| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat raciborski
Więcej (2)
Obiekty w okolicy
Czekoladowa 6-7
36
m
Racibórz
Roka-Werke
38
m
Racibórz
Środkowa 2
53
m
Racibórz
Czekoladowa 8-9
58
m
Racibórz
Batorego 9
58
m
Racibórz

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Urząd Miasta

Zbudowano: ok. 1870
Dawniej: Fabryka czekolady Franza Sobtzicka, później Roka-Werke
Obecny budynek Urzędu Miasta jest dawnym budynkiem fabryki czekolady Franza Sobtzicka. W 1868 roku Sobtzick kupił tereny między obecnymi ulicami Batorego, Podwalem, Środkową i Czekoladową. Obecny budynek urzędu miał służyć jako obiekt fabryczny, jedynie cześć nad głównym wejściem była przewidziana na cele administracyjne. W wyniku wielkiego kryzysu w latach 20. XX wieku fabryka utraciła płynność finansową. Budynek przy Batorego 6 przejęło miasto. W obiekcie umieszczono prezydium policji oraz część wydziałów urzędu miejskiego. Po II wojnie światowej, ze względu na całkowite zniszczenie ratusza przy Rynku, do budynku na Batorego przeniesiono cały urząd. Funkcjonuje on w tym miejscu do teraz.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mar
 
Czy przedwojenna nazwa to fabryka czekolady? Jak tak to mnie to weszło przez edycję.
2009-08-01 22:10:39 (16 lat temu)
Budynek wybitnie wygląda na fabryczny, zresztą w opisie obiektu jest stosowne info.
2009-08-01 22:34:51 (16 lat temu)
mar
 
do Jarosław Dubowski: ŁAPA miała(miał) trudności a wpisaniem przedwojennej nazwy do obiektu.Mnie się udało ale nie wiem czy o to chodziło:)
2009-08-01 22:40:54 (16 lat temu)
ŁAPA
 
do mar: tak tak o to chodziło;)
2009-08-02 13:40:12 (16 lat temu)
Łapa pewnie zna, bo to dawna fabryka czekolady przebranżowiona na Ratusz ;)
2009-10-18 21:40:22 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Czyli to? Trochę się różni od tego budynku z prawej strony ale może fotka zrobiona jest z innej strony.
2009-10-18 21:49:38 (16 lat temu)
ŁAPA
 
ŁAPA zna:) konkurs wygrał Jarosław Dubowski. Neo, niestety pudło.
2009-10-18 22:44:31 (16 lat temu)
do ŁAPA: Phi. Ja chciałem tylko Łapę sprawdzić, sam wiedziałem przecież co to jest za budynek ;)
2009-10-18 22:49:21 (16 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 16 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet