| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat kozienicki
Więcej (15)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Warszawska 13
152
m
Kozienice
Pomnik Lotnika
1239
m
Kozienice
Kociołki 68
4827
m
Kociołki
Stanisławice 67
5433
m
Stanisławice
Młyn gospodarczy
5939
m
Janików

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Warszawska 10

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Willy S
 
Dlaczego nielegalnie usunął pan znak wodny?
2024-03-30 10:37:26 (2 lata temu)
Willy S
 
Ten obrazek wraz z napisem jest moim dziełem które został zmodyfikowane bez mojej zgody i udostępnione. nawet linku do aukcji nie ma. Złodziej to nie tylko ktoś kto ukradnie batonika w sklepie ale też czyjeś dzieło publikowane online.
2024-03-30 14:56:30 (2 lata temu)
Willy S
 
co mnie obchodzi skan zdjęcie z napisem jest moim dziełem które zostało zniszczone i nielegalnie opublikowane
2024-03-30 15:11:26 (2 lata temu)
Willy S
 
Chodzi o napis który był na środku "gefechtsstand" łączne z obrazkiem jest moim dziełem.
2024-03-30 15:16:42 (2 lata temu)
Willy S
 
moge wysmarować sobie co chcę na starej ceracie i to też będzie moim dziełem do którego będę miał pełne prawo.
Utwór „to każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia
2024-03-30 15:21:45 (2 lata temu)
Willy S
 
„Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.”
2024-03-30 15:22:33 (2 lata temu)
Willy S
 
skan nie jest moim dziełem tylko napis który na nim widniał i został usunięty (napis + tło w tym wypadku to zdjęcie = dzieło) prościej już nie da się wytłumaczyć
2024-03-30 15:24:27 (2 lata temu)
Willy S
 
tu mamy doczynienia z przeróbką
2024-03-30 15:25:48 (2 lata temu)
Willy S
 
Art. 2 ust. 1
2024-03-30 15:28:12 (2 lata temu)
Willy S
 
czekam na właściwą publikację z podanym linkiem doźródła lub na całkowite usunięcie zdjęcia do 2 kwietnia
2024-03-30 15:29:19 (2 lata temu)
Willy S
 
Są odpowiednie sposoby, przecież nie będę sie szarpał ze złodziejem.
2024-03-30 15:34:11 (2 lata temu)
Willy S
 
dziękuję za uwagę miłego dnia.
2024-03-30 15:35:11 (2 lata temu)
Willy S
 
heheh
2024-03-30 15:40:34 (2 lata temu)
Willy S
 


Art. 2. 1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.

2022.2509 t.j. Wersja od: 6 grudnia 2022 r. 1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

naprawde to tak trudno zrozumieć?

2024-03-30 15:59:04 (2 lata temu)
Willy S
 
hehehe ale twardziel
2024-03-30 16:04:24 (2 lata temu)
Willy S
 
cóż złodziej to nietylko ten co kradnie batonika w sklepie kradzież czyjegoś dzieła też złodziej to złodziej co zrobisz taka natura
2024-03-30 16:07:48 (2 lata temu)
Willy S
 
+1 głosów:1
Widzę że wszyscy na jednego, stara klika z fotopolska pewnie administratorzy... Jak pisałem nie ma co się ze złodziejem szarpać niech pozostanie to jego moralną sprawą fakt jest taki że jednak prawo stoi po mojej stronie i nie ważne co to jest i jakiej jest wartości jest moim dziełem i kropka poproszono mnie o przepis więc podałem, dodatkowo wytłumaczyłem jak dziecku w przedszkolu, ale co zrobisz niektórzy mają więcej o dwa zwoje niż kura więc nie zrozumieją. Jako profesjonaliści powinniście pozostawić skopiowane zdjęcie w nienaruszonej formie z podanym linkiem do źródła. ...ale tu wali amatorszczyzną na odległość.
2024-03-30 16:27:38 (2 lata temu)
Willy S
 
Chcieliście podstawę prawną, to ja otrzymaliście nie widze tu merytorycznej odpowiedzi, tylko głupkowate teksty rodem z podstawówki. Czy to jest ta rada Fotopolski?
2024-03-30 19:06:53 (2 lata temu)
max
 
+5 głosów:5
Skończcie tę dyskusję bo palec od scrollowania boli ...
2024-03-30 19:53:48 (2 lata temu)
Jacy
 
+6 głosów:6
No to ja trochę z innej beczki: Warszawska 19 😉
2024-04-01 19:23:06 (2 lata temu)
Columba livia
 
+3 głosów:3
do Willy S: Dlaczego nielegalnie? Który przepis polskiego prawa został naruszony?
2024-03-30 12:48:56 (2 lata temu)
fantom
 
+9 głosów:9
do Willy S: Tak samo legalne jest usuwanie, jak i upapranie archiwalnej fotki jakimś prymitywnym napisem (szumnie nazywanym znakiem wodnym) na aukcji.
2024-03-30 13:15:16 (2 lata temu)
Columba livia
 
+5 głosów:5
do Willy S: Pozostał skan który nie posiada już cech autorskich - jest reprodukcją zdjęcia, chyba że zrobiłeś to zdjęcie w 1939 roku albo nabyłeś prawa autorskie majątkowe do niego.
2024-03-30 15:01:52 (2 lata temu)
fantom
 
+9 głosów:9
do Willy S: Niestety Willy, ale wsmarowanie napisu na 80-letniej fotce nieznanego Helmuta nie nosi znamion działalności twórczej i nie podlega ochronie prawa autorskiego. Zatem do niczego twoja zgoda nikomu nie jest potrzebna.
Dodam, że w ramach rekompensaty możesz sobie pobrać wszystkie zdjęcia archiwalne z FP i ponanosić na nich swoje znaki wodne.
2024-03-30 15:16:46 (2 lata temu)
esski
 
+4 głosów:4
do Willy S: A co mnie obchodzi skan zdjęcia z napisem, który to skan jest twoim dziełem, który to skan został skopiowany i jest całkiem legalnie opublikowane ? Każdy czyn nielegalny jest opisany w ustawie.. podaj żródło, tekst, odpowiednie numery artykułów, Rada nadzorcza fotopolski pochyli się nad tekstem ustawy, i odrzuci twój zbędny wniosek. Masz na to 14 dni roboczych.
2024-03-30 15:21:10 (2 lata temu)
esski
 
+7 głosów:7
do Willy S: Samo zdjęcie, jak i skan nie jest moim dziełęm, ale wytuszowanie zbędnego czegoś tam, już jest, więc i to, wedle twojego prawa, podlega prawu autorskiemu, Napracwałęm się nad tym całe półtorej sekundy, Zatem to co widzisz-widzicie, jest moim dziełęm, i wara wam i tobie od tego... A za kilka dni , 2 kwietnia, pisz na Berdyczów.
2024-03-30 15:41:04 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Willy S: I potem ???
2024-03-30 15:30:49 (2 lata temu)
fantom
 
+4 głosów:4
do Willy S: Weź daj dłuższy termn przynajmniej. Święta są.
2024-03-30 15:35:25 (2 lata temu)
Willy S
 
do esski : nie ty się napracowałeś tylko algorytm IA w aplikacji online który usunął znak wodny za ciebie tobie by zajeło pewnie kilka godzin z marnym efektem
2024-03-30 19:27:44 (2 lata temu)
esski
 
+5 głosów:5
do Willy S: Art. 216
§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności..................... będziesz siedział :) szukuj się na poranek, 2 kwietnia ...
2024-03-30 16:01:59 (2 lata temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
do Willy S: Kupilem sobie kubek popcornu i cole, siędze w 15 rzędu po środku....ale niewiem czy warto bylo poczekać....najpierw to wyglądalo źe nowy Banksy się pokazal, później zwykly prokurator...i na sam koniec juź mydlana opera.....
2024-03-30 16:14:10 (2 lata temu)
esski
 
+4 głosów:4
do Willy S: Zero czeka na twój list, choć on ponoć w szpitalu...No chyba jednak nie pomogę, Obecna władza jest zajęta ściagniem przekrętów na miliony/miliardy a nie z wnioskiem na ściagnie z (spreparowanego na własny użytek) powództwa prywatnego, równowartością batonika z byle osiedlowego sklepu.
2024-03-30 16:18:23 (2 lata temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Willy S: Nie my nie są profesjonalisci, my amatorsko, jak jeden mąż i żona, kupujemy nie tylko foty, wycinamy wszelkie śmieci z byle skanu, robimy fotki jeżdżąc po Polsce. Wszystko amatorsko, po godzinach pracy...Zaś twoje teksty o złodziejstwie są jak śmigus - dyngus, olewane... Skan jest tylko skanem, i każdy sobie może czynić z tym czy z innym co tylko się podoba, zaś twoje teksty o linku do aukcji są o kant niewymownej potłuc, Linki znikają z ebayowgo systemu jakieś 90 dni po zakńczeniu aukcji, a nikt, żaden z amatorów zasiadających w ławie nadzorczej fotopolski nie będzie się bawił w ich wymazywanie, w sumie, po co przeciętnemu oglądaczowi fotopolskich zbiorów wspomniane linki, szczeglnie te z ERROR 404. ?
2024-03-30 17:38:21 (2 lata temu)
MaW
 
+8 głosów:8
do Willy S: Skoro Twoim dziełem był napis, którego tu już nie ma, to znaczy że nie ma tu Twojego dzieła, więc do czego właściwie rościsz sobie pretensje?
2024-03-30 17:51:29 (2 lata temu)
fantom
 
+5 głosów:5
do MaW: No właśnie chodzi o to, że mu napis zajumali :)
Podpisał sobie chłop jak swoje, wszedł na FP a tu goła fotka. Złodziejstwo i tyle w temacie.
2024-03-30 18:03:53 (2 lata temu)
Willy S
 
do MaW: Omg MaW naprawdę??? Czytałaś-eś ze zrozumieniem? Naprawdę to Twój tok rozumowania???
2024-03-30 18:12:01 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do fantom: Mnie się wydaje źe raczej chodzi o to, źe zdjięcie bylo na zprzedarz i tu nagle jest zadarmo na fotopolsce....coś trzeba znaleźcz źe by oskarźyć, bo wiadaomo prawa autorskie tutaj niewchodzi w rachube.
2024-03-30 18:06:44 (2 lata temu)
Willy S
 
do vetinari: hmmm... no k jeśli było na sprzedarz i przez ciebie na tym straciłem a to mój jedyny dochód to wg ciebie to fair?
2024-03-30 19:22:55 (2 lata temu)
Willy S
 
do Willy S: MaW sądzi że jeżeli skopiuje czyjeś dzieło i zmodyfikuje po swojemu to zgodzie z prawem jest już jej-jego hahaha Prawo wg. Fotopolska
2024-03-30 18:18:21 (2 lata temu)
Willy S
 
do Willy S: Fotopolska poproszę o merytoryczną wypowiedź na ten temat, czy wg. Was nie zostały złamane tu prawa autorskie (dzieła gdzie skan i napis tworzą spójnośc). Powtórzę… na zdjęcie naniosłem napis tworząc autorskie dzieło pan ensski usunął napis z premedytacją niszcząc dzieło.
2024-03-30 18:24:45 (2 lata temu)
do Willy S: Zastanów sięczy jesteś pewny ze jest tylko jedna odbitka tego zdjęcia ?
2024-03-30 19:21:13 (2 lata temu)
Willy S
 
do Eugeniusz S.: no przecierz ensski sam się przyznał że to zrobił poza tym wątpie że jest taka sama z odręcznym podpisen bna odwrocie jaki tu widnieje
2024-03-30 19:30:30 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Willy S: Moje psy nie mogą się przestać tarzać ze śmiechu. Chopie, chopie....jak Ty fandzolisz.
2024-03-30 19:31:45 (2 lata temu)
fantom
 
+4 głosów:4
do Willy S: Wpadasz powoli we własne sidła. A mianowicie, jeśli usunięcie napisu przy użyciu IA jest tak dziecinnie proste - to każdy widząc fotkę na aukcji może sobie ten napis bez problemu usunąć. Nie potrzeba do tego pośrednika w postaci FotoPolski.
Technologia się rozwija i trzeba po prostu robić lepsze zabezpieczenia, zamiast lamentować i szukać winnych swoich porażek na naszym portalu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2024-03-30 19:39:53 (2 lata temu)
Willy S
 
do Desperado: poproszę o rozwinięcie wypowiedzi, co wg. ciebie jest fandoleniem? Tylko poproszę merytorycznie bo mam dość głupkowatych, nic nie wnoszących tekstów.
2024-03-30 19:36:20 (2 lata temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do Willy S: Ok. Kup kawałek ceraty z podobizną Mony Lisy, napisz na nim Willy S i wstaw na aukcję jako Twoje dzieło sztuki. Oczywiście z prawami autorskimi do Mony Lisy.. Ps. Ty wykonałeś to zdjęcie ? Nie. Ty pomazałeś je jakimś napisem ? Tak. Czy to czyni Cię posiadaczem praw do zdjęcia ? Nie. Następny proszę.
2024-03-30 19:40:16 (2 lata temu)
Willy S
 
do fantom: IA było narzędziem w rękach enskiego ...nie wpadłem w żadne sidła doskonale znam prawo. Czasy się zmieniają a prawo coraz mocniej wkracza do sieci kiedyś pęknie ta wasza bańka pseudoprawa made in fotopolska
2024-03-30 19:55:40 (2 lata temu)
Willy S
 
do Desperado: Myślę że to by nie przeszło bo sama Mona Lisa jest obięta prawami. Tu wykonałem skan fotografi bez praw i naniosłem napis tworząc autorskie dzieło które jest utworem samoistnym. W konsekwencji przysługują mi wszelkie prawa osobiste i majątkowe, jakie przysługują twórcom na gruncie polskiego prawa autorskiego. Dziękuję dobranoc prawny analfabeto.
2024-03-30 19:50:55 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet