| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Najbliższe obiekty nieistniejące
Willa "Janina"
1614
m
Wisła
Pensjonat "Bożydar"
1684
m
Wisła
Lipowa 5
1694
m
Wisła
Pawilon Ligi Popierania Turystyki
1894
m
Wisła
Skwer przy dworcu kolejowym
1968
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stacja kolejowa Wisła Obłaziec

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1929
Zlikwidowano: 2021

Wisła Obłaziec – zlikwidowany przystanek kolejowy w Wiśle w województwie śląskim, w Polsce. Znajduje się na wysokości 414 m n.p.m.

Przystanek został otwarty 10 lipca 1929 roku przy okazji otwarcia linii kolejowej do stacji Wisła Uzdrowisko. Wybudowany został drewniany budynek projektu góralskiego o konstrukcji słupowej mieszczący kasę biletową, poczekalnię oraz posterunek dróżnika. Podobny obiekt powstał w Dziechcince. Zbudowano również murowany dom mieszczący mieszkanie zawiadowcy oraz szalety. W pobliżu przystanku zlokalizowano stalowy most kolejowy na rzece Wiśle z 1926 roku o konstrukcji belkowej. Po drugiej wojnie światowej ze względu na zniszczenie przez wycofujące się wojska niemieckie mostu kolejowego do 28 maja 1946 roku pociągi kursowały tylko do przystanku w Obłaźcu. Podczas elektryfikacji linii kolejowej został wybudowany niski peron z nawierzchnią z płyt betonowych. Niedaleko obiektu zlokalizowano dwie bocznice kolejowe, prowadzące do kamieniołomu i tartaku. Z przystanku wiódł dawniej zielony pieszy szlak turystyczny na Orłową i Soszów Wielki[2]. Przystanek obsługiwany był przez samorządową spółkę Koleje Śląskie od 1 czerwca 2012 roku, kiedy rozpoczęła kursowanie na linii kolejowej zamiast Przewozów Regionalnych. Drewniany budynek wpisano do Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Wisły. W ramach rewitalizacji linii kolejowej planowano zlikwidowanie posterunku. W zamian zaprojektowano przystanek Wisła Jawornik. W marcu 2021 roku przystanek został rozebrany. Zgodnie z danymi Urzędu Transportu Kolejowego dobowa wymiana pasażerska w 2017 roku wynosiła od 10 do 19 pasażerów na dobę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wis%C5%82a_Ob%C5%82aziec

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Jorg
 
+2 głosów:2
Już jej nie ma. Kawałek dalej jest nowy przystanek Wisła - Jawornik. Właśnie dzisiaj ruszają pociągi na odrestaurowanej trasie Goleszów - Wisła Głębce.
2022-12-11 13:31:22 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet