| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Cmentarz parafialny
3074
m
Mała Nieszawka
Kolumna Bismarcka
3727
m
Toruń
Przystanek osobowy Przysiek k/Torunia
4247
m
Przysiek
Żelazna altana
4422
m
Toruń
Stacja kolejowa Toruń Zachodni
4513
m
Toruń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Toruńskie Zakłady Chemii Nieorganicznej "Polchem"

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1930
Zlikwidowano: 2005-2007
Dawniej: Belgijsko-Polskie Zakłady Chemiczne "Polchem" SA.
Zakład przemysłowy powstał w latach 30. XX wieku jako spółka polsko-belgijska, w której podjęto produkcję kwasu siarkowego i nawozów fosforowych pod nazwą "Belgijsko-Polskie Zakłady Chemiczne "Polchem" SA". Po II WŚ fabrykę znacjonalizowano a w latach 50-tych rozbudowywano i zmodernizowano. Polchem posiadał największą zakładową bocznicę kolejową w Toruniu.
Począwszy od 2001 r. stopniowo ograniczano działalność zakładu oraz przystąpiono do demontażu instalacji produkcyjnych i wyburzania obiektów. Prace rozbiórkowe zakończono ostatecznie w 2007 r.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dziwne że ta ruina jeszcze działała.
Przy okazji - skąd teraz producenci jabola bisulfit biorą?
2009-12-13 12:20:42 (16 lat temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: O i to się nadaje do prasy ? No bo skąd ? Z Chin . Wodorosiarczyn sodowy konserwant dodawany do tego i owego.
2022-08-25 15:01:56 (3 lata temu)
Oliwia
 
Krajobraz księżycowy.
2012-01-11 20:56:24 (14 lat temu)
To są chłodnie kominowe wieże chłodnicze to jest coś innego.
2012-01-11 21:04:59 (14 lat temu)
Oliwia
 
Czy te słupy na tej bocznicy to pozostałości latarni czy jakiegoś mocowania np. siatki ?
2011-08-08 18:09:05 (14 lat temu)
do Oliwia: Oświetlenie :)
2011-08-08 21:51:17 (14 lat temu)
Oliwia
 
Tzn. że w tych barakach dalej produkują ?
2011-08-08 18:05:23 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
1948
-
2005
1948
-
2005
2005
-
2005
2005
-
2005
2005
-
2005
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet