| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Obiekty w okolicy
Pensjonat "Arka"
70
m
Wisła
Jesionowa 11-9
208
m
Wisła
Kościół Matki Bożej Częstochowskie...
216
m
Wisła
Ośrodek Sportowo - Rekreacyjny
223
m
Wisła
Wyzwolenia 60a
360
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Spacerowa 14

Architekt: Franciszek Landecki (5 realizacji)
Zbudowano: 1934
Dawniej: Willa "Złocień", Dom Wczasowy Funduszu Wczasów Pracowniczych "Wierchy II"
Willa została wybudowana w 1934 r. wg projektu Franciszka Landeckiego, z elementami stylu zakopiańskiego. Jej pierwszą właścicielką była Jadwiga Jagniątkowska z Sosnowca. Po wojnie budynek znacjonalizowano i przejęło go FWP. Wówczas nazwę "Złocień" zmieniono na "Wierchy II". Po 1989 r. spadkobiercy willę odzyskali.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
Widzę, że dałaś się przekonać do współczesnych zdjęć :-)
2014-08-24 18:54:33 (11 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
To jest widok na wille przy obecnej ul. Spacerowej w Wiśle Kopydle. Z lewej drewniana willa "Złocień", z prawej modernistyczna willa "Przylesie". Pozakładałam czego nie było i przypisałam.
2017-03-09 21:14:31 (9 lat temu)
mar
 
do vstrone: Dzięki Ci dobra kobieto :)
2017-03-09 22:56:11 (9 lat temu)
pedro83
 
+1 głosów:1
Mam tą widokówkę w swojej kolekcji. Wysłana 3.06.1960 roku, więc zdjęcie może być nawet z końca lat 50-tych.
2022-08-19 16:20:01 (3 lata temu)
stoik
 
po kilku ruchach jest potencjał na dobre zdjęcie. nikt nie jest mistrzem we własnej sprawie. w sensie - zdjęcie wymaga nieco dopracowania.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wwwedycja
2025-02-11 19:41:26 (rok temu)
stoik
 
śnieg jest. u nas nie ma.
2025-02-11 19:58:33 (rok temu)
stoik
 
będąc niegdyś doradcą rolnym w gminie Wisła, na wschodnich stokach Baraniej Góry śnieg można spotkać przez większą część roku. a i niedźwiedzie mamy własne. a nie te importowane ze Słowacji. to jest teren parę razy większy niż moje miasto. nie twierdzę że go znam. tych różnych przysiółków jest tam bardzo dużo. ale coś to wniosło w moje życie. trzeba rozróżniać. nie mogę zdradzać szczegółów, ale kiedy rozdawałem pieniądze przyszedł do mnie jeden facet z Istebnej. Co Pana do mnie sprowadza. A bo podobno Pan najlepiej te wnioski robi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wwwwww
2025-02-12 20:05:21 (rok temu)
do stoik: Tylko z naśnieżania. Trasa.
2025-02-12 08:03:59 (rok temu)
stoik
 
do stoik: a propos. widujemy się z vetinarim. moja kotka ma okres godowy. psy to czują. jeden z ostatnich niewykastrowanych kotów w Polsce. Żbików i Rysi już nie ma. Ale tzw. kot piwniczny - z olbrzymim smutkiem mówię, że ten gatunek także jest na granicy wymarcia.
2025-02-12 20:56:31 (rok temu)
stoik
 
do stoik: mówiąc o poważnych działaniach. były takie plany o ochronie kota piwnicznego. jak i te odnośnie opakowań zwrotnych. do nas to dojdzie z ogromnym oporem.; jeżeli dojdzie. niezgnieciona puszka z napisem SK jest zwrotna. Na Słowacji. Mały naród a jednak mądry.
2025-02-12 21:07:47 (rok temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet