| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Ulica Groniczek
1
2
3E
4

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Groniczek

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ktoś skasował cały opis obiektu...
2016-02-23 07:46:18 (10 lat temu)
Willa Jodła Wisła
 
+4 głosów:4
Willa JODŁA (pierwotnie "Zakopianka"), wybudowana przez Braci Steffek w roku 1934 wg projektu F. Landeckiego. Najstarszy działający nieprzerwanie pensjonat w Wiśle.
2024-08-19 18:31:52 (rok temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do Rafał Chmielowiec: Zauważyłem sporo dziwnych, wręcz nieodpowiedzialnych i nieprofesjonalnych edycji. Na razie tylko pobieżnie. U mnie np. poznikały niektóre osie czasu, pozmieniano przypisania, które musiałem ponownie edytować wg własnego klucza. Np. ustroński obiekt Rynek 3, którego przebudowę na bieżąco dokumentowałem, stał się nagle w głównym przypisaniu pomnikiem prof. J.Szczepańskiego itd.... Bardzo to nieprofesjonalne i nieprzemyślane działania.

P.S. Może Vstrone przygotowuje nowy opis?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcd
2016-02-23 08:29:37 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Rafał Chmielowiec: Z historii opisu wynika, że go usunęła koleżanka Vstrone.
2016-02-23 09:08:57 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Ja nawet nie spojrzałem do historii, a powinienem. Czyli moje P.S. mniej więcej odpowiada stanowi faktycznemu. :) Co do pozostałych moich uwag - podtrzymuję.
2016-02-23 10:24:29 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Tak, zgadza się. Mam nadzieję,że już niedługo Vstrone opublikuje udoskonalony opis. Może usunięty opis nie należał do tego budynku a został błędnie przypisany... Nie rozumiem przyczyny usunięcia tego opisu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek:-)
2016-02-23 18:33:12 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do paulus60: Co do zmian w przypisaniach to nie mam jak podejrzeć, ale może to też robiła ręka z waszego regionu :) Pozostali fotopolanie raczej nie wkraczają na "wasz" teren.
2016-02-23 11:34:04 (10 lat temu)
czesil
 
do paulus60: Pewnie przygotowuje.
2016-02-23 14:11:11 (10 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Sprawa jest wyjaśniona. Z uwagi na pewne rozbieżności o charakterze merytorycznym i historycznym opis został usunięty przez autorkę. Znając badawcze zacięcie Vstrone, nowy opis na pewno się pojawi. W świetle powyższego, dalsze rozważanie tej kwestii wydaje się być bezzasadne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcd
2016-02-23 22:53:10 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Willa Jodła Wisła: Dziękuję za info, uzupelnilem w opisu obiektu. Jednak....mam pytane na date budowy, mamy juź podane lata 1920-22. To które datowanie jest poprawne ?
2024-08-19 19:11:56 (rok temu)
Willa Jodła Wisła
 
+2 głosów:2
do vetinari: Moja data 1934r, to rok budowy murów oporowych i domu. Wszystkie dokumenty wraz z pozwoleniem i projektem są w archiwach, gdzie zostały przez nas odszukane.
Rok 1922 nie jest nigdzie ujęty, na tym miejscu nie było wcześniej żadnego obiektu mieszkalnego.
2024-10-10 07:15:24 (rok temu)
do Willa Jodła Wisła: Ok, dziękujęmy, poprawilem datowanie ☺
2024-10-10 08:13:22 (rok temu)
Ciekawe co to za szkolenie?
2016-02-17 07:20:24 (10 lat temu)
Jorg
 
+1 głosów:1
Sądząc po dacie zdjęcia, to czasy tzw. " zimnej wojny ", więc albo to jakieś szkolenie wojskowe dla kobiet, albo co bardziej do mnie przemawia, grupa kobieca OSP ( dziwne te pasy ! ), choć zastanawiają te osoby w furażerkach.
2016-02-17 11:01:25 (10 lat temu)
pensjonatjodła
 
+1 głosów:1
To są uczniowie szkoły pożarniczej, która w Jodle funkcjonowała w latach 50-60 i mają mundury strażackie.
A tak na marginesie, budynek został zbudowany wcześniej, w stanie surowym został oddany na przełomie 1920/1921r a w czasie II wojny funkcjonował jako szpital dla miejscowych partyzantów.
2016-02-22 12:05:09 (10 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Nie zam sie aź tak na Polskich mundurach..ale bylo w polsce což jak Obrona Ciwilna? Tz Wedluk grubych skórzanych opasków sadze źe dziewczyny maja coź wspólnego s ratowaniem-straź poźarna chyba raczej nie, chćaź po prawiej jest widoczna dziewczina s siekera, te kasky wygladaja źe sa metalowe. W Czechach byl tz. SVAZARM, SVAs pro spolupráci Z ARMádaou. Tz pod ta organizacjia se grupowano ludzi przygotowywanych do sluźby w wojsku, albo majac jakieś podobne hobby-radioamatorzy,kierowcy samochodów wyśczigowych itp. Czasami sie te grupy "bawily" w wojsko i ratowanie, pod nadzorem oczywiścze Czechoslowackiej Armii Ludowej. Te cwiczenia byly obowiazkowe.
2016-02-17 09:17:53 (10 lat temu)
do Jorg: Tych straźackych sieker tam jest iecej, i ja takie pasy pamietam z dziecziństwa, to oczko metalowe po środku sluźylo do przywazanie lyny. teź bylem mlodym ochotnikiem...Ale w tych latach(1950-55) jseścze biegalem "po grzybach" Ja pamietam kasky z laminatu :-)
2016-02-17 11:07:51 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do pensjonatjodła: Dziękujemy za cenne informacje.
Czy wiadomo coś na temat budowniczego i architekta?
2016-02-22 21:37:40 (10 lat temu)
Kiedyś byłem tu na wakacjach.
2016-11-20 21:44:20 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Ulica Groniczek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet