| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Cyganerii
1
3
9
11
17
14
24
29
31
32
36
38
42
51

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Cyganerii

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
na 100% oś.CII (al.Bielska dzieliła oś.CI i CII zaś ul.Czysta CII i CIII)
2015-01-17 23:12:01 (11 lat temu)
Dana
 
Podmiana i korekta datowania.
2020-04-02 08:53:09 (6 lat temu)
To mi bardziej na osiedle D (lub któreś kolejne) wygląda - na osiedlach A, B, C w przewadze są socrealistyczne budynki z wielospadowymi dachami i bez balkonów.
Co do datowania - koniec lat 60-tych lub początek 70-tych, wnioskuję ze świetlówkowych lamp ulicznych i braku choć jednego samochodu...
2009-08-02 12:58:46 (16 lat temu)
pawulon
 
Póki co niech będzie tak jak było w opisie aukcji, czyli C III :)
2009-08-02 17:55:16 (16 lat temu)
Osiedle Celina. Skrzyżowanie al. Bielskiej z ul. Cyganerii. Wieżowiec na ostatnim planie w stylu Le Corbusier\'a , mieścił na parterze firmowy sklep obuwniczy Chełmek. Obecnie znajduje się tam dziekanat WSZiNS
2010-02-13 20:35:05 (16 lat temu)
Ciekawe foty z czasów budowy nowego, socjalistycznego miasta znajdziesz tu:
2010-02-13 23:40:15 (16 lat temu)
To samo miejsce na kolorowej widokówce: Wieżowiec z tyłu to tyska *jednostka mieszkaniowa*. Tu jest jej berlińska odmiana:
2010-02-14 22:22:30 (16 lat temu)
do pawulon: OK, chciałem tylko ułatwić identyfikację, bo wydaje mi się że obszar poszukiwań miejsca wykonania fotografii warto rozszerzyć poza osiedle C-3.
2009-08-02 22:18:45 (16 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Może ktoś z Tychów rozpozna to osiedle ;)
2009-08-02 23:00:53 (16 lat temu)
pawulon
 
do BobasRozrabiaka: Czyli opis zdjęcia na aukcji nie kłamał :)
2010-02-13 21:50:12 (16 lat temu)
pawulon
 
do BobasRozrabiaka: Czy to jest może twoja stronka?
2010-02-13 23:42:20 (16 lat temu)
do pawulon: Nie. Znalazłem ją surfując w sieci.
2010-02-14 21:17:10 (16 lat temu)
Osiedle Celina. Skrzyżowanie al. Bielskiej z ul. Cyganerii.
2010-02-13 21:35:36 (16 lat temu)
2010-02-14 21:14:23 (16 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Dziwny projekt - "klocek" ze spadzistym dachem. Wygląda na przełom lat 50. i 60. lub początek 60.
2013-11-19 23:49:55 (12 lat temu)
tarja
 
Nie wiem co w tym dziwnego .Całe osiedle A,B i C tak wygląda. Po prostu w latach 50 i na początku 60 tak budowano.W każdym bloku był strych - aż tu nagle w latach sześćdziesiątych ktoś doszedł do wniosku ,że płaski dach będzie lepszy ( tzn. tańszy ) i tak skończyły się spadziste dachy. Ale tez do czasu bo w naszym klimacie spadzisty dach jednak lepiej się sprawdza.
2013-12-27 14:45:48 (12 lat temu)
tarja
 
do Jarosław Dubowski:młody człowieku zapewniam Cię ,że w socjalistycznej Polsce lat 60. naprawdę nie dyskutowano na temat ginących lasów. A te budynki w stylu nowohucko-tyskim wcale nie były takie złe. Miały niezły metraż , widne kuchnie ,szerokie klatki schodowe z oknami , no i jak słusznie zauważyłeś miały balkony.
2013-12-27 20:06:40 (12 lat temu)
tarja
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski : a jednak młody człowieku . Ja dobiegam setki :)
2013-12-27 21:18:14 (12 lat temu)
do tarja: Klimat się zmienia i jak na razie śnieg mamy tylko z opowieści tudzież rysunków :)
2013-12-27 14:57:19 (12 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do tarja: Dokładnie tak - budynki w stylu nowohucko-tyskim - tu już widać znamiona odwilży - pojawiły się balkony.
Co do dachów - to dnia pewnego ktoś wpadł na pomysł iż dach spadzisty powstaje w oparciu o drewnianą więźbę a lasy giną, stąd na wysokim szczeblu podjęto decyzję o przejściu na dachy płaskie.
2013-12-27 16:50:44 (12 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+4 głosów:4
do tarja: Ja młody człowiek rocznik 1962 ;) Dobre;)
2013-12-27 20:14:11 (12 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Tychy ul. Cyganerii (widok od Bielskiej).
2017-01-14 14:16:34 (9 lat temu)
Wózek dla Tereski.
2020-06-14 10:53:52 (6 lat temu)
Wózek dla Tereski.
2020-06-15 18:33:10 (6 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do cracusiac: ;-)
2020-06-15 21:51:36 (6 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
1964+
2024-09-11 19:38:51 (rok temu)
fantom
 
2024-09-12 08:21:51 (rok temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
Po prawej model 102 S - 103 S ?
2024-09-12 08:26:58 (rok temu)
Przeniesione.
2024-09-12 08:27:41 (rok temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
do YouPiter: Dokładnie :) 102S montowano w lecie 63, 103S gdzieś od września 63 do wiosny 64. Tej ostatniej w życiu na oczy nie widziałem (w realu) - na FP gdzieś mi mignęłą na zdjęciach ze Śląska, może całą pulę przydzielono górnikom, dlatego w Wawie była rzadkością?
2024-09-12 17:44:43 (rok temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Jak zwykle wyczerpująca znajomość tematu. Ode mnie zawsze plus :)
2024-09-13 10:23:47 (rok temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Cyganerii - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet