| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Punkt oporu Radoszowy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Punkt oporu Radoszowy

Zbudowano: 1937
Zabytek: A/582/2019 z dn. 02.12.2019 r.
Zespół fortyfikacji Obszaru Warownego "Śląsk" - Punkt Oporu "Radoszowy",składający się z schronu biernego magazynowego wraz z otoczeniem, zlokalizowany na działce nr 675/48, schron bojowy wraz z otoczeniem, zlokalizowany na dzałce nr 675/48, został z dniem 2 grudnia 2019 r. wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego pod nr A/582/2019.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
P 1910
 
+2 głosów:2
To jest zwykłe chamstwo i ludzka pazerność. Ktoś kto odcinał kopułę miał sprzęt za kilka tysięcy.
2015-11-29 15:33:11 (10 lat temu)
To raczej nie złomiarze, wygląda na zlecenie jakiegoś nawiedzonego "kolekcjonera" (i to nie koniecznie z Polski).
2016-01-03 18:27:22 (10 lat temu)
do P 1910: Ciekawe ile zarobił ? Cięcie gazem, załadunek, transport i siła robocza, wszystko kosztuje. 1kg/1,20 zł. jako złom wsadowy.
2015-11-29 15:48:56 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do P 1910: Pamitam jak sme w wojsku mialy prubnie przerabiacz nasze BWP 1 na..tz Hawlowe tygrysy. g]/0/ Na zachodzie liczyly nasze BWP 1 jako lekie czolgy.I tak,w ramach uspokojenia sytuacii po zmianach w 1989r doślo do czegoś naprawde straśnego.Zdemontowano wieź z BWP i namontowano tam wieź ze SKOTa..Wogule nic nie pasowalo-zamiast kanonu tam byl uźyty ckm...dzieky utraty wagy originalnej wieźy starczilo BWP stabilite i tym moźliwoścz plywania po wodzie...itd itp.Ale w ramach tej demontaźy sme zprubowaly rozpalicz jedna ta wieźe..no zwyklym autogenem to byla prace naprawde za kare...Poślo naprawde duźo gazu i tlenu-wiec o ile wiem to puźniej byl uźyty do rozpalania termit...wiec tutaj sie musiely naprawde napracowacz-ale stal z kopuly jest napewno wiecej oplacona...niestety
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia :-)
2015-11-29 18:11:58 (10 lat temu)
Marek Stańczyk
 
+1 głosów:1
do P 1910: Ludzie w PL przykłąd biorą z góry - poszanowanie historii w naszym kraju tylko w zakresie RP. Śląsk po macoszemu - jak zwykle..
2016-01-02 13:40:17 (10 lat temu)
P 1910
 
do P 1910: Najgorsze jest już nie tylko odcięta kopuła ale to, że od 3 lat wlewa się do środka woda wnika w mury i niszczy je. Można by to przykryć jakąś płyt osb pokrytą np. kawałkiem papy.
2016-01-09 15:23:44 (10 lat temu)
P 1910
 
do piotr brzezina : Trzeba ratować co jeszcze zostało! Widziałem jak ludzie potrafią rozkraść budynek do gołych fundamentów!!! Jeśli ma Pan ochotę popisać to daję linka na fb:
Teraz nasze Stowarzyszenie zajmuje się schronami w Nieborowicach i Prochownią koło Pszowa. W nasze ręce wpadnie kochbunkier. Mamy zamiar również rozszerzyć nasze działaniena inne schrony. Pozdrawiam!
2016-01-01 22:33:58 (10 lat temu)
P 1910
 
do vetinari: Jeśli ma Pan ochotę popisać to daję linka na fb:
Teraz nasze Stowarzyszenie zajmuje się schronami w Nieborowicach i Prochownią koło Pszowa. W nasze ręce wpadnie kochbunkier. Mamy zamiar również rozszerzyć nasze działaniena inne schrony. Pozdrawiam!
2016-01-01 22:29:09 (10 lat temu)
do P 1910: Wyslalem do pana wiadomoścz przez FP :-) pozdrawiam
2016-01-01 22:40:15 (10 lat temu)
Stenek
 
do P 1910: Polecam koledze P1910 zajrzeć na stronę
Żeby wszystko ujrzeć, trzeba się zalogować, ale pamiątek z II wojny jest tam sporo (głównie z Wwy i okolic, ale nie tylko)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2016-01-02 18:06:38 (10 lat temu)
P 1910
 
do vetinari: ...ale chyba nie doszła :(
2016-01-02 13:10:38 (10 lat temu)
do P 1910: ...no to wiec navaszka@email.cz :-)
2016-01-02 14:25:10 (10 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Marek Stańczyk: Nie tylko Śląsk - każdy inny regionalizm niestety ginie w centralistycznym sosie i czarno-białej narracji.
2016-01-02 16:42:08 (10 lat temu)
P 1910
 
do Marek Stańczyk: Co Pan ma na myśli? Mógłby Pan rozwinąć...
2016-01-03 17:53:09 (10 lat temu)
P 1910
 
do Stenek: Dziękuję za linka. Pozdrawiam!
2016-01-03 17:54:38 (10 lat temu)
2016-01-03 19:01:12 (10 lat temu)
P 1910
 
do legion: Raczej wątpię. Po co mu tak chamsko odcięta kopuła?! Już prędzej kazał by ją odkuć z żelbetu...ciekawe zresztą jak to było połączone?
2016-01-03 23:53:55 (10 lat temu)
P 1910
 
do piotr brzezina : Te zdjęcia to chyba ty zrobiłeś...dlaczego mnie pytasz?
2016-01-03 19:17:29 (10 lat temu)
do P 1910: Nie chodziło mi o autora zdj lecz o Stowarzyszenie (odkopanie tego schronu )
2016-01-03 19:21:48 (10 lat temu)
P 1910
 
do P 1910: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-01-03 19:22:53 (10 lat temu)
P 1910
 
do piotr brzezina : Ok, przepraszam. To nie nasza robota, Mamy bliżej Gliwic obiekty do zadoptowania. Tam pewnie "Pro Fortalicium" działa albo inne stowarzyszenie.
2016-01-03 19:31:00 (10 lat temu)
do P 1910: Ok dzięki. Jak napisałeś "Fortalicium" to mi się przypomniała ta nazwa.
2016-01-03 19:38:51 (10 lat temu)
do P 1910: Ta kopuła jest odcięta ponad 20 lat
2016-01-10 20:17:07 (10 lat temu)
P 1910
 
do Eugeniusz S.: No to spoko od 20 lat zalewa woda ten schron i go niszczy :/ Może uda mi się lub innym organizacjom/ludziom pomóc kiedyś temu biedakowi...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2016-01-13 00:03:03 (10 lat temu)
Czym to zostało obcięte ?
2019-07-27 01:08:13 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Palnikiem acetylonowo - tlenowym.
2019-07-27 07:07:17 (6 lat temu)
legion
 
+3 głosów:3
Płakać się chce !!! ;-(
2019-07-27 08:33:57 (6 lat temu)
legion
 
+3 głosów:3
W całej Polsce dba się o tego typu zabytki historii. I nie ma to znaczenia czy są to schrony polskie, niemieckie czy też rosyjskie. W wielu wypadkach są one przesuwane z miejsc powstających inwestycji (chociaż zdarzają się niechlubne wyjątki). Ale na taką skalę ?! Schrony przetrwały polski wrzesień 1939 roku, okupację niemiecką i radziecką a "poległy" w wolnej Polsce. I to w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej !!!
2019-07-27 09:19:59 (6 lat temu)
do legion: No wlaśnie, widze na mapie źe teren jest pusty, niezabudowany...komu wie prześkadzal ?? Dotacjie z UE na rewitalizacjie terenu poprzemyslowego ?
2019-07-27 09:40:35 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do legion: Schron już został wyburzony 26 lipca 2019 roku.
2019-07-28 09:37:32 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Na tym terenie już rozpoczęła się inwestycja.
2019-07-31 08:29:35 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: :-( :-( ......
2019-07-28 19:23:42 (6 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Dobrze, że pozostał chociaż na Twoich zdjęciach :)
2019-07-29 08:13:40 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: Szybko im idzie co prawda....☺☺☺
2019-07-31 10:10:08 (6 lat temu)
2019-07-31 11:07:12 (6 lat temu)
Mają być wyburzone wszystkie z tego terenu, masz Panie resztę obfotografowane.
2019-07-27 01:06:30 (6 lat temu)
Ciekawe jaka bedzie miala przyśloścz....mam nadzieje źe nie pujdzie na zlom....
2019-08-13 16:47:14 (6 lat temu)
Jaki był powód wyburzenia schronu ?!
2019-11-26 14:59:34 (6 lat temu)
do legion: Budują hale , dostali zezwolenie na wyburzenie 3 schronów a trzy mają wyremontować.
2019-11-26 15:13:16 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: Zawsze można było przenieść. Dobrze, że chociaż te trzy wyremontują :)
2019-11-26 15:21:59 (6 lat temu)
do legion: W Rudzie Śląskiej tych bunkrów mamy 66 parę jest zagospodarowanych.reszta stoi i niszczeje.
2019-11-26 15:45:40 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
2019-11-26 15:51:53 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: Dzięki :)
2019-11-26 21:26:54 (6 lat temu)
Nie wiesz co stało się z kopułą ? Znalazła chociaż godne miejsce dla siebie ? Trafiła do muzeum ?
2019-11-26 15:03:40 (6 lat temu)
do legion: Wszystkie kopuły miały trafić do muzeum.
2019-11-26 15:14:56 (6 lat temu)
do Eugeniusz S.: Dobrze, że ktoś nie wpadł na pomysł odstawienia ich na złomowisko :)
2019-11-26 21:28:17 (6 lat temu)
Łzy same cisną się do oczu ;-((
2019-11-26 14:54:18 (6 lat temu)
I nikt za to nie beknął ?!
2024-12-16 17:27:01 (rok temu)
do legion: Czy interesuję Cię książka Fortyfikacja w Europie w XX wieku od dostałem link Pułkownika piechoty z Hiszpani który wykorzystał moje zdjęcia ze można udostępniać to napisz mi przez Fotopolskę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zzzzzz
2024-12-16 18:00:31 (rok temu)
do legion: Była zgoda konserwatora zabytków i mieli wyremontować ten ale nic się nie dzieje.
2024-12-16 18:04:10 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Prawdziwe barbarzyństwo - jeszcze zrozumiałbym, gdyby to były tylko jakieś wysadzone ruiny, w których nawet trudno byłoby się dopatrzeć jakichś fortyfikacji (np. Pommernstellung, gdzie większość schronów jest całkowicie wysadzona a mimo to właściciele gruntów, na których leżą owe schrony dbają o to aby je zachować), ale tu mamy polskie ciężkie schrony i do tego z kopułą ?! Brak poszanowania dla historii.
2024-12-16 18:51:51 (rok temu)
do legion: Tu masz tro chę opisu na temat
2024-12-16 19:00:04 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Dzięki ...przeczytałem.
2024-12-16 19:09:47 (rok temu)
do legion: Sprawdź pocztę.
2024-12-16 19:32:15 (rok temu)
Ale cielsko.
2020-05-05 09:23:57 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Punkt oporu Radoszowy - obiekty i wydarzenia
Punkt oporu Radoszowy w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet