Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%229%22%3Bi%3A1%3Bs%3A11%3A%22mazowieckie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22177%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22Warszawa%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2223325%22%3Bi%3A1%3Bs%3A8%3A%22Warszawa%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Pierwotnie był to zakład rzemieślniczy założony w 1833 r. przez Sebastiana Bańkowskiego. Produkowano tu na małą skalę narzędzia i kociołki parowe. Ten skromny warsztat po 1882 r. rozbudowała firma Borman i Szwede produkując ruchome kuchnie polowe dla wojska rosyjskiego, a także maszyny rolnicze i kotły grzewcze. W roku 1920 fabrykę wykupiła Warszawska Spółka Akcyjna Budowy Parowozów (WSABP), znana też jako "Parowóz" – polska fabryka budująca i remontująca parowozy. Działała do roku 1935, a następnie do wybuchu II wojny światowej jako filia Zakładów Ostrowieckich. Produkcja obejmowała też silniki spalinowe, walce drogowe i lokomotywy spalinowe. W okresie II wojny światowej załoga fabryki prowadziła liczne akcje sabotażowe, produkowano tu również pistolety maszynowe dla podziemia. W czasie Powstania Warszawskiego zabudowa została zniszczona w ponad 90%. Po wojnie zakłady zostają upaństwowione dając początek Warszawskim Zakładom Maszyn Budowlanych im. L. Waryńskiego, później znanych jako Bumar-Waryński. Fabryka specjalizowała się w produkcji maszyn budowlanych, przede wszystkim koparek. Zakłady zostały wyburzone w 2007 r., na ich miejscu powstało osiedle mieszkaniowe – 19. Dzielnica.
więcej 
|
proszę czekać...
|