| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat strzeliński
TEMATY - Ulica Krucza

2024-2025 - remont ulicy Kruczej

OBIEKTY - Ulica Krucza
2
4

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Krucza

Dawniej: Kleine Fischergasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
BAL†
 
+1 głosów:1
Hmm ... W 1964 roku, po tym murze wzdłuż ul. Kruczej, nie było już śladu. Chociaż bajoro ( obecne \"lodowisko\") pomiędzy rz. Oławą a Młynówką pamiętam.
2010-06-03 10:52:24 (16 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
Wstawiłem znaczniki dla ul. Kruczej i Woj. Polskiego.
2010-10-12 18:43:11 (15 lat temu)
gregorr
 
ok
2010-10-12 20:22:37 (15 lat temu)
gregorr
 
+1 głosów:1
zdjęcie ma już wartość historyczną - niebiesko-brązowy budynek w głębi już nie istnieje
2010-06-08 00:06:16 (16 lat temu)
BAL†
 
Napisałem to w opisie obiektu \"Lodowisko\", ale pewnie nikt nie czytał. Po co mam dwa razy pisać to samo.
2010-06-08 17:08:23 (16 lat temu)
BAL†
 
Festung, zdobyczne, z pierwszej ręki, nikt więcej ich nie posiada oprócz autora i mnie :) - widzę, że nie ma najmniejszego sensu odnajdywać unikalnych i archiwalnych zdjęć, skoro są tak nisko przez Ciebie cenione ... wolę na to konto pakować własne współczesne. Weź pod uwagę, jaki wówczas był sprzęt i ilość lat przechowywania !!!
2010-06-21 18:45:07 (16 lat temu)
do BAL†: Andrzeju - oceny to tylko malutki dodatek dla zabawy na stronie. Nie ma się nimi co przejmować bo inaczej w pewnym momencie można zwariować :)

My po prostu mamy własną - jak najbardziej niesprawiedliwą (dla każdego z nas) - skalę ocen. Nie potrafimy ocenić czy dane zdjęcie przedstawia coś bardzo wartościowego jeśli nie znamy dobrze danego terenu - chcemy tylko w jakiś sposób pokazać swoją obecność na stronie i to, że oglądnęliśmy zdjęcie starannie wyszukane przez kogoś. Można i nic nie oceniać tylko czy wtedy strona nie będzie się wydawała... pusta? Tak więc moja rada to dystans do ocen :)) Wiem, że to trudne ale czy dla jakichś wirtualnych znaczków dzielimy się swoimi zbiorami?
2010-06-21 18:50:22 (16 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: Przecież borę to z humorem. Czasami nachodzą mnie takie wstawki.
Festung wstawiał fotki z o wiele gorszą jakością i przedziale tych samych lat ... ja z zasady, za starocie pakowałem 6. Dał mi jedynie do przemyślenia.
2010-06-21 19:01:38 (16 lat temu)
do BAL†: Moje możesz oceniać od 1 do 6 - jeśli będzie kiepskie, dostanie 2 z uzasadnioną krytyką to się nie zdenerwuję. A czy ktoś da mi 4, 5 czy 6 za zdjęcie to nie ma większego znaczenia. Chwilami przejdzie mi przez głowę taka myśl - \"cholera, ja mu daję same 5+ a ten mi 5-\" - ale po chwili uzmysławiam sobie, że on ma jakiś swój system - inny niż ja i że to dobry człowiek bo jako jeden z nielicznych ocenił swoją miarą moje zdjęcie :) i że przejmowanie się tym że ktoś dał X a nie Y to głupota.
2010-06-21 19:11:26 (16 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: Ok - rozumiem Ciebie znakomicie.
2010-06-21 19:53:14 (16 lat temu)
do BAL†: To działaj dalej bo przyszłe pokolenia będą podziwiały nie oceny tylko to co dla nich zrobiłeś - czyli podzieliłeś się swoimi zbiorami i bogatą wiedzą na temat Strzelina :) W tym duchu trzeba iść do przodu i odsuwać na bok złe myśli :))
2010-06-21 19:56:57 (16 lat temu)
BAL†
 
do Neo[EZN]: No i się narobiło - oceniając starocie dałem 5, a kilku dało 6 ... ale wstyd, chyba nie mam pojęcia o fotkach :)).
2010-06-21 20:01:42 (16 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Bardzo mi się spodobał cytat na profilu żmiji z hydrala: \"To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, ale jeszcze piękniej, gdy miasto może być dumne z niego\". Moje nowe hasło motywacyjne :)
2010-06-21 20:27:44 (16 lat temu)
do BAL†: Andrzeju, cała seria bardzo cenna, ale BARDZO DOBRA, a nie wybitna. Sam obiekt też raczej drugorzędny. Najbardziej podobają mi się te zdjęcia, na których widać stare bagno:) Do końca lodowisko powstało za darmochę, czyli w czynie społecznym? Czy to jakaś jednorazowa akcja?
2010-06-21 20:30:07 (16 lat temu)
BAL†
 
do Danuta B.: zuf - czytałem również i utkwiło mi to w pamięci.
Danusiu, sama na pewno wiesz, że takich i jej podobnych akcji w tamtym czasie było wiele.
Za darmo? Ktoś transport i materiał dał lub sponsorował, ale wstęp miał każdy beż wyjątku DARMOWO. Jak ktoś robi coś dla siebie, później też o to dba. Straż pożarna co zimę wpompowywała wodę i frajda na oświetlonym do rana lodowisku. Po reformie na RP, niestety wszystko popada w ruinę. Jak teraz mówią \"Co komunistyczne, trzeba zniszczyć\" ... lodowisko również. A tyle było radości.
2010-06-21 21:12:14 (16 lat temu)
do zuf: Świetne :))
2010-06-21 21:18:20 (16 lat temu)
do BAL†: Kurczę, teraz dopiero przeczytałem Twoje posty. Trochę mi głupio - rozumiem Ciebie. Gdybyś może nie był taki oszczędny w opisach, które wielokroć są ważniejsze od samych fotek. Warto to przemyśleć. Popatrz na moje fotki: każda charakternie opisana, aż do bólu:) Zaraz poprawiam swoje noty.
PS. Zauważ, że jako jeden z nielicznych, staram się oceniać wszystkie zdjęcia, co zajmuje mi wcale niemało czasu. A wiesz ile mam fotek do wstawienia? Skromnie licząc, jakieś 5000!
2010-06-21 21:29:39 (16 lat temu)
BAL†
 
do † Festung: Nie przejmuj się :)
Jeśli posiadam większą wiedzę na temat obiektu, zwykle wstawiam to w jego opis. Poszczególne fotki wtedy, opisuję krótko, komentując zdarzenie na ujęciu.
W jednym z województw posiadałem szersze dane dla obiektu aniżeli opisujący, więc byłem zmuszony napisać artykuł :))
Pozdrawiam.
2010-06-21 21:54:44 (16 lat temu)
mietok
 
Jest to nad rzeką Oławą, zabudowania należą do ulicy Kruczej, których już nie ma.
2011-02-05 15:00:19 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
0 głosów:1
A było tak romantycznie....
2011-02-05 15:28:36 (15 lat temu)
BAL†
 
+1 głosów:1
do mietok: Również tak myślałem. Dlaczego więc jeszcze wisi w niezidentyfikowanych?
2011-04-04 08:58:19 (15 lat temu)
Jak w Piechowicach ulica Gen.K. Świerczewskiego, ale jestem za pozostawieniem takich reliktów naszej histori w spokoju, choć ponad dwadzieścia lat temu, też bym wszystko dekomunizował jak jedna z partii politycznych, ...to nasza historia której nie zmienimy , cóż jak się człowiek starzeje to i poglądy się robią jakieś takie ...:)Niech wladze Strzelina nie usuwają tego obeliska, dla obecnych młodych, dobra lekcja histori, jak tu już wyjaśniono z jedynymi,słusznymi, trzema partiami, jaki rządziły Polską Ludową w l 1948 - 1989.
2014-12-15 18:54:00 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-12-15 18:54:00 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Pomnik stanowił uzupełnienie obiektu lodowiska , które też powstało dla uczczenia owego XXX-lecia.
2014-12-15 19:00:14 (11 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Jeszcze stoi?
2019-01-13 12:33:04 (7 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Tak, tylko nazwę zmieniono - "Ku pamięci czerwonoarmistów szabrujących ziemie zachodnie którzy zginęli w zasadzce podczas rabunku kolejnej fabryki w Strzelinie."
2019-01-13 12:44:14 (7 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do esski : Głupiej się nie dało?
2019-01-13 12:55:52 (7 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do esski : Przejeździajac biurem turisticznym "Wehrmacht" przez cala Europe pozbierali na pamiatke turiści z Niemiec co sie dalo i obudzili swojim kulturalnym zachowaniem niedzwiedzia na wschodzie...kto sieje wiatr....
2019-01-13 14:03:12 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do cracusiac: Do sprawdzenia w najbliższym czasie.
2019-01-13 14:48:11 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dzięki, wybieram się za ok. miesiąc w te okolice.
2019-01-13 14:54:06 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
2019-01-23 11:32:55 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Dzięki za informacje.
Niemniej do Strzelina się wybieram.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2019-01-23 11:43:28 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do cracusiac: Może będzie okazja się poznać osobiście ;-)
2019-01-23 12:48:26 (7 lat temu)
Widocznie sie opala na sloneczku w górnym oknie :-)
2016-12-25 17:47:34 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Brawo. Ujadał ile wlezie, słychać go było z daleka, mimo, że okno zamknięte.
2016-12-25 17:51:49 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Widze mocniejsze plecy i obslinione okno.....co to jest za rasa...?
2016-12-25 17:54:34 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Mieszaniec, chwilę później widzieliśmy go na spacerze. Poszedł sprawdzić po co te obce tu łażą ;-) A to nie plecy tylko firanka zmiatana psim ogonem, bo najwyraźniej cieszył się na nasz widok. Psy lubią jak coś się dzieje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodane zdanie
2016-12-25 17:57:21 (9 lat temu)
gregorr
 
Historia tej "górki" jest krótsza. To materiał wywieziony z, remontowanej kilka lat temu, ul.Wodnej. Hałda miała być zlikwidowana po zakończeniu remontu....
2016-12-24 10:57:32 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do gregorr: Dzięki za sprostowanie, poprawię opis.
2016-12-24 16:50:51 (9 lat temu)
Co to znaczy "obiekt rekreacyjny" - co tu konkretnie powstanie?
2021-12-19 14:03:41 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: W projekcie mamy zapis, że ma powstać ogólnie dostępny teren rekreacyjny dla osób w różnym wieku z miejscem do spacerów i ławkami a równocześnie miasteczko ruchu drogowego i skatepark. Ale co z tego powstanie - zobaczymy. Młodzież ( z młodzieżowego samorządu) mocno optowała za ostatnim z wymienionych ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2021-12-19 15:03:12 (4 lata temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
:-)))
2024-09-19 09:03:36 (rok temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Krucza na innych zdjęciach
Ulica Krucza - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet