| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Radzymińska

1939 - wypadek czołgu 10TP

150

Mural "Człowieczy los"

OBIEKTY - ul. Radzymińska
Więcej (99)
Obiekty w okolicy
Radzymińska 4
25
m
Warszawa
Kawęczyńska 4
59
m
Warszawa
Szkoła Podstawowa z oddziałami int...
69
m
Warszawa
Dom Pomocy Społecznej św. Brata Al...
81
m
Warszawa
Wiosenna 2
88
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Radzymińska 2

Zbudowano: 1910
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† Festung
 
+1 głosów:1
Po lewej stronie Stara Praga, po prawej Szmulki. Najstarsi warszawiacy chyba nie pamiętają, że ul. Ząbkowską jeździła "piątka", aż pod sam nasyp kolejowy.
2011-06-19 14:39:28 (15 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Widać rok budowy.
2018-12-12 22:15:11 (7 lat temu)
yani
 
@ Bogdan JS - Mam pytanie: czy to oprogramowanie Sony tak zaingerowało w to zdjęcie, czy używałeś jakiegoś programu opartego na AI do obróbki?
2026-06-12 15:54:01 (16 dni temu)
Bogdan JS
 
+3 głosów:3
Być może wykryłem problem. Miałem włączoną opcję AF Twarz / Oczy. Doczytałem się, że to może wywoływać takie efekty - "Wykrywanie twarzy i śledzenie (Eye AF): Funkcja śledzenia oczu i twarzy może w ułamku sekundy korygować i wyostrzać kadr. Jeśli człowiek w oddali jest mały, a aparat zidentyfikuje jego twarz, system może próbować ją „dociągnąć” lub zoptymalizować ostrość, co przy specyficznym świetle wygląda niekiedy jak ingerencja cyfrowa".
2026-06-13 13:54:14 (15 dni temu)
do yani: Nie używam żadnego AI, to zdjęcie jest tylko wyprostowane. Tu wrzucam oryginał zdjęcia (potem skasuję):
2026-06-12 16:35:53 (16 dni temu)
yani
 
do Bogdan JS:
Dzięki za odpowiedź. Czyli wygląda, że to oprogramowanie aparatu tak ingeruje. Zniekształcone twarze ludzi, znaczek na Mitsubishi, który wygląda jak logo Autobianchi i jeszcze parę innych szczegółów...
A przy okazji - jesteś zadowolony z tego RX100? Osobiście mam wrażenie, że Twój Cannon miał trochę lepszą jakość zdjęć.
2026-06-12 17:42:22 (16 dni temu)
do yani: Jestem zadowolony z RX100, choć to nie ideał. Myślę, że z Canona i Sony jakość zdjęć jest zbliżona. W Canonie denerwowało mnie to, że zdjęcia były lekko za ciemne, przy słabym świetle wymagały prawie zawsze rozjaśniania, przy dobrym świetle miejsca zacienione były zbyt czarne. Sony w mojej opinii bardziej oddaje naturalne kolory, ale ma jedną dużą wadę, mianowicie przy kontrastowych zdjęciach miejsca jasne prześwietla aż do zupełnej białości. Sony ma tą zaletę, że ma dwa razy większy zoom optyczny niż Canon. Z Canona też jeszcze czasem korzystam, szczególnie kiedy robię zdjęcia w słoneczny dzień w lesie. W takim przypadku na zdjęciach z Sony wszystkie jasne prześwity są najczęściej po prostu białymi plamami. To wszystko oczywiście moje subiektywne wrażenia.
2026-06-13 06:10:06 (15 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Bogdan JS:
Dzięki za informacje. Pisząc o jakości miałem na myśli głównie ostrość zdjęć, nie sprecyzowałem tego.
2026-06-13 11:33:50 (15 dni temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do Bogdan JS: Może w Canonie masz włączoną korekcję ekspozycji np - 2EV a powinno być ustawione na 0 (zero) i dlatego ci może nie doświetla zdjęć . A w jakich plikach twoje Sony zapisuje zdjęcia na karcie w JPG-Standard (optimal) czy JPG -wysoka jakość ? bo te twarze to naprawdę nie ciekawie wyglądają, to może być też wina dużej kompresji zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2026-06-13 12:16:26 (15 dni temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
do Askofer: Canon ma korekcję ekspozycji głównie na 0, czasem trochę w jedną lub drugą, to zależy od warunków. To lekkie przyciemnienie zdjęć jednak przy 0. Jest to efekt ledwo dostrzegalny, ale jak już go dostrzegłem, to mnie denerwował. Zauważyłem go dopiero przy porównywaniu zdjęć tych samych obiektów zrobionych z różnych aparatów podczas wyjazdów z rodziną lub przyjaciółmi. Zarówno w Canonie jak i Sony jakość JPG mam ustawioną na najwyższą. Z reguły wszystko mam ustawione na neutralne wartości, czasem tylko reguluję balans bieli. Muszę dokładnie przysiąść i sprawdzić wszystkie ustawienia, są ich dziesiątki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2026-06-13 13:08:48 (15 dni temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 15 dni temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet