| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (10)
Obiekty w okolicy
Turystyczna 16
326
m
Wisła
Turystyczna 14B
354
m
Wisła
Turystyczna 14A
383
m
Wisła
Turystyczna 14
413
m
Wisła
Skocznia narciarska w Łabajowie
718
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Willa "Japonica"

Architekt: Franciszek Józef Macura (9 realizacji)
Zbudowano: 1936
Dawniej: Pensjonat "Józefinka", "Łabajówka", "Norma", "Tyszanka"
Pierwszym właścicielem budynku wzniesionego w 1936 r. był Józef Szymura, od którego imienia pochodziła pierwotna nazwa pensjonatu, mieszczącego również restaurację. Duży obiekt pomyślany został jako rezydencja, jednak w trakcie budowy wprowadzono wiele zmian w stosunku do oryginalnego projektu autorstwa Franciszka Józefa Macury. W 1938 r. po śmierci Józefa Szymury rodzina oddała pensjonat w dzierżawę – wówczas zmieniona została jego nazwa na „Łabajówkę”. W czasie II wojny światowej budynek skonfiskowali Niemcy. Zaraz po wyzwoleniu obiekt upaństwowiono i przeznaczono na tymczasową siedzibę Wojska Ochrony Pogranicza. W okresie stalinizmu pensjonat funkcjonował pod nazwą „Norma”. Od 1956 r. dawną „Łabajówką” administrował syn pierwszego właściciela.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
palo
 
Budynek po renowacji stracił niestety kamienną fakturę ścian na rzecz styropianu i tynku akrylowego...
2012-07-06 07:56:08 (13 lat temu)
czesil
 
Na górze chyba rok budowy?
2012-07-06 18:09:00 (13 lat temu)
palo
 
tak, 1936
2012-07-06 19:44:58 (13 lat temu)
vstrone
 
Dodałam do Twoich zdjęć garść informacji oraz nazwisko architekta. Okazało się, że pierwotnie był to pensjonat „Józefinka”, a później miał kilka jeszcze nazw...
2014-05-18 15:35:03 (12 lat temu)
palo
 
przesadziłem z rozmiarem, podmienię
2012-07-06 09:17:53 (13 lat temu)
palo
 
mój Dziadek spędzał tam wakacje :) zdjęcia z jego pobytu tam już wstawiłem.
2017-01-24 18:51:31 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 9 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet