejszym czasie wybudowane tzw. "Punktowce" przy ul Kościelnej.
2012-12-27 19:42:49 (13 lat temu)
BAL†
 
Przed budynkiem na skwerkach widoczne są drzewka - dzisiaj są to już okazałe drzewa.
2013-01-03 11:22:58 (13 lat temu)
pawulon
 
... i kultowy Ford Capri w towarzystwie Syrenki, Zastawki i Fiata 125.
2013-01-03 11:28:09 (13 lat temu)
... odpowiednio 1100p, 105 i na końcu ,,p" :)
2013-01-04 14:25:57 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek :)
2017-06-16 08:31:57 (9 lat temu)
A jaką kuchnie serwują, dania tradycyjne czy bardziej typu fast food?
2018-08-01 20:22:10 (7 lat temu)
Zosiu, smacznego
2018-08-01 20:30:24 (7 lat temu)
Dobrze, że jadełko mają dobre, no i te tosty. Odkąd nie odwiedzam już tostowni na pętli Karłowce (Wrocław), to w ogóle ich nie jem. Kolor wystroju tylko taki nie męski :)
2018-08-02 13:42:50 (7 lat temu)
2018-08-01 20:33:10 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dariusz Łukasik: Bardziej tradycyjna, np. zupy robią naprawdę jak domowe bez udziwnień i chemicznych dodatków.
2018-08-01 21:58:17 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Dziękuję ;-)
2018-08-01 21:58:34 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Danie dnia to coś jak u mamy ;-) dziś były do wyboru dwie zupy - fasolowa i botwinka a na drugie - gulasz z ziemniakami (lub kaszą) + dwie surówki. I tego w tym menu nie widzisz ;-) Pyszna lemoniada własnej produkcji daje prawdziwe orzeźwienie.
2018-08-01 22:03:30 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do YouPiter: Kolor nie męski ? Za to są tam fajne dziewczyny ;-) Druga sala jest w barwach cz.-b.
2018-08-02 15:01:50 (7 lat temu)
do ZPKSoft: No, różany kolor jest chyba nie bardzo poważany wśód męskiej części ludzkości, chyba, że jest to męskość + :))
2018-08-03 11:18:35 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do YouPiter: Tam różu nie ma, to zaróżowienie to wpływ botwinki na talerzach ;-) a tak na serio to pochodzi z czerwonych parasoli na zewnątrz, przez które pada światło do środka ;-). Widok w druga stronę pokazuje, że im dalej w głąb lokalu tym mniej tego koloru.
2018-08-03 12:40:21 (7 lat temu)
Co jest w tej kuli?
2020-12-25 12:16:32 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Columba livia: To jest bombka świąteczna, od kilku lat miasto taką stawia w Rynku. Można tam wejść, my w środku składamy "zamówienie" do św. Mikołaja, w myślach ale można i na głos ;-) Tu sprzed 2 lat .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-12-25 12:22:49 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
1975+ (przód PF 125p MR75 widoczny po lewej).
2024-08-04 20:22:05 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Zmienione.
2024-08-04 20:30:34 (rok temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Szereg budynku z klatkami o numerach nieparzystych 1 do 23 po wschodniej stronie rynku.
Pierzeja wschodnia strzelińskiego rynku z dekoracją świąteczno - noworoczną.
1970
-
1980
1970
-
1980
1975
-
1987
1976
-
2017
2010
-
2017
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2019
2018
-
2019
2019
-
2019
Rynek 1-23 na innych zdjęciach
1973
-
2014
1973
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2019
2017
-
2019
2023
-
2023
2023
-
2023
Rynek 1-23 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet