| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (31)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Biurowiec Mars
27
m
Warszawa
Kładka Wołoska / Galeria Mokotów
179
m
Warszawa
Galaxy
196
m
Warszawa
Curtis Plaza
215
m
Warszawa
Kraniec tramwajowy na czas remontu...
371
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Fabryka Półprzewodników "Tewa"

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1958

TEWA, Fabryka Półprzewodników Tewa – polska fabryka produkująca elementy półprzewodnikowe.

Została powołana w 1958 r. w Warszawie na bazie ośrodka doświadczalnego półprzewodników resortu łączności. Wcześniej małoseryjną produkcję diod i tranzystorów prowadził również Zakład Doświadczalny Przemysłowego Instytutu Elektroniki, przekształcony w 1958 w "Zakład produkcji Półprzewodników PEWA". W 1961 zakłady PEWA włączono do fabryki TEWA, koncentrując w niej praktycznie całość polskiej produkcji półprzewodników[1].

Na początku lat 60 uruchomiono w TEWIE przemysłową produkcję stopowych tranzystorów germanowych małej częstotliwości TG1-5, średniej mocy TG50-55, dużej mocy TG70-72 i stopowo-dyfuzyjnych wielkiej częstotliwości TG37-40[2].
Produkcję krzemowych tranzystorów epitaksjalno-planarnych (a później układów scalonych małej skali integracji) rozpoczęto w pierwszej połowie lat 70 w oparciu o wyposażenie zakupione we francuskiej firmie SESCOSEM.
1 kwietnia 1970 r. TEWA została włączona, jako zakład produkcyjny, do nowo utworzonego CEMI (Naukowo-Produkcyjne Centrum Półprzewodników).
W 1977 rozpoczęto w TEWIE produkcję układów cyfrowych TTL średniej skali integracji. W roku 1975 rozpoczęto pracę nad układami MOSFET wielkiej skali integracji (LSI) i w 1976 wyprodukowano prototyp pierwszego układu (rejestr przesuwny). W 1982 uruchomiono produkcję klona 8 bitowego mikroprocesora Intel 8080, za co zespół pracowników Instytutu Technologii Elektronowej i Fabryki Półprzewodników TEWA otrzymał nagrodę Mistrz Techniki 1982".
Nazwą TEWA posługiwał się jeden z oddziałów TEWY, tj. Oddział/Zakład Produkcji Termistorów w Łęcznej k. Lublina. Po upadłości CEMI w 1994 r. sprywatyzowany zakład w Łęcznej nosił nazwę TEWA-TERMICO. Zajmuje się produkcją termistorów NTC oraz precyzyjnych czujników temperatury.

Wikipedia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Kiedyś wg Szefa Katedry WAT... Był to sukces naszych inżynierów i naszego wywiadu u "imperialistów", miał zdrowie do gorzały.
2012-11-15 15:51:02 (13 lat temu)
No bo gdyby robili CAŁE przewodniki a tak półśrodki ...
2012-11-15 16:31:02 (13 lat temu)
TEWA była jednostką gospodarczą -CEMI, mowa o tym okresie... .Min tym sektorem u nas "opiekowali się sojusznicy , wiele nowinek było udupiane...
2012-11-15 18:41:53 (13 lat temu)
do niewypal Jan Kowalski : a szef której katedry? 5 lat studiowałem na WAT
2012-11-15 17:57:41 (13 lat temu)
do Dariusz Milka: Bo u nas panował "ustrój" a nie jakieś drobne ustroje
2012-11-15 18:45:07 (13 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Cybernetyki.... ...... ..... .
Top security.
2012-11-15 18:22:25 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 13 lat temu)
Piece do suszenia tranzystorów - dziś zakładów TEWA już nie ma.
Fabryka Półprzewodników Tewa. "Starszego, doświadczonego kolegę zawsze można poprosić o pomoc" - zdjęcie pochodzi z tygodnika Stolica nr 10 (1213) 07.03.1971...
1969
-
1971
1969
-
1973
1971
-
1977
1973
-
1978
1975
-
1978
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet