| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Tatarska
4a
8

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Tatarska

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234567następna
Przeniosłam do obiektu.
2026-03-20 09:05:16 (3 miesiące temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
Grób Konrada Olchowicza, redaktora "Kuriera Warszawskiego", znajduje się na Starych Powązkach.
2023-11-09 18:03:20 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
Kwatera U, na pierwszym planie grób (jeszcze ziemny, bez pomnika) Konrada Olchowicza, redaktora "Kuriera Warszawskiego" (rząd 3, nr 3,4), za nim grób rodziny Eugeniusza Bielińskiego (z mozaiką, rząd 2, nr 4,5,6).
2025-04-23 11:18:34 (rok temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Bogdan JS: Ktoś się w NAC pomylił.
2023-11-09 18:33:12 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
Skorygowałem przypisanie.
2023-11-10 20:35:22 (2 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+6 głosów:6
Dzięki takim zdjęciom można sobie przypomnieć o aktorach, których bardzo się lubiło.
2024-12-09 18:41:17 (rok temu)
Tomiko
 
+8 głosów:8
Znakomity aktor.
2024-12-09 18:43:28 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do Tomiko: Grał w tym bardzo klimatycznym filmie którego akcja toczyła się na Górnym Śląsku - . W dolnośląskich klimatach też mieliśmy go okazję oglądać na dużym ekranie :)
2024-12-09 21:49:19 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Tu też ładna scena
2024-12-09 22:32:17 (rok temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: We Wrocławiu powstała też "Fortuna" , gdzie zagrał główną rolę. Był świetny.
2024-12-10 09:22:02 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Dobre :)
2024-12-09 23:33:21 (rok temu)
Tomiko
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Mnóstwo świetnych epizodów i ról drugoplanowych, ale dla mnie najlepsze jest to:
2024-12-10 00:25:10 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Po prawej nagrobek Ignacego Komorowskiego
2025-04-01 16:29:26 (rok temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Jest wstawiony znacznik, jak by co. ;)
2025-04-01 16:36:22 (rok temu)
ZPKSoft
 
do verbensis: Aha, teraz widzę. Nie wiem czy przed moim wpisem też już był ? Jeśli tak to znaczy, że nie zauważyłam.
2025-04-01 16:37:56 (rok temu)
do ZPKSoft: Był. Bo pierwotnie rozważałem przypisanie tylko do Komorowskiego, ale uznałem, że widoczek zbyt ładny i zbyt wiele na nim widać, żeby przypisać do jednego nagrobka. :)
2025-04-01 16:45:18 (rok temu)
Balbina
 
+2 głosów:2
2025-11-11 18:28:00 (7 miesięcy temu)
Michał Kazimierski
 
+2 głosów:2
do Balbina: Dopisałem, dziękuję.
2025-11-11 18:55:00 (7 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
Jeśli ktoś jej nie kojarzy, to:
2026-04-03 20:40:17 (2 miesiące temu)
czy da się cofnąć "konwersja na panoramę" ?
2026-04-22 20:53:25 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Maciej Czarnota:
Gotowe.
2026-04-22 20:56:07 (2 miesiące temu)
yani
 
Nie jestem pewien, ale czy nie powinno być w opisie "Ungerów"?
2026-04-26 14:05:44 (2 miesiące temu)
do yani: Podałam tak, jak jest na nagrobku. Tutaj też mamy Ungra a nie "Ungera".
2026-04-26 14:14:56 (2 miesiące temu)
yani
 
do da signa:
Ale to w obu przypadkach chyba dawna pisownia?
2026-04-26 14:20:22 (2 miesiące temu)
do yani: Sprawdziłam w słowniku, faktycznie to dawna pisownia. Jak będziemy zakładać obiekt to napiszemy "Ungerów" :)
2026-04-26 14:24:12 (2 miesiące temu)
yani
 
do da signa:
:)
2026-04-26 14:26:22 (2 miesiące temu)
do yani: Wiesz kiedy ta pisownia uległa zmianie? W książce źródłowej , wydanej w 1982 r mam też Józefa Ungra.
2026-04-26 14:30:16 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
Nie mam pojęcia.
2026-04-26 14:32:02 (2 miesiące temu)
do yani: Odmiana nazwisk rządzi się trochę innymi prawami. Tak jak z nazwiskiem Gołąb - w teorii Gołębia, w praktyce często Gołąba. Albo Wągier - Wągra lub Wągiera.
Unger wydawca stosował zapis "Ungra". Nie wiem, czy należy iść w poprzek dawnej odmianie, zwłaszcza że na nagrobku jest taki, a nie inny zapis.
2026-04-26 14:52:01 (2 miesiące temu)
yani
 
do verbensis:

Ale oczywiście nie należy wierzyć we wszystko, co piszą w necie... ;)
2026-04-26 14:58:35 (2 miesiące temu)
do yani: Widziałem, ale ta strona chyba nie ma żadnego umocowania w autorytecie językowym czy jakiejś miarodajnej publikacji. ;)
2026-04-26 14:59:55 (2 miesiące temu)
yani
 
do verbensis:
A tu: 12612.html ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2026-04-26 15:08:57 (2 miesiące temu)
yani
 
do verbensis:
Coś link nie wchodzi, spróbuj proszę, skopiować.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: int.
2026-04-26 15:11:55 (2 miesiące temu)
do yani: Tutaj - tak. Ale to tylko potwierdza oparcie o uzus własny. Wydawnictwo było Ungra, a nie Ungera. Nowsze pokolenia może już się posługiwały formą Ungera, ale jak dla mnie decydujący - przynajmniej w opisie obiektu - jest jednak zapis na grobowcu.
2026-04-26 15:12:38 (2 miesiące temu)
Woj11
 
W necie funkcjonuje jako niemiecka pocztówka ok. 1915-1916 z opisem "Massenfriedhof Powanski bei Warschau 25000 Russen 250 Deutsche" - Cmentarz masowy na Powązkach koło Warszawy 25000 Rosjan 250 Niemców.
2026-06-14 10:07:13 (13 dni temu)
Pokaż na mapie
66 Dyskusji (ostatnia 13 dni temu)
Ulica Tatarska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet