| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
TEMATY - Wiadukt

Widok z wiaduktu

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Widok z wiaduktu

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
jak na linie nieużywaną tor całkiem dobrze przetarty.
2011-12-21 10:24:46 (14 lat temu)
stoik
 
do Jarosław Dubowski: ostatnio przejechał tędy szynobus w wersji demo, może to on przetarł ; ) -
a poza tym - może sporadycznie jakieś techniczne składy przejeżdżają; ale to raczej rzadko.
2011-12-21 11:58:55 (14 lat temu)
augiasz
 
do Jarosław Dubowski: Szlak jest nieużywany przez pociągi osobowe, ale nie znaczy, że nie jest utrzymywany na bieżąco. W każdej chwili można tędy puścić np. pociągi objazdem. A te magazyny to dawny dworzec towarowy wybudowany przez wojsko w latach 20.
2011-12-21 14:46:39 (14 lat temu)
stoik
 
do augiasz: dziś słyszałem że linia do Bielska jest poddawana dość intensywnemu liftingowi. azaliż szynobus stanie się faktem ? : )
2011-12-21 22:46:14 (14 lat temu)
Stenek
 
Czy to prawda, że magazyny te są rozebrane? Widziałem jadąc przejazdem 2 koparki w akcji, ale nie miałem czasu tego sprawdzić, czy rozwalały magazyny czy plac przed nimi ..........
Co wiemy o tym?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-06-12 20:30:09 (9 lat temu)
augiasz
 
do Stenek: Do rozbiórki w celu poszerzenia drogi.
2017-06-12 20:37:24 (9 lat temu)
czesil
 
do Stenek: Wszystko co widać na zdjęciu zostało już wyburzone.
2017-06-12 20:47:31 (9 lat temu)
Stenek
 
do czesil: Czesiu, dzięki, czyli dobrze widziałem. Cykłem z auta zdjęcie tej rozbiórki (z wiaduktu) ale chyba się tu jakościowo nie nadaje, może ktoś uwiecznił tą rozbiórkę ???
2017-06-12 21:07:55 (9 lat temu)
czesil
 
do Stenek: Mamy zdjęcia. W sowim czasie opublikujemy.
2017-06-12 21:12:21 (9 lat temu)
do czesil: Publikujcie, bo sowi czas już nadszedł - sowy to ptaki aktywne po zmroku ;)
2017-06-12 21:22:34 (9 lat temu)
czesil
 
do Jarosław Dubowski: :-)
2017-06-12 21:35:11 (9 lat temu)
Stenek
 
Zdjęcie zrobione z wiaduktu?
2012-12-31 23:06:55 (13 lat temu)
stoik
 
do Stenek: z wiaduktu.
2013-01-01 13:37:42 (13 lat temu)
czesil
 
Czy ten plac miał wcześniej jakąś funkcję? Bo w tym wypadku należałoby założyć obiekt - Rozbiórka placu... analogicznie jak powstał obiekt rozbiórka fragmentu dworca kolejowego.
2017-03-20 20:37:48 (9 lat temu)
czesil
 
do czesil: Rozbiórka kolejowej rampy rozładunkowej - tak mógłby się nazywać ten obiekt. W opisie obiektu należałoby zamieścić, że był wykorzystywany jako postój....
2017-03-20 20:40:24 (9 lat temu)
Stenek
 
do czesil: To nie była tylko rampa rozładunkowa, ale także plac rozładunkowo-załadunkowy, taką jego funkcje pamiętam z lat mojej młodości, zatem nazwa mogła by brzmieć: Rozbiórka rampy i placu rozładunkowo załadunkowego.
Postój autobusów to ostatnia funkcja tego placu, wcześniej jego główną funkcją był załadunek i rozładunek towarów z wagonów na samochody i vice versa
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-03-20 20:42:18 (9 lat temu)
do czesil: Czesiek, ale po rozbiórce nastąpiły dalsze prace ziemne, są jakieś głębokie wykopy ( kanalizacja ?) Chcesz to dzielić wszystko ? To są wątki złożone, dokłada się do tego historyczny wymiar, który uwzględniamy ( stary dworzec, jego rozbiórka), ale nie przesadzajmy ;-)
2017-03-20 21:27:42 (9 lat temu)
czesil
 
do grzegorzem: Już więcej bym tego nie szczepił. To o czym napisałeś ująłbym w opisie obiektu.
2017-03-20 21:29:46 (9 lat temu)
Jorg
 
Sie dzieje ! Może uda mi się wpaść na dzień do ... Cieszyna, to sam obejrzę.
2017-03-21 13:59:40 (9 lat temu)
czesil
 
Było, minęło, jednak najważniejsze jest to, że mamy to utrwalone na zdjęciach.
2017-06-29 20:11:14 (8 lat temu)
czesil
 
Ostatnio wycieli też drzewa po lewej.
2018-01-22 20:40:21 (8 lat temu)
do czesil: Nie wiedziałem o drzewach, muszę tam zawitać. Węzeł na ukończeniu. Trzeba się zająć obecnym kształtem placu.
2018-01-22 20:46:23 (8 lat temu)
czesil
 
do grzegorzem: Chodzi o te drzewa .
2018-01-22 20:48:01 (8 lat temu)
do czesil: Czyli kamienica będzie lepiej widoczna. Też dobrze.
2018-01-22 20:51:22 (8 lat temu)
czesil
 
do grzegorzem: Tak, teraz jest całkowicie odsłonięta.
2018-01-22 21:02:17 (8 lat temu)
Stenek
 
Czemu to Rondo nie ma numeru, a kilka innych ma? Wg jakiego klucza albo pomysłu ponumerowano i nie ponumerowano ronda w Cieszynie na FP?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-01-08 21:20:19 (6 lat temu)
czesil
 
do Stenek: Bo to rondo ma swoją nazwę nadaną przez władze miasta - Rondo Księstwa Cieszyńskiego. Natomiast są też takie ronda, które są bezimienne. Przykładowo na ul. Katowickiej powstaje już czwarte rondo (bezimienne), więc stosujemy numerację, by je jakość odróżnić.
2020-01-09 14:57:42 (6 lat temu)
Stenek
 
do czesil: OK ;-)
2020-01-09 21:02:40 (6 lat temu)
6 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet