| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Stysia 16
Najbliższe obiekty nieistniejące
Kaplica św. Karola
16
m
Wrocław
Elektrownia Elektrische Strassenba...
148
m
Wrocław
Parking wielopoziomowy (dawny)
156
m
Wrocław
Willa dyrektora szpitala położnicz...
159
m
Wrocław
Stysia 27
188
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stysia 16

Obiekt obecnie nie istnieje
Dawniej: Haushaltungsschule und Pensionat St. Carolus, St. Carolus Stift
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Roy
 
+3 głosów:3
Mieszkałem w okolicy. W tym kościele miałem chrzest i komunię. Budynek obok został wyburzony ze względu na stan techniczny. W latach 70 był już opuszczony i niezamieszkały. Z tego co pamiętam nie należał do Kościoła tak jak i budynek sióstr(następny). Po wojnie kaplicę przejęli jezuici. A kościół nazywa się pw. Ignacego Loyoli i taką nazwa powinna być na fotografii wykonanej po roku 1945
2020-05-06 04:31:45 (6 lat temu)
syl
 
" Grota Lurdzka". Groty takie budowano na Śląsku na pamiątkę objawienia Matki Boskiej w Lourdes. Szczególnie wiele powstało ich przed I WŚ, po 1904 r. (50.rocznica objawienia). Najsławniejsza na Górze św. Anny. Po 1954 r. już w Polsce, także zaczęły powstawać takie obiekty. m.in. przy kościele św. Ducha w Bielawie.
2016-02-11 00:25:30 (10 lat temu)
mniszek
 
+1 głosów:1
do syl: Chyba gdzieś mam inna pocztówkę z tym ogrodem i figurą. Jak ją znajdę to wrzucę..
2016-02-12 08:23:41 (10 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Rewelacyjna seria zdjęć.
2016-02-10 20:24:43 (10 lat temu)
mniszek
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Książeczka z pocztówek leżała u mnie chyba ze trzy lata. Ostatnio przypomniała o sobie i dziś wrzuciłem:)
2016-02-10 20:33:02 (10 lat temu)
To po prawej to mieszadło? ... a w środku, co to za maszyna??
2016-02-10 20:23:30 (10 lat temu)
Hellrid
 
To nie prasa, tylko miesiarka do ciasta, taki przodek:


A w środku bardziej wygląda na pewien rodzaj gilotyny, stare prasy opierają się na zasadzie dokręcania śruby, a tu lewarek idzie góra, dół. ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dop.
2016-02-10 20:27:30 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Wg mnie to dzielarka do bułek.
2016-02-10 20:50:00 (10 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Prasa do wyciskania...ale co się wyciska w piekarni? nie mam pojęcia
2016-02-10 20:25:14 (10 lat temu)
do esski : Istnieją prasy do wyciskania opłatków. Zakład prowadziły zakonnice, więc może do tego to służyło. Tutaj też asystuje zakonnica.
2016-02-10 20:43:47 (10 lat temu)
mniszek
 
do Cristoforo: A na półkach już leży chlebek:)
2016-02-10 20:47:56 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Zgadzam się. Widziałem coś podobnego w leśnickiej piekarni.
2016-02-10 22:19:43 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Stysia 16 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet