| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wieża ciśnień "Borek"

Detale zewnętrzne

Widoki z wieży ciśnień - al. Wiśniowa

OBIEKTY - Wieża ciśnień "Borek"
Obiekty w okolicy
Wiśniowa 49
58
m
Wrocław
Lodziarnia DominikAna
58
m
Wrocław
Wiśniowa 47
64
m
Wrocław
Wiśniowa 55-55a
72
m
Wrocław
Pod ciśnieniem
74
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wieża ciśnień "Borek"

Architekt: Karl Klimm (28 realizacji)
Zbudowano: 1904-1905
Dawniej: Wasserturm "Kleinburg"
Zabytek: 362/Wm (19.10.1978)
Wieża ciśnień przy alei Wiśniowej - historyzująca wieża ciśnień na osiedlu Borek we Wrocławiu. Oficjalny adres wieży brzmi: ul. Sudecka 125a, jednak znajduje się ona na pasie rozdzielającym jezdnie al. Wiśniowej w ciągu obwodnicy śródmiejskiej. Wieża ma wysokość 62 m. W 2/3 wysokości (na wys. 42 m) - galeryjka widokowa, z której można było niegdyś - za drobną opłatą - oglądać panoramę miasta, a także - przy dobrej pogodzie - odległą o trzydzieści kilometrów Ślężę a nawet - o sto kilometrów - Karkonosze.

Wybudowana została w latach 1903-1904 wg projektu Karla Klimma na południowych obrzeżach miasta, a w 1906 udostępniona zwiedzającym. Od 1908 personel wieży wciągał na jej szczycie czerwoną flagę w dniach, kiedy warunki atmosferyczne zapewniały
więcej
Przelot nad wieżą ciśnień przy ulicy Wiśniowej.
dodano: 2014-05-19, autor: Columba livia
Niezwykła, ażurowa konstrukcja
dodano: 2011-02-02, autor: Danuta B.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Warto poprawić ten znaczek pocztowy. Cenne zdjęcie.
2013-02-15 20:07:26 (13 lat temu)
Szkoda że nie poszedłeś kilkaset metrów dalej. SS-mana od Degrellego wykopali.
2024-11-04 22:32:59 (rok temu)
do Danuta B.: Zeskanuję jeszcze raz ale to za kilka dni bo muszę wygrzebać odbitkę z albumu.
2013-02-15 20:20:44 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Na Sudecką wskazuje kierunek, ale budynek po lewej nie pasuje do szpitala. Domy pasują raczej do Pocztowej.
2012-09-13 21:58:30 (13 lat temu)
To ulica Wiśniowa.
2012-09-13 22:24:48 (13 lat temu)
mar
 
2012-09-13 22:50:19 (13 lat temu)
Po prawej wejście do schronu p-lot.
2024-11-04 22:34:17 (rok temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Ten sam widok nieco wcześniej
2012-09-13 22:52:55 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Na pewno Wiśniowa. Jedyna z której wieża widoczna jest lekko na lewo od osi ulicy. Ostatni budynek jest trochę wysunięty w stronę ulicy - identycznie jak na planie z 1934r. Po prawej teren był niezabudowany.
2012-09-13 23:04:39 (13 lat temu)
pawulon
 
do mar: To lepsze.
2012-09-13 22:52:28 (13 lat temu)
Pako45
 
+1 głosów:1
do pawulon: Są niemal identyczne, kilka px różnicy, a tamto ma 1440 odsłon
2012-09-13 23:05:26 (13 lat temu)
Pako45
 
+2 głosów:2
do pawulon: Ale czyjaś praca włożona kiedyś w pozyskanie tego zdjęcia też się liczy, szanujmy to
2012-09-13 23:23:22 (13 lat temu)
pawulon
 
do Pako45: I o te piksele chodzi ;)
2012-09-13 23:11:40 (13 lat temu)
pawulon
 
do Pako45: Czyli mamy zostawić mniejsze czy oba, bo nie nadążam za Twoim rozumowaniem?
2012-09-13 23:26:02 (13 lat temu)
Pako45
 
+1 głosów:1
do pawulon: Ta fotka jest ewidentnym dublem i powinna być usunięta (różnica rozmiaru pomiędzy nimi jest tak mała że nie powinna być argumentem do usunięcia poprzedniczki.
2012-09-14 00:08:21 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Może jestem ślepa ale dubla nie umiem znaleźć .
2021-02-18 20:51:24 (5 lat temu)
fantom
 
Czary mary i wyszło z kosza......
2021-02-18 21:46:12 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Jesteśmy więc obydwaj ślepi ☺... Co za problem w komentarzu podać link.
2021-02-18 20:55:20 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jeśli Marysia usunęła przez pomyłkę to fotkę trzeba zatrzymać. Akurat tą wieże darzę wielkim sentymentem, znam ją od podszewki od 1966 r. To zdjęcie zmobilizowało mnie do poszukania zdjęć w domowym archiwum, na pewno gdzieś mam i ten obiekt.
2021-02-18 21:04:08 (5 lat temu)
do ZPKSoft: No, dobra....☺
2021-02-18 21:05:06 (5 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: Wywaliłam, bo licencja chyba nie pozwala publikować. Ja w tych licencjach gubię się:((
2021-02-18 21:18:58 (5 lat temu)
mar
 
2021-02-18 21:19:31 (5 lat temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
do mar: Licencja CC BY-SA 4.0 Czyli można rozpowszechniać tylko podając autora.
2021-02-18 21:24:36 (5 lat temu)
mar
 
do labeo7: Ale nie ma u nas takiej licencji w formularzu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: xyzz
2021-02-18 21:28:25 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do mar: CC-BY-SA 4.0 jest, jeśli taką wybierasz w momencie dodawania zdjęcia.
2021-02-18 21:34:29 (5 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: A to nie wiedziałam:((
2021-02-18 21:37:32 (5 lat temu)
mar
 
do mar: No to muszę dodać jeszcze raz.
2021-02-18 21:39:18 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do mar: Nie musisz, zatrzymamy.
2021-02-18 21:43:22 (5 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: Ale nie mam jak wpisać licencji.
2021-02-18 21:45:43 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do mar: Niestety w edycji zdjęć mamy zawężony spis licencji i musiałam wybrać wersję 3.0 ale to nie ma wpływu na sposób wykorzystywania zdjęcia.
2021-02-18 21:52:48 (5 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję:)))
2021-02-18 22:02:11 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
To dlatego miałem mieć jakiś test sprawnościowy w tej wieży kiedy byłem zuchem :) Niestety nic z tego nie wyszło bo byłem chory w tym dniu.
2021-02-19 18:13:28 (5 lat temu)
Licho
 
To jest ciekawe – opis na widokówce głosi, że widok jest na południe, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.
2021-03-03 08:36:15 (5 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Licho: To "Południe" to raczej dzielnica.
2021-03-03 08:38:19 (5 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Licho: Autorowi napisu chodziło chyba o to, że to widok na południową część miasta. Pewnie to też jakaś forma reklamy skierowana do ówczesnych deweloperów. Tyle działek do zabudowania ;-)
2021-03-03 08:41:32 (5 lat temu)
To był kiedyś uliczny zdrój.
2021-04-24 18:00:37 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dürgoy Marcin : Tyle, że z innej strony. Przy poszerzaniu Wiśniowej przeniesiono go z północnej strony na wschodnią.
2021-04-24 20:26:02 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Widok z okna ?
2021-05-22 22:00:38 (5 lat temu)
Licho
 
Ciekawe ujęcie, choć ja bym się uperał, że to bardziej zdjęcie wieży kościoła.
2022-05-21 20:34:54 (4 lata temu)
Jak zostały rozwiązane te problemy sprzętowe?
2022-05-21 22:08:11 (4 lata temu)
Askofer
 
+2 głosów:2
Brawo Max ciekawa kompozycja.
2022-05-22 14:05:35 (4 lata temu)
max
 
+2 głosów:2
do Licho: Wieża kościoła to już jutro. To, że tu jest na pierwszym planie nie znaczy że jest głównym bohaterem zdjęcia :)
2022-05-21 20:38:26 (4 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Licho: Słoneczny akcent wskazuję pierwszoplanowego Borka, moim zdaniem.
2022-05-21 21:01:47 (4 lata temu)
max
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Przez NIKONA Z fc :)
2022-05-22 07:36:27 (4 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
2023-10-20 13:41:18 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do fantom: Niesamowicie szybki jesteś - i po kiego licha ja się tego tyle naszukałam ..., dzięki :)
2023-10-20 13:52:16 (2 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
Źródełko jeszcze w starej lokalizacji - z północnej strony wieży.
2024-11-04 21:32:55 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Na pierwszym planie krzyżówka Trabanta z Volksvagenem.
2024-11-05 05:22:33 (rok temu)
ZPKSoft
 
Mały domek przy lewej krawędzi zdjęcia to chyba obecnie to .
2024-11-05 09:09:45 (rok temu)
Soravia
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Trambipolo
2024-11-05 09:16:26 (rok temu)
ZPKSoft
 
do ZPKSoft: Nie, to dom obok . Czyli specjalnie nie zmienił się.
2024-11-05 09:12:45 (rok temu)
do Soravia: Tak jest, znane jako wersja nienaprawialna.
2024-11-05 15:16:52 (rok temu)
Pokaż na mapie
34 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Wieża ciśnień.
Wieża ciśnień. Widok od strony wschodniej.
1903
-
1906
1903
-
1906
1905
-
1906
1905
-
1910
1905
-
1910
1905
-
1910
1905
-
1915
1904
-
1920
1904
-
1920
1910
-
1915
Wieża ciśnień "Borek" na archiwalnych mapach i planach
Wieża ciśnień "Borek" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet