| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (14)
Obiekty w okolicy
Warecka 8
48
m
Warszawa
Świętokrzyska 5
48
m
Warszawa
Warecka 8
57
m
Warszawa
Świętokrzyska 7
68
m
Warszawa
Świętokrzyska 3
70
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Warecka 4/6

Architekt: Zygmunt Stępiński (38 realizacji)
Zbudowano: 1949-1952
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
pewu
 
Wg. mapy UM Warszawy ten obiekt jest zaadresowany Warecka 4/6 chyba:
2021-03-06 20:18:04 (5 lat temu)
maj
 
do pewu: I wyszły obiekty dwa zamiast jeden
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-03-06 21:08:42 (5 lat temu)
pewu
 
do maj: Ten jest błędny, dlatego wspominam w komentarzu. Sam nie mam uprawnień, żeby poprawić.
2021-03-06 22:30:08 (5 lat temu)
maj
 
+1 głosów:1
do pewu: Posprzątane
2021-03-07 06:23:56 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Ciekawe co jest w tej literatce? Bo chyba nie rozpuszczalnik...
2023-11-15 18:42:16 (2 lata temu)
Winiak (jakby) Luksusowy ;)
2023-11-15 21:17:02 (2 lata temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
Koniak czy nie, mam inne pytanie. Jaki sens ma to zdjęcie na FP ?
2023-11-15 21:29:52 (2 lata temu)
Na półce książka o aparatach Werra.
2023-11-16 21:52:15 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
Chyba znalazłem - Fototechnika, pl. Zbawiciela 5. Kraty są do dziś, a widok za oknem:
2023-11-16 21:59:51 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: ... koniaczek?
2023-11-15 18:48:59 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Kolor jakiś cienki jak na koniak... Może Słoneczny Brzeg?
2023-11-15 18:49:54 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Ale Słoneczny Brzeg to bułgarskie brandy, czyli potocznie koniak.
2023-11-15 19:01:01 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
No, właśnie... Słoneczny Brzeg miał dosyć jasny kolor. Pliska była dużo ciemniejsza, ale jak dla mnie mocno "perfumowana"...
Z popularnych podobnych trunków w tamtych czasach był jeszcze Budafok.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2023-11-15 19:09:59 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Co do Pliski mialem takie same odczucia :)
2023-11-15 19:12:51 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
:))
2023-11-15 19:13:09 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Desperado:
Dziwne pytanie... Na pewno ma nie mniejszy sens, niż to zdjęcie wrzucone ostatnio przez Ciebie:

Architektury tu nawet więcej, choć to tylko skrawek za oknem.
Do tego, widoczna na zdjęciu Grażyna Rutowska nie jest może tak znana jak Mira Kubasińska, ale była osobą z którą nikt się nie może równać pod względem dorobku w fotograficznej dokumentacji Warszawy...
2023-11-16 00:34:04 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
do yani: Foto-Optyka miała centralę przy Nasielskiej 44, a serwisy aparatów przy Hożej 35, Wolskiej 36, Pięknej 31/37 i Świętokrzyskiej 5, myślałem o tym ostatnim adresie, bo najbardziej pasuje (okno w tle). Być może to jakiś inny, mniejszy serwis. W tym czasie Rutowska mieszkała przy al. Niepodległości 158, dopiero pod koniec 1969 przeprowadzi się na Żelazną 58/62
2023-11-16 08:00:52 (2 lata temu)
yani
 
do marekantoniusz:
Według mnie to żaden z tych adresów. Zresztą w NAC nie widziałem informacji, że to zakład należący do przedsiębiorstwa "Foto-Optyka".
2023-11-16 21:40:06 (2 lata temu)
do yani: Popielniczka Polskich Linii lotniczych LOT
2023-11-16 21:49:20 (2 lata temu)
yani
 
do da signa:
Sugerujesz, że trop prowadzi na Okęcie? ;)
2023-11-16 21:50:47 (2 lata temu)
do yani: Jesteś pewien? Krata się zgadza, okna mniej więcej też, ale zobacz fragment muru pod oknem - na Google Street View jest łuk, natomiast na tym zdjęciu (o ile widać) jest proste sklepienie
2023-11-17 08:04:50 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Mi się wydaje, że okna na przeciwko są dużo niej jeżeli to co widać na dole jest krawędź chodnika.
2023-11-17 08:16:50 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do da signa: Ja jestem za konkurencyjną opcja, czyli Świętokrzyską 5, wtedy za oknem będzie Świętokrzyska 7, bardziej podobna -
2023-11-17 08:19:48 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz:
Już wszystko jasne - odrzuciłem Świętokrzyską, bo myślałem, że sugerujesz widok na Ministerstwo Finansów.
A wygląda, że to widok przez ulicę Kubusia Puchatka, nie pomyślałem o oknach od tej strony. Można przypisać.
Aha, przy okazji - nie ma już numerów Świętokrzyska 5 i 7, to obecnie Warecka 4/6 i 8.
2023-11-17 12:41:24 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do yani: tak, dokładnie tak pomyślałem - Kubusia jest dość wąska, odległość by pasowała :)
2023-11-17 12:45:43 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Jeszcze NN z opisu trzeba usunąć :)
2023-11-17 19:43:18 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
Usunięte. :)
2023-11-18 00:04:19 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet