| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Młyn Michla

Obiekt istnieje częściowo
Architekt: Napoleon Czerwiński (1 realizacja)
Zbudowano: 1899
Dawniej: Towarzystwo Akcyjne Warszawskiego Młyna Parowego
Zabytek: A-967 z 9 lutego 2010 r.
1 subskrypcja
Kompleks młyński Michla – dawny obiekt przemysł zbożowego uprzy ul. Objazdowej 2 na warszawskiej Pradze Północ.
W 1899 lub 1900 warszawski przedsiębiorca Ludwik Michel (Towarzystwo Akcyjne Warszawskiego Młyna Parowego) wybudował przy obecnej ulicy Objazdowej 2 kompleks składający się z młyna, spichlerza, kotłowni i szeregu budynków gospodarczych. Inne źródła podają, że młyn należał do rodziny Frydrychewiczów. W świadomości lokalnej społeczności jednak obiekt istnieje jako młyn Michla. Już na początku swojej działalności obiekt nawiedził pożar, w którego gaszeniu udział brały prawie wszystkie jednostki ówczesnej Warszawy.
Mechanizm młyna był napędzany parą wodną, planowana zmiana na zasilanie elektryczne z powodu wybuchu II wojny światowej
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+4 głosów:4
Coś dla Jarka Budyty - mozna wejść na teren.... Czekamy na zdjęcia;).
2013-10-27 23:16:27 (12 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+1 głosów:1
A czasem obiekt nie powinien nazywać się Warszawski Młyn Parowy ? Młyn Michla to chyba nazwa potoczna?
2013-11-08 10:56:04 (12 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Dziś byłem. Można wejść na teren, brama była na oścież otwarta. Niestety do budynku, aby się wbić to trzeba swoją drabinkę przynieść bo po tej obok to tylko na dach i zresztą jest zabezpieczone wejście siatką. A ktoś cpyknął ten następny ceglany budynek na końcu działki? Nie ten parterowy zaraz za młynem.
2013-10-31 17:38:44 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do Jarosław Budyta: Nie, nie wchodziłam na teren, bo straszne chaszcze, a nie byłam przygotowana (odzież ochronna), w końcu przyjechałam do miasta:). Fabryka gwoździ, po drugiej stronie ulicy też mi była pod słonko, sfoć, proszę.
2013-10-31 19:41:40 (12 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Sfociłem... pod słonko bo byłem przed zachodem słońca :) Zobaczymy co wyjdzie. Jakieś głosy słyszałem w sąsiednim budynku, więc z tej strony nie podszedłem, aby nie ryzykować. Ale za to z drugiej strony jest park i rozwalone całe ogrodzenie, więc spokojnie wszedłem. W międzyczasie niepewne towarzystwo wyszło. Podjadę tam jeszcze kiedyś z rana.
2013-10-31 19:51:12 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do Jarosław Budyta: Na takie wyprawy trzeba mieć odstawę wyposażoną w środki odbrony i własną fotodrabinkę.
2013-10-31 20:14:56 (12 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: No na rower obstawy nie zabiorę, ani drabinki. Ale młotek, piłę i gwoździe można :)
2013-10-31 20:19:39 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: O właśnie - a na nas też jeden wrocławski młyn czeka, może w ten weekend się uda?
2013-10-31 20:42:22 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Budyta: To się umówimy na wiosnę, zabierzemy sprzęt:).
2013-10-31 20:38:35 (12 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Obadam wcześniej sytuację czy warto wchodzić do środka.
2013-10-31 21:00:28 (12 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Jarosław Budyta: Pierwsze kroki, to metry i góry śmieci. Schody bezpieczne, choć bez poręczy.
2013-10-31 22:23:06 (12 lat temu)
do Jarosław Budyta: Jak najbardziej potoczna. W opisie obiektu jest pełna, "oficjalna" nazwa: Towarzystwo Akcyjne Warszawskiego Młyna Parowego.
2013-11-08 12:17:15 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Czy panie stoją w miejscu, gdzie dziś jest boisko DOSiR?
2013-10-27 23:22:52 (12 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Dokładnie.
2013-10-27 23:35:22 (12 lat temu)
do † Festung: Nie tak dokładnie. Inna perspektywa. Stoją raczej w okolicy bazyliki, a być może tam gdzie teraz pętla tramwajowa. Pewno po kościółku fotkę sobie strzeliły :)
2013-11-02 09:32:00 (12 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+1 głosów:1
do † Festung: Oznaczyłem obiekt na mapie, więc można porównać.
2013-11-02 09:32:55 (12 lat temu)
Tomasz Trzosek
 
+1 głosów:1
Objazdowa 2. Młyn Michla
2020-01-16 17:40:43 (6 lat temu)
roox
 
+1 głosów:1
Młyn Michla przy Objazdowej.
2020-11-23 22:13:01 (5 lat temu)
mokotofil
 
+1 głosów:1
Kijowska, Objazdowa
2022-12-12 05:04:34 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Kompleks młyna Ludwika Michla zniszczony niemieckim bombardowaniem na fotografii z maja 1940 r. Proszę zauważyć, jak duże to było przedsiębiorstwo. Zdjęcie ...
Spichrz młyna Michla.
1
1939-1941
1939
-
1943
1939
-
2010
1985
-
2013
2010
-
2013
2013
-
2013
2013
-
2018
2013
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2024
2019
-
2024
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet