| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Ulica Czarna Wisełka
1
1b
3
8

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Czarna Wisełka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
stoik
 
do marek45: obecnie jak wiadomo stoi w centrum Wisły i mieści się tam informacja turystyczna. ale już chyba wiele razy o tym pisałem.
2026-05-19 13:53:53 (miesiąc temu)
marek45
 
+1 głosów:1
do stoik: Brak autora
2026-05-19 15:03:48 (miesiąc temu)
stoik
 
do marek45: a po co Ci potrzebny autor ? te pocztówki były wydawane w wielotysięcznych nakładach. z autorów kojarzę chyba tylko Falkiewicza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-21 19:37:28 (miesiąc temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do marek45: Juź jest ☺
2026-05-21 20:32:45 (miesiąc temu)
stoik
 
do vetinari: jakże pięknie. moi drodzy i najmilsi. Czesilowi zależy na oryginałach ponieważ to kolekcjonuje. Sprzedałem mu kiedyś oryginalne zdjęcie Trzeciego Jazu na kartoniku. Za 100 złotych. Prawdopodobnie jedyne takie. Ale nie dla pieniędzy. Tylko żeby trafiło w dobre ręce. Wiele by o tym opowiadać. Ale mi się nie chce.
2026-05-21 23:20:58 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik: - oryginalny Jastrzembski. Nie zależy mi na pieniądzach. Prawdopodobnie jedyny istniejący egzemplarz. A nawet na pewno.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-21 23:24:54 (miesiąc temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Podmiana
2025-08-12 11:32:16 (10 miesięcy temu)
stoik
 
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-08-16 14:59:35 (10 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-27 19:32:25 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-27 19:42:18 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-27 20:19:24 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-27 20:32:45 (5 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-27 21:00:28 (5 miesięcy temu)
bodzian
 
+3 głosów:3
Na tym zdjęciu jest widoczny najazd skoczni więc zrobione jest przed 1977 wtedy ją rozebrano a jeżeli możesz zaznacz obok schroniska obiekt muzeum turystyki górskiej.
2023-01-20 06:36:04 (3 lata temu)
bodzian
 
Nie warto tego zdjęcia powrzucać do innych zbiorów? Ma ono wszystko, kapliczkę, nowe schronisko, stare, muzeum i rarytas najazd skoczni mało jest takich zdjęć ze skocznią.
2023-01-23 07:06:33 (3 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
porównanie mało udane, ale materiał bezcenny.
2026-05-19 13:56:04 (miesiąc temu)
do stoik: ✔️
2026-05-19 18:34:45 (miesiąc temu)
To wygląda jak dom wczasowy a nie jakieś schronisko :)
2015-11-02 18:56:07 (10 lat temu)
do kodens79: Wyglądało jak wyglądało. Nikomu się nie podobało i do dziś się nie podoba. Kto tam wtedy patrzył na estetykę. Ważne było to, że jest o wiele więcej, niż w drewnianym schronisku miejsc noclegowych i jadłodajnia.
2015-11-02 19:04:08 (10 lat temu)
jelonek
 
+1 głosów:1
do paulus60: No cóż podobny przykład mamy w Karkonoszach schronisko/hotel wygląda jak sarkofag po elektrowni atomowej, ciemna elewacja nadaje mu grozy w pięknej, otwartej przestrzeni.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-11-03 21:54:05 (10 lat temu)
do jelonek: Zgadza się, ale tam przynajmniej jest jakieś nawiązanie do dawnego sudeckiego budownictwa. Pod Baranią Górą nie ma żadnego nawiązania. Typowy przykład uporczywego wrzodu na d.....
2015-11-03 22:04:19 (10 lat temu)
stoik
 
w porównaniu z Gołębiewskim nie wygląda najgorzej :)
2015-11-04 17:39:31 (10 lat temu)
do stoik: Wiślański nie jest najgorszy. Ten w Karpaczu jest prześliczny.
2015-11-04 19:44:01 (10 lat temu)
Stenek
 
do kodens79: To wstrętny kanciaty Blok, wciśnięty na siłę w sercu gór, kogoś chyba rozum opuścił, że do tego dopuścił :(
Takie, po polsku, czyli byle jak zaprojektowane
2015-11-04 22:18:43 (10 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do Stenek: "Takie, po polsku" - bo Polacy są źli, durni, nic nie umieją, a najlepiej oddajmy się w ręce mądrzejszych (tylko kogo?). Jak coś Stenku walniesz, to łzy w oczach się pojawiają, i to nie ze śmiechu, tylko z bólu, że taką głupotę można wymyślić, i jeszcze ją napisać na forum.
2015-11-05 09:15:48 (10 lat temu)
Polacy potrafią zaprojektować i zbudować wiele ciekawych i pięknych obiektów, ale ten, w tej scenerii, kompletnie nam nie wyszedł (jeśli ma być górskim schroniskiem). Gdyby wklejono go w stoki Jarzębatej, czy Bukowej w Wiśle pomiędzy inne obiekty wczasowo - wypoczynkowe, nie wzbudziłby jakichkolwiek emocji. Byłby po prostu jednym z wielu. Tu jednak w oczy kole.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2015-11-05 09:43:22 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Na dachu chyba sztuczne szyndzioły, czyli gont.
2015-11-02 21:05:55 (10 lat temu)
do czesil: Szkoda, że dachówkę zamiast gontów dali.
2015-11-02 21:30:12 (10 lat temu)
czesil
 
do paulus60: To niby jest gont, tyle że imitacja z sztucznego tworzywa.
2015-11-02 21:46:13 (10 lat temu)
do czesil: Jasna sprawa, ale jakby nie spojrzeć, gont to drewniana dachówka. Jego imitacja to dachówka plastikowa. :))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcd
2015-11-03 08:48:25 (10 lat temu)
bodzian
 
+2 głosów:2
Raczej przed 1985 z prawej widać stare schronisko a podobno w 1985 przeniesione do Wisły.
2023-01-22 06:37:56 (3 lata temu)
bodzian
 
Bardzo przypomina kapliczkę która jest już zaznaczona około150m na wschód od schroniska.
2023-01-21 05:19:52 (3 lata temu)
Podmiana
2017-08-14 18:13:40 (8 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
Fotopies i fotodrób
2017-07-29 09:21:22 (8 lat temu)
18 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Ulica Czarna Wisełka - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet