| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat opolski
OBIEKTY - Rzeka Mała Panew (Turawa)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rzeka Mała Panew (Turawa)

Dawniej: Malapane
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Kaszub
 
+1 głosów:1
Fotołabędź
2017-12-28 19:45:13 (8 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Ładne kolory ale do wody bym nie wszedł :)
2018-06-17 19:29:30 (8 lat temu)
do Desperado: Od wędkarzy łowiących ryby na "Jeziorze Pilchowickim" wiem, że taki kolor wody to jest katastrofa, te glony zabijają życie wodne.
2018-06-17 21:44:29 (8 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Ja nad tym jeziorem, w pobliżu elektrowni, spędzałem przynajmniej dwa tygodnie wakacji od roku 1967 do 1985. Do dzisiaj stoi tam mój kamping. I nie pamiętam aby za komuny działo się coś takiego jak ostatnie lata. Tutaj, "z wału" była moja plaża i tu się kąpałem. Tu miałem łódź i z niej łowiłem sandacze. Teraz to istna katastrofa. Woda przypomina szambo i podobny ma zapach. Mówi się od lat o oczyszczeniu dna. Niestety trzeba by podobno wywieźć tysiące wywrotek a na to nie ma pieniędzy.
2018-06-17 22:39:31 (8 lat temu)
Zimowa wiosna :)
2019-01-25 10:01:15 (7 lat temu)
fantom
 
do Tomi_Opole: Chłodnawo trochę, ale przynajmniej tłumów nie było na plaży...
2019-01-25 10:02:34 (7 lat temu)
do fantom: Może dlatego, że nie dowieźli bojerów ? :)
2019-01-25 11:44:06 (7 lat temu)
fantom
 
do Desperado: A swoją drogą fajne macie to jezioro u siebie. Takie trochę Mazury na południu Polski. Dodatkowo z piaszczystymi szerokimi plażami.
2019-01-25 11:47:08 (7 lat temu)
do fantom: Już dawno fajnie niestety nie jest. Sinice, glony i tym podobne. 50 lat lania ścieków prosto do jeziora zrobiły swoje. Teraz najczęściej jest tak
2019-01-25 12:11:52 (7 lat temu)
fantom
 
do Desperado: Wtedy nie wyglądało tak źle, ale może na zimę całe to zielone życie się zwija i rozkwita tylko latem.
2019-01-25 12:20:45 (7 lat temu)
do fantom: Katastrofa zaczyna się gdzieś pod koniec czerwca i trwa do połowy sierpnia. Ludzie się kąpią ale ja już bym nie ryzykował. Mam jednak ciągle nadzieję, że znajdą te miliony i oczyszczą kiedyś dno.
2019-01-25 12:27:38 (7 lat temu)
fantom
 
do Desperado: Pierwszy raz byłem tam latem 1991 na polu namiotowym i z tego co pamiętam wtedy jeszcze było ok.
2019-01-25 12:35:23 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Zdjęcie by zyskało, gdyby horyzont wypoziomować co nieco.
2020-10-04 21:20:27 (5 lat temu)
do fantom: Pomożecie?
2020-10-04 21:25:34 (5 lat temu)
Rafał T
 
+2 głosów:2
do Tomi_Opole: Nie, mogłeś zabrać poziomicę : )
2020-10-04 21:27:39 (5 lat temu)
do Rafał T : Gupi...nie dało rady trzymać aparatu i poziomicy jednocześnie :P
2020-10-04 21:30:12 (5 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Tomi_Opole: Pomożemy...
2020-10-04 21:32:46 (5 lat temu)
To zdjięcie jest argumentem źe Ziemia jest okrągla ☺☺☺ Dasz rade jakoś wyprostować i podmnienić ???
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatek
2020-10-08 19:33:10 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Można wystawić, zdjęcie zachód słońca nad morzem
2020-10-08 19:43:50 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Wyprostowalem, i teraz twoja kolej ☺☺☺ Ale ja bym stawial na to jiezioro, bo widać drógy brzeg ☺☺☺
2020-10-08 19:52:08 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ja mam widoczny brzeg (plażę)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodane
2020-10-08 19:56:31 (5 lat temu)
do piotr brzezina : ☺☺☺
2020-10-08 20:01:50 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ja mam jeszcze zdjęcia które wyleciały pomimo że było widać drugi brzeg, chodzi o Hel
2020-10-08 20:04:44 (5 lat temu)
Zdjęcie można dać do renowacji. A czy wiesz co to za uroczystość?
2021-02-07 13:53:02 (5 lat temu)
Myślę że weswlw będzie?Rodzina czeka na kawalera co pannicę w białym powiedzie do siebie.
2021-02-07 14:04:23 (5 lat temu)
Grzegorz Kowal
 
+2 głosów:2
To jest wesele, tylko nowożeńcy starsi, panna młoda trzyma bukiet, obok niej pan młody z przystrojoną klapą garnituru. Wówczas nie ubierano białych sukni. Ten mały chłopiec to mój opa, stoi przy swoich rodzicach (jego ojciec, mój praopa jest bratem panny młodej ;) ).
2021-02-07 20:53:30 (5 lat temu)
EPI
 
Grzegorzu, zrekonstruowałam to zdjęcie. Priv.
2023-08-18 11:29:13 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Piękne zdjęcie! Nie mogę się powstrzymać, by nie przytoczyć tu fragmentu ze strony , który pasuje tu jak ulał: "Bardzo interesujące są zdjęcia ślubne i weselne, głównie te uwieczniające kobiety, zwłaszcza panny młode. Każdą z nich wyróżnia wianek mirtowy symbolizujący panieństwo i niewinność. Nakrycie głowy panny młodej – jak widać na zdjęciach – było bardzo ważną częścią jej obrzędowego stroju. Zielony wianek mirtowy mogła założyć tylko dziewica. Był on zawsze bardzo dobrze widoczny, albowiem włosy zaczesane gładko (bez grzywki) były upięte z tyłu głowy w kok. Mężczyźni, w tym nowożeńcy, już w drugiej połowie XIX wieku zaakceptowali zachodnie wpływy kulturowe, a konkretnie – mieszczański strój obrzędowy. I tak, na zachowanych fotografiach każdy pan młody ubrany jest w elegancki czarny garnitur (ancug), białą koszulę z zawiązaną pod szyją białą (rzadziej ciemną) muszką. Z butonierki wystaje gustowna chusteczka, a do klapy marynarki przypięta jest woniaczka, czyli mały bukiecik mirtowy, dodajmy: jedyny tradycyjny rekwizyt mający przypominać dawną „różdżkę weselną”. W ręku trzyma białe rękawiczki, nieraz również cylinder. Taki wizerunek pana młodego dopełniają skórzane półbuty. Natomiast wśród pań młodych staromodną elegancją wyróżniają się te ubrane w strój ludowy zwany chłopskim, czyli w ancug, który był szyty z czarnej tkaniny fabrycznej (weluru, aksamitu, cienkiej wełny, rypsu lub jedwabiu). Składał się on z dwóch części – charakterystycznego kaftana (jupy, inaczej jakli) ze stójką, zapinanego na zatrzaski (ozdobne guziki naszyte w jednym lub dwóch rzędach stanowiły element dekoracyjny), sięgającego za biodra, poszerzanego u dołu i bardzo często zakończonego koronkową falbaną. Spódnica (mazelonka) doszyta była do stanika (lajbika). Widoczne na zdjęciach mazelonki są stosunkowo krótkie, gdyż zgodnie z modą z początku XX wieku sięgają do połowy łydki. Całość tego czarnego stroju ślubnego obowiązkowo dopełnia biały (jasny) fartuch (jedwabny, atłasowy, adamaszkowy, brokatowy lub satynowy), krótszy od mazelonki i typowy dla strojów Śląska Opolskiego. Jak widać, fartucha (zopaski) jako symbolu kobiecości, pracowitości, płodności nie mogło zabraknąć również w stroju obrzędowym. Ten dostojny wizerunek pań młodych spod Góry Świętej Anny, ubranych w tradycyjny strój, zwany też polskim, dopełniają gustowne kolczyki. Co godne uwagi – panny młode nie trzymają już w ręku książeczki do nabożeństwa, zastąpił ją bowiem zgodnie z najnowszymi trendami mody i walorami estetycznymi bukiet kwiatów."
2023-08-18 11:58:43 (2 lata temu)
yani
 
Wymiana (rekonstrukcja - EPI).
2023-09-11 16:18:50 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do EPI: Kolegi nie ma od dwóch lat na portalu. Chyba się nie uda kontakt.
2023-08-18 11:40:32 (2 lata temu)
EPI
 
do Desperado: Ok, dzięki.
2023-08-18 11:54:16 (2 lata temu)
EPI
 
+6 głosów:6
do Dana : Zapraszam do "fotografii obok". Przed chwilą załadowałam zrekonstruowane wyżej zdjęcie.
2023-08-18 12:12:40 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do EPI: Niezła robota.
2023-08-18 14:06:13 (2 lata temu)
EPI
 
do Neo[EZN]: Dziękuję.
2023-09-11 15:37:26 (2 lata temu)
Tomi_Opole
 
+2 głosów:2
Witaj, jak to możliwe że tyle już wrzucasz na Fotopolske zdjęć a nadal na Twoim liczniku jest 0 dni?!
2021-04-13 14:58:21 (5 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Nie umiem Ci odpowiedzieć:)Już kilka osób mnie o to pytało.W zasadzie ja do tego nie przywiązuję wielkiej wagi, a nie chcę zabierać czasu informatykowi...Mogę Ci powiedzieć,że moja obecność na Fotopolsce z przerwami liczy się na lata i tego będzie już blisko 10000 zdjęć, trochę komentarzy i artykułów własnych...
2021-04-13 15:06:52 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do JureK: Warto wiedzieć ile się ma fotek , naciskaj na szefa.
2021-04-13 15:28:20 (5 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Piotrze ja wiem ile mam zdjęć .Na dzień dzisiejszy 9828....
2021-04-13 15:52:41 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do JureK: Ty wiesz, ale inni nie wiedzą, a chcieli by wiedzieć :-)
2021-04-13 15:57:27 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do piotr brzezina : Ile zdjęć ma to można wyczytać na profilu . Natomiast tajemnicą jest od kiedy działa na FP ;-)
2021-04-13 16:38:42 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Zapomniałem o profilu :-)
2021-04-13 17:11:12 (5 lat temu)
Pudelek
 
Właśnie nigdy tak się zbiornik nie nazywał, ale Turawa-Stausee. Hitlersee to wioska Szczedrzyk
2026-04-02 12:06:30 (2 miesiące temu)
To ja
 
Takie schody z ławeczkami obok, były w okolicy wału na drodze dojazdowej do Rybaczówki,
2024-03-28 22:28:44 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do To ja: Tu mamy wał prowadzący na Rybaczówkę - niewidoczny cypel po prawej stronie. Elektrownia jest za plecami fotografa. Oni się mogli trochę przemieścić ale taka droga z kostki jest od zjazdu przy Marszałkach, obok domów dla pracowników elektrowni aż do parkingu w Kotorzu Wielkim :) Po drugiej stronie Rybaczówki też są takie drogi ale bardzo krótkie, dojazdowe.
2024-03-28 23:50:39 (2 lata temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Gazeta z lat trzydziestych ubiegłego wieku donosiła: "Mała Panew jest prawym dopływem Odry. Zapora, obecnie w budowie na tym trakcie wodnym, jest opisana przez M.Rossmann w Die Bautechnik z 3, 10, i 17 stycznia. Zagospodarowanie Małej Panwi stanowi całość prac zgłoszonych 14 marca 1933 roku (strona 258 i przedsiębiorstwo główne w regulacji biegu Odry i jego nawigacji). Zapora ma 13 metrów wysokości, 102 metrów długości i zbiornik o zdolności zmagazynowania 90 milionow m³ wody, który zabezpieczony jest kamieniami, ułożonymi na nieprzepuszczalnej warstwie gliny, a część środkowa konstrukcji jest wysypana piaskiem i żwirem. Wyrobiska, które dostarczyły materiałów, są oddalone o około 1,5 km, przewieziona ziemia wynosiła 30,1 milionow m³, z tego część użyto do podsypania zapory, a część do jej pokrycia. Od podstawy odstaje szczelna metalowa kurtyna o wysokości 20 metrów dotykająca dna. Ma ona powierzchnię 59000 metrów kwadratowych i zestawiona jest z metalowymi słupami o łącznej wadze 9000 ton. Na umocnienie zapory zużyto 200 000 ton kamienia. Prace rozpoczęto w 1933 roku, koszt budowy miał wynieść 905 milionow marek." Tak pisali Francuzi A jak wyglądało to bardziej szczegółowo ? Tego dowiecie się z poniższego linku Źródło: Kocham Opole & Opolskie via FB. Dziękujemy za udostępnienie.
2024-11-15 10:01:28 (rok temu)
21 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Rzeka Mała Panew (Turawa) - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet