| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
OBIEKTY - Plac Jana, św.
10

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Plac Jana, św.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
ZPKSoft
 
Podmiana ze zmianą źródła i podaniem autorki.
2022-12-31 19:00:33 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Podmiana ze zmianą źródła i podaniem autorki.
2023-02-18 12:26:43 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Słup dawnej latarni znalazł swoje nowe miejsce. Dziś wkopano go kilkadziesiąt metrów od widocznego na fotce miejsca. Fotki będą jutro. Grzesiu, dzięki za cynk ;-).
2017-12-12 19:39:40 (8 lat temu)
gregorr
 
+1 głosów:1
Tajemnica słupa została rozwiązana już jakiś czas temu. . Nie wiem czemu dostępna jest tylko część artykułu.
2017-11-15 16:22:01 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do gregorr: Szkoda...mogleś nas chwile jeścze pozostawić w nie wiedze...ciekawe ile teorii by wześlo tego slupa :-)
2017-11-15 16:29:38 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Dzięki, trzeba będzie zmienić podpis pod ostatnimi zdjęciami. Poprzednio dodane były przed ukazaniem się wzmianki w gazecie.
2017-11-15 18:08:56 (8 lat temu)
A gdzie podany ciężar? :-)
2017-11-15 11:47:34 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ciężar przekroczył zakres domowej wagi ;-) Resztę dało się zmierzyć.
2017-11-15 12:52:23 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : +- 9t...zaokraglilem na cale :-) granit ma średnia wage 2,80 g/cm³
2017-11-15 16:27:19 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ciężar wg fachmanów wkopujących ten słup to ok. 7 ton. Tak podała lokalna prasa.
2017-12-28 21:33:39 (8 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do vetinari: Przesadziłeś z tymi 9t.
Objętość przy tych gabarytach to mniej więcej 0,85m3 przy gęstości 2,8g/cm3 daje 2,4t masy.
2017-11-15 16:48:18 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do fantom: Bardziej prawdopodobne te mniej więcej 2,4t , te 9t wydawało mi się trochę za ciężkie
2017-11-15 17:02:03 (8 lat temu)
do fantom: Racjia...zamiast "d" dodalem "r"...teraz mi wychodzi razem 1.4 m³..niestety..kawa jeścze niedziala...
2017-11-15 17:02:50 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Przeceź pisalem źe zaokraglilem :-)
2017-11-15 17:03:34 (8 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do vetinari: 9t to autobus waży.
2017-11-15 17:07:50 (8 lat temu)
do fantom: Ja wiem..poprostu blad...w czasach mojej mlodośczi byl uwaźany spinat jako najwiekśzy zdrój źelaza dla organizmu...:-)I to wylacznie przez zle dopiety znak (, po czesku desetinná čárka) przepraśam ale dopiero sie obudzilem, i kofeina jeścze niezadziala :-)
2017-11-15 17:11:51 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Ładny ciężarek.
2017-12-28 21:39:07 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Nazwali go 7 -tonową zapałką ;-)
2017-12-28 21:40:18 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Czemu zapałka ? nie przypomina zapałki.
2017-12-28 21:42:59 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : "pierwszy raz przyszło nam postawić w pionie granitowy słup, który swoim kształtem przypomina zapałkę..." - cytat z przytoczonej w gazecie rozmowy z właścicielem firmy stawiającej słup.
2017-12-28 21:46:23 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Każdy ma różne skojarzenia.
2017-12-28 21:55:05 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
Widoczną metalową opaskę założono gdy zaobserwowano rysę na słupie ( pękanie ?). Informacja z dnia dzisiejszego od brygady montującej słup.
2017-12-14 11:50:13 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+4 głosów:4
Pewnie kolejny "Skwer Żołnierzy Wyklętych" ...:) wg. nowej liturgii, która obowiązuje wraż ze zmianą władzy...
2017-12-13 20:20:50 (8 lat temu)
Nowa ( dobra sic! ) zmiana wprowadziła wczoraj nowe porządki w nazewnictwie ulic na (z)Dolnym Śląsku. M. in. zniknął L. Kruczkowski.
2017-12-14 10:02:48 (8 lat temu)
gregorr
 
Ciekawe czy to nie ten sam . Jeśli tak, to nieświadomie wrócił na swoje miejsce (prawie) ;-)
2023-02-13 18:51:40 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Myślę, że raczej ten stojący przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego . Ten z linku za wysoki i cienki.
2023-02-13 18:56:39 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Jacku, wielkie dzięki za to zdjęcie. Bardzo mi brakowało do kompletu historii kościoła. Widoczna empora, jako twór nie mający uzasadnienia w odtwarzanej wersji świątyni została rozebrana na pocz. XXI w.
2026-05-19 18:54:56 (miesiąc temu)
gregorr
 
Zastanawiam się czy skuta posadzka to efekt jakichś prac archeo, czy raczej poszukiwacze skarbów?
2026-05-22 11:31:20 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
Oprócz kościoła ciekawe są pozostałości dawnej kamienicy w Rynku (po lewej). A po prawej - dla mnie zagadka - dom przy Małej?
2026-05-30 14:28:50 (28 dni temu)
gregorr
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: tutaj ten budynek jest dobrze widoczny. To raczej jakiś zakład, kotłownia(?)
2026-06-13 11:05:25 (15 dni temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Na kotłownię za duży i miał kilka kominów?
2026-06-13 16:13:19 (14 dni temu)
gregorr
 
do gregorr: Może nie stricte kotłownia, ale na pewno nie byla to kamienica mieszkalna..
2026-06-16 20:19:21 (11 dni temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Mnie to wygląda na jakiś zakład przemysłowy.
2026-06-16 21:56:10 (11 dni temu)
Pokaż na mapie
24 Dyskusji (ostatnia 11 dni temu)
Plac Jana, św. - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet